Będzie nowe piwo w sklepach?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • korbicz
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2008.06
    • 170

    Będzie nowe piwo w sklepach?

    Witam,

    Chciałbym podzielić się z Wami przygodą jaka mnie spotkała w piątek w Warszawie.
    Idę sobie Świętokrzyską, a tu mnie napada dziewczyna z firmy sondażowej i pyta czy mam czas odpowiedzieć na kilka pytań związanych w piwem i na degustację (!). Pewnie, że miałem .
    Pani zaprosiła mnie na pięterko zadając po drodze parę szybkich pytań: co lubię, ile piję, ulubiona marka piwa, czy uważam się za konesera (no oczywiście ) itp. Następnie dostałem 4 szklaneczki z ciemnego szkła z próbkami piwa i miałem rozpoznać jakie to rodzaje piwka (myślę sobie aleosochodzi?). No nic to, łatwo poszło: były 2 jasne, 1 pszeniczne i jedno ciemne w smaku podobne do angielskiego brązowego ale. Nie wiem jak szło innym ale pani się cieszyła jak dziecko bo dobrze rozpoznałem.
    I teraz najciekawsza część - okazało się, że ten test miał pokazać czy jestem godzien dostąpić degustacji piwka właściwego. Dostałem 3 nowe próbki, tym razem w białym szkle:
    Próbka nr 1 - piwo o ładnej, ciemnawej barwie wpadającej w bursztynową, wyraźnej goryczce z lekkim słodowym posmakiem, wyraźnej warstwie piany nie znikającej natychmiast po nalaniu, odpowiednio nagazowane, nie czuło się nadmiernie dużo alkoholu (na "smak" ok. 5%). Jak na produkt pochodzący najpewniej z dużego koncernu to bardzo smaczne piwo, w smaku podobne do brązowych ale.
    Zaintrygowany złapałem za próbkę nr 2: jasne, z cienką pianką, lekko chmielowe w smaku, z fatalnym metalicznym posmakiem po wypiciu (przelali z puszki?). Generalnie najsłabsze. W smaku podobne to Lecha czy innego Tyskiego. Kiepskie.
    Próbka nr 3: bursztynowy kolor (ciemniejsze od 1), 1.5 warstwa średnio gęstej piany, lekko słodowy smak, mało goryczki, bez posmaku, za mocno nagazowane (jak dla mnie, nie lubię jak bąbelki drażnią mnie w gardło). Słabsza wersja (ekstraktowo) próbki 1. Najpewniej bardziej odfermentowane bo "czuć" było alkoholem. Zdecydowanie gorsze od 1 ale i tak dużo lepsze od 2.
    Do tego była seria typowych pytań: czy smak dobry, piana odpowiednia, kolor fajny, za ile bym kupił i jak często bym kupował oraz kilka pytań dziwnych np. czy uważam, że to produkt z naturalnych surowców (ta, jaasne) i czy z małego browaru czy z dużego koncernu ( a który mały browar pozwala sobie takie sondaże?).
    Na koniec pociągnąłem panią za język i zdradziła mi, że próbka 1 i 3 to piwa, które producent chce wprowadzić na rynek (ale nie wiem czy oba czy jedno z nich) i zbiera o nich opinie.
    Na zakończenie dodam do siebie, że nr 3 to chętnie bym kupił, zdecydowanie się wyróżnia na plus na tle tych wszystkich bezsmakowych "jasnych pełnych".
    Będąc w Warszawie idźcie więc na spacer Świętokrzyską (vis'a'vis Poczty Głównej), a nuż i na Was trafi?

    Pozdrawiam,
    Korbicz
  • marco
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2005.04
    • 100

    #2
    Od testów smakowych do finalnego produktu droga daleka, ale pożyjemy - zobaczymy. Obstawiam C-O, bo oni jako jedyni z koncernów próbują wprowadzać coś oprócz jasnego pełnego i mocnego.

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19243

      #3
      Zwykle C-O testował na swoich pracownikach nowe produkty. Niemniej też obstawiam któryś z koncernów.

      Comment

      • Cez
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.01
        • 1789

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        Zwykle C-O testował na swoich pracownikach nowe produkty. Niemniej też obstawiam któryś z koncernów.
        Już nie dają rady





        Przepraszam za offtopa.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • Maidenowiec
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.07
          • 2287

          #5
          Z tego co mi wiadomo GjeŻet. Szkoda, że nie spróbowałem, ale nie miałem ani czasu ani chęci.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Stasiek
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2007.02
            • 608

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
            Z tego co mi wiadomo GjeŻet.
            ... i browar w Cieszynie.

            Ja chęć miałem, ale czasu też mi nie wystarczyło.

            Comment

            • adam16
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2001.02
              • 9865

              #7
              Ha - to trza się wybrać na ul. 3 Maja w Katowicach - tam też takie łapanki czynią więc kto wie
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • zgrredek
                Porucznik Browarny Tester
                • 2002.10
                • 315

                #8
                Brałem udział w takim teście z rok czy dwa temu też przy Świętokrzyskiej. Na koniec pani testerka wyłożyła karty na stół i powiedziała co degustowałem. W mojej ocenie najgorzej wypadł Paulaner. Podejrzewałem go o pochodzenie z Jabłonowa.
                www.collections.pl
                Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                Comment

                • Cez
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.01
                  • 1789

                  #9
                  Na ul. Świętokrzyskiej między ul. Marszałkowską a ul. Jasną znajdują się dwie firmy marketingowe, które zajmują się badaniem rynku. Jedna z nich przyznaje się do kontaktów z branżą piwną...
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • Plesniak
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2007.07
                    • 38

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
                    Na ul. Świętokrzyskiej między ul. Marszałkowską a ul. Jasną znajdują się dwie firmy marketingowe, które zajmują się badaniem rynku. Jedna z nich przyznaje się do kontaktów z branżą piwną...
                    Kiedyś tam trafiłem ale zamist piwa musiałem testowac dezodoranty pić się nie dało

                    Comment

                    Przetwarzanie...