Zepsute piwo pasteryzowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Totus
    Porucznik Browarny Tester
    • 2007.11
    • 326

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus
    Felerny Koźlak ma na etykiecie datę 8 XII 08. Jeśli ten WIT ma podobną, to jest duże prawdopodobieństwo, że coś paskudnego przydarzyło się już w Witnicy.
    Z tego co udaje mi się odcyfrować z tych krzywo wyciętych ząbków mój WIT ma datę przydatności 09-09-2008 (Różne typy piw mogą mieć różna datę przydatności do spożycia ). Stawiam na to, że im chłodzenie tanków/kadzi wysiadło.

    W odniesieniu do Twojego posta w temacie dotyczącym Koźlaka to mój koźlak ma datę: 15-01-2009 i jutro zostanie skonsumowany. Mam nadzieje, że nie trafię na kwasiżura .
    Zapraszam do Browaru Sielanka.

    Comment

    • alnus
      Porucznik Browarny Tester
      • 2007.07
      • 459

      #17
      W moim wytrącił się spory osad, więc jeśli to miałoby być to samo, możesz się przekonać wcześniej. Oczywiście ja zauważyłem go dopiero po tym, jak spróbowałem z rozpędu piwa z pierwszej butelki.

      Comment

      • alnus
        Porucznik Browarny Tester
        • 2007.07
        • 459

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        (...) I w tym wątku był taki wtręt, czy goździk z weizena kojarzy się ze stomatologią. No i wiem, że wielu osobom się kojarzy, mnie również kiedyś się tak kojarzył, a niektórzy koledzy nie mogli w to uwierzyć. (...)
        Nie mam pojęcia o stomatologii, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że olejek goździkowy jest/był stosowany przy leczeniu zębów, więc może skojarzenie nie jest całkiem pozbawione podstaw

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2001.02
          • 23860

          #19
          Co tu dużo mówić, Boss zawsze miał kłopoty z piwami innymi niż ichni Porter.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • alnus
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.07
            • 459

            #20
            No ale ten koźlak to bliski krewny portera... Swoją drogą, to ciekawe, czy ktoś z Witnicy czyta to forum? Może padłoby czarodziejskie słowo i parę zdań wyjaśnień?

            Comment

            Przetwarzanie...