Domowe picie piwa - sprzęt do rozlewu piwa z beczki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Darius121
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2008.07
    • 7

    Domowe picie piwa - sprzęt do rozlewu piwa z beczki

    Przejrzałem kilkadziesiąt postów ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi tak więc pytam ?

    Chciałbym zakupić kega Lecha 30l na domową imprezę.

    Pytanie jest takie czego konkretnie potrzebuje aby opróżnić beczkę , myślałem o zakupie pompki wraz z odpowiednią dla Lecha głowicą.

    Ale mam wątpliwości czy piwo kupione w kegu i rozlewane taką pompką będzie zupełnie bez gazu (bąbelków).

    A może jest jakiś sposób podłączenia gazu do takiej pompki

    Dzięki z odpowiedź
  • anteks
    maruda
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10759

    #2
    będzie z bąbelkami
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Darius121
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2008.07
      • 7

      #3
      Czyli wszystko ok , że tak przewrotnie spytam w takim razie po co jest gaz ???

      i pytanie nr 2 czy można takiego kega powiedzmy 24h czy 48h wcześniej wstawić do zamrażarki w celu schłodzenia ? (zamiast schładzacza)

      Comment

      • mark33
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2005.04
        • 3283

        #4
        Gaz jest po to zebyś nie musiał dymać ręcznie, schłodzić wręcz powinieneś

        Wypełnij profil.
        Last edited by mark33; 2008-07-29, 14:50.

        Comment

        • Cez
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.01
          • 1789

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darius121
          Chciałbym zakupić kega Lecha 30l na domową imprezę.
          A musi być Lech?
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23860

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
            Gaz jest po to zebyś nie musiał dymać ręcznie, schłodzić wręcz powinieneś

            Wypełnij profil.
            poza tym obecność CO2 zamiast tlenu ogranicza utlenianie piwa w beczce. jak korzystasz z pompki, to lepiej będzie spożyć całą zawartość jednego dnia.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Darius121
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2008.07
              • 7

              #7
              Mam nadzieję że beczka pójdzie na raz. Dziękuję za odpowiedzi

              Comment

              • Darius121
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2008.07
                • 7

                #8
                Odpowiedź rodzi pytanie:

                Przewiduje imprezę w piątek a jej kontynuacje w niedzielę . Z powyższych odpowiedzi wnioskuję że jeżeli nie wypije piwa w piątek to w niedzielę będzie niezbyt smaczne ??

                Nie wiem czy dobrze rozumuję ?

                Comment

                • Krzysiu
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.02
                  • 14936

                  #9
                  Jeśli kupisz beczkę 30 l. w piątek, a przyjdzie wiecej niż 5 osób, to do niedzieli na pewno nic nie zostanie i nie będzie miało okazji sie zepsuć. Natomiast jeżeli zamierzasz pozostawić coś na później, to z pewnościa będzie odbiegać od standadów Lecha, nawet jak nadmuchasz beczkę dwutlenkiem.

                  W hurtowni, w której nabędziesz rzeczoną beczkę, doradzą tobie, jaki sprzęt jest potrzebny i pewnie nawet wypożyczą. Może nawet nieodpłatnie.

                  Comment

                  • jacer
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2006.03
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darius121
                    że tak przewrotnie spytam w takim razie po co jest gaz ???
                    No jak po co? Po to aby się bekało.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Krzysiu
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2001.02
                      • 14936

                      #11
                      Proponuję zamknąć temat. Jak ktoś zadaje tak głupie pytania, to znaczy, że nie zrobił nawet programu fizyki z zakresu szkoły podstawowej.

                      Comment

                      • Darius121
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2008.07
                        • 7

                        #12
                        Gdyby była opcja wypożyczenia sprzętu do dystrybucji w hurtowni to byłoby ok .

                        Dzwoniłem do kilku miejsc w Krakowie i ogólnie sprzętu nie ma lub nie chcą wypożyczyć do tak małej ilości piwa.

                        Rozumiem że jeżeli w piątek wypiłbym połowę beczki , zdjął pompkę - głowicę zostawił i wstawił beczkę z powrotem do zamrażarki to w niedzielę piwko byłoby rozgazowane i lekko zwietrzałe ??


                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • jacer
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2006.03
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darius121
                          Gdyby była opcja wypożyczenia sprzętu do dystrybucji w hurtowni to byłoby ok .

                          Dzwoniłem do kilku miejsc w Krakowie i ogólnie sprzętu nie ma lub nie chcą wypożyczyć do tak małej ilości piwa.

                          Rozumiem że jeżeli w piątek wypiłbym połowę beczki , zdjął pompkę - głowicę zostawił i wstawił beczkę z powrotem do zamrażarki to w niedzielę piwko byłoby rozgazowane i lekko zwietrzałe ??


                          Pozdrawiam
                          No i znów widać przewagę małych miast nad dużymi.

                          U mnie jest hurtownia gdzie można wypozyczyć pompkę a nawet rollbar.

                          Nic się nie stanie. Po tygodniu moze zacznie się psuć ale nie po 48h.

                          Może będzie rozgazowane, tylko jakie to ma znaczenie w przypadku Lecha?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2004.06
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                            Może będzie rozgazowane, tylko jakie to ma znaczenie w przypadku Lecha?
                            No jacer, przecież obłędne nagazowanie jest podstawowym atrybutem Lecha. Nie można tak sobie pisać, ze nic się nie stanie. Konsumenci Lecha nie będą w stanie czegoś takiego przełknąć. Chcesz chłopakowi zepsuć imprezę.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2001.02
                              • 23860

                              #15
                              jak beczkę napompujesz powietrzem w piątek, to efekt smakowy w niedzielę będzie marny. nawet w przypadku Lecha Da się wypić takie piwo, ale bez przyjemności. Jeśli goście mają wyższą wrażliwość (np. teściowa) to nie polecam.

                              jeśli przymierzasz się do zakupu pompki, to są też takie do których można podłączyć gaz z butli. może to byłoby lepszym wyjściem, choć jeśli potrzebujesz tylko na raz, to nie wiem czy nie szkoda zachodu.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...