Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Okocim OK vs Okocim Premium Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Mnie się marzy powrót do Zagłoby z lat powiedzmy 88-92
    Nie tylko Tobie. To był bardzo charakterystyczny, potężnie nachmielony, smaczny Pils, produkowany jeszcze wtedy tradycyjną technologią.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie tylko Tobie. To był bardzo charakterystyczny, potężnie nachmielony, smaczny Pils, produkowany jeszcze wtedy tradycyjną technologią.
      Pijąc Zagłobę i wtedy bodajże Okejka , który docelowo miał wylądować na Węgrzech(napisy na etykietach były właśnie w tamtym języku), to uważam, że Zagłoba nie miał praktycznie w ogóle goryczki .Ten eksportowy OK to była dopiero siekiera, tak gorzkiego piwa z browaru przemysłowego nigdy więcej już nie dane było mi wypić, choć jedna z warek Noteckiego też była porządnie nachmielona.
      Ten Ok kosztował w 90 roku 13 forintów(taka była przynajmniej informacja na etykiecie),ale ile Zagłoba... Chyba 3000zł, a lany pyszniutki Grybów 1450, ale głowy nie dam.Piękne czasy


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • mapajak
        Senior
        • 12-2002
        • 1187

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tutunia Wyświetlenie odpowiedzi
        Nikt Pilsa jeszcze nie pił, ale Forumowicze już go "pogrzebali", gratuluje obiektywizmu. Dzisiaj powinien być w handlu, cena od 2,85.
        Ja nie pogrzebałem, ale trudno spodziewać się czegoś dobrego po piwie powstałym z rozcieńczenia Okocimia Mocnego wodą, a tak zapewne jest produkowany ten nowy Okocim.
        Bardzo chciałbym się mylić.

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #79
          Wypiłem, 2 butelki kupione w carrefourze. Najperw jedną potem drugą żeby sie upewnić. Nie bede opisywał, koloru, nasycenia czy piany itp bo poczekam aż będzie zalożony odpowiedni wątek. Nie jest ochydne ale generalnie nie odstaje od kanonu Zywiec, Tyskie, Lech itd. Piękny zapach, wodnisty smak (mapajak napisał że boi się że bedzie smakować jak rozwdniony Okocim Mocny - to prawda, tak smakuje). Taki BUD triche. Naprawde miałem nadzieje że jednak to będzie przyzwoite piwo ale cyferki i statystyki panów z zarządu CP wzieły góre nad 'przyzwoitością'. Szkoda słów Wypiłem po tym Noteckie - uff nareszcie czuć smak piwa, wieczór nie do końca stracony. Oczywiście wszystko to moze byc kwestią gustu. Czekam na inne opinie. Pozdrawiam

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #80
            Sama nazwa tematu jest tak durna, że bez czytania stwierdzam, że nie zamierzam kosztowac ani jednego z w/w płynów.

            Comment

            • Maarcinek19
              Member
              • 01-2009
              • 63

              #81
              Przed chwilą wypiłem Okocim Premium Pils, to już zależy kto co lubi ale jak dla mnie prze chmielone, piana bardzo szybko znikła , wodniste. Zapewne ostatni raz je piłem

              Pozdrawiam
              Last edited by Maarcinek19; 21-02-2009, 17:36.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maarcinek19 Wyświetlenie odpowiedzi
                Przed chwilą wypiłem Okocim Premium Pils, to już zależy kto co lubi ale jak dla mnie prze chmielone, piana bardzo szybko znikła , wodniste.
                Jakie?? Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale to piwo jest właśnie za słabo nachmielone. Gdyby je mocniej nachmielić, to przynajmniej czymś by się wyróżniało z koncernowej masy.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Maarcinek19
                  Member
                  • 01-2009
                  • 63

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakie?? Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale to piwo jest właśnie za słabo nachmielone. Gdyby je mocniej nachmielić, to przynajmniej czymś by się wyróżniało z koncernowej masy.
                  Inaczej, sorry za gorzkie
                  Last edited by Maarcinek19; 21-02-2009, 17:49.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maarcinek19 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Inaczej, sorry za gorzkie
                    Ja rozumiem, ale ono właśnie nie było za gorzkie, było za mało goryczkowe. No chyba, że ja jakiś skrzywiony jestem?
                    Wiem, wiem dla każdego co innego znaczy "za gorzkie"? Mam pytanie, czy ktoś jeszcze uważa, że jest za gorzkie?
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5616

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja rozumiem, ale ono właśnie nie było za gorzkie, było za mało goryczkowe. No chyba, że ja jakiś skrzywiony jestem?
                      Wiem, wiem dla każdego co innego znaczy "za gorzkie"? Mam pytanie, czy ktoś jeszcze uważa, że jest za gorzkie?
                      Nie kopyr nie jesteś skrzywiony To piwo nie jest goryczkowe, gorzkie nawet, ot taka słodka woda z zawartością alkoholu.
                      Jednak w jednym możemy się zgodzić z Maarcinkiem19 - zapewne ostatni raz je piliśmy.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Maarcinek19
                        Member
                        • 01-2009
                        • 63

                        #86
                        Może i nie jestem jeszcze jakimś koneserem co się zna na piwach dobrze ale poprostu dla mnie jest ciuta za gorzkawe i tyle. ; o
                        Last edited by Maarcinek19; 21-02-2009, 18:33.

                        Comment

                        • Petrus
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 382

                          #87
                          Gorzkie to ono nie jest .

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petrus Wyświetlenie odpowiedzi
                            Gorzkie to ono nie jest .
                            Zgadzam się
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              #89
                              Stwierdzenie ze to piwo jest gorzke lub nawet że za gorzkie było by jakąś zaletą lub wyróżnikiem - to piwo jest żadne z tendencją do niedobrego. Przez przypadek wypillem je 3 raz u kumpla w towarzystwie Pilsnera z Jabłonowa - to nawet nie jest ta liga.

                              Comment

                              • Mafar
                                Senior
                                • 04-2003
                                • 1262

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maarcinek19 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Może i nie jestem jeszcze jakimś koneserem co się zna na piwach dobrze ale poprostu dla mnie jest ciuta za gorzkawe i tyle. ; o
                                Piwo powinno być gorzkie . Jak chcesz słodkie to napij sie Freeq
                                Polakom gratulujemy Brackiego

                                Gdy rozum śpi budzą się demony

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎