Okocim, Okocim OK vs Okocim Premium Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • silvian
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2008.08
    • 727

    CP zmieni recepturę ważenia
    Ani nie zmieni ani nie waży.
    Jeszcze dużo wody musi upłynąć zanim namówisz tutejszych forumowiczów na okocimskie wyroby. Z drugiej strony IMHO (uśmiech do RTI ) wystarczy kilka butelek czegoś poczciwego żebyś już nigdy nie spojrzał na okocim.
    "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

    Comment

    • zdrajczyk
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2008.12
      • 14

      Jak tak dobrze sie orientujesz, to powinieneś wiedzieć że Pils nie zastąpił OK, bo według CP "to nie ta sama półka".
      Okocim Premium jak sama nazwa wskazuje, to połka piw Premium, tj, Tyskie, Lech, Żywiec. Jeśli chodzi o OK, według mnie również znajdował się on na tej samej półeczce co ww produkty, taki zresztą był zamiar wprowadzenia Pilsa, stworzyć konkurencję dla ww piw jeśli chodzi o butelkę/puszkę. OK mógł jedynie oscylować pomiędzy półką premium a Mainstrem, ale wg. mnie znajdował się w tej wyższej...
      PzDr

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
        smak to kwestia gustu. Jedni wolą blondynki, inni brunetki Być może kiedyś, jeśli będzie dużo niezadowolonych klientów, przez co nie będzie sprzedaży, CP zmieni recepturę ważenia
        Kolego, według mojej subiektywnej opinii, Okocim Premium Pils w butelce, to obecnie jedno z najlepszych piw na rynku. Pozatym wydaję mi się że wprowadzenie nowej marki, na dosyć już nasycony rynek piwny w Polsce jest dobrym pomysłem, wielu klientów szuka alternatywy dla monopolistów rynkowych Ż., T. etc. Po prostu te produkty co po niektórym się już "przejadły". Jeśli tylko pójdzie za tym fajna kampania reklamowa, uważam że ma to szansę na sukces
        Nie, nie, w poprzednim poście bardzo dobrze zobrazowałeś strategię działania koncernów. Bierzemy jakieś tam piwo (np. Okocimia z beczki, albo np Peroni z Włoch) do tego robimy, grawerowane szklanki, kraniki, dywaniki, plafony, telefony i jeśli będzie dobra kampania reklamowa robimy sukces. Wybacz, ale to jest forum miłośników piwa, a nie Studenckie Koło Reklamy i Marketingu żebyśmy sikali po nogach na widok grawerowanej butelki, parasoli i reklamy w TV. Nic do Ciebie nie mam, ale takie podejście jakie prezentują koncerny, a Ty nieświadomie zaprezentowałeś, jest mi obmierzłe.
        A to, że te produkty się przejadły, to prawda i jest to szansa dla małych browarów, które stawiają na smak piwa.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • zdrajczyk
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2008.12
          • 14

          wystarczy kilka butelek czegoś poczciwego żebyś już nigdy nie spojrzał na okocim.
          hehe, kolego, nawet nie wiesz jak bym chciał wyczytałem na tym forum gro opinii o piwach koncernowych i dziki temu nabieram coraz większej ochoty na spróbowanie "czegoś innego" Niestety, jak do tej pory nie miałem szczęścia do nabycia czy chociaż skosztowania czegoś innego niż koncerniaki :/

          Comment

          • cielak
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.03
            • 2890

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            smak to kwestia gustu...
            Na temat smaku sie nie wypowiadałem i nie będę.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            ..Być może kiedyś, jeśli będzie dużo niezadowolonych klientów, przez co nie będzie sprzedaży, CP zmieni recepturę ważenia ...
            Na 100% tak zrobią. I będzie to kolejny, chyba 6 raz.


            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            ... to obecnie jedno z najlepszych piw na rynku...
            To, moim skromnym zdaniem, mało piwa (dobrego) w życiu wypiłeś.


            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            ...Pozatym wydaję mi się że wprowadzenie nowej marki, na dosyć już nasycony rynek piwny w Polsce jest dobrym pomysłem,...
            Zwłaszcza że rynek piwny w Polsce spada, jest to super pomysł.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            ...wielu klientów szuka alternatywy dla monopolistów rynkowych Ż., T. etc...
            A CP to nie monopolista według Ciebie?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
            ... Jeśli tylko pójdzie za tym fajna kampania reklamowa, uważam że ma to szansę na sukces
            Ty chyba masz "za" częsty kontakt z marketingiem CP.

            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • cielak
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.03
              • 2890

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
              Okocim Premium jak sama nazwa wskazuje, to połka piw Premium, tj, Tyskie, Lech, Żywiec. Jeśli chodzi o OK, według mnie również znajdował się on na tej samej półeczce co ww produkty, taki zresztą był zamiar wprowadzenia Pilsa, stworzyć konkurencję dla ww piw jeśli chodzi o butelkę/puszkę. OK mógł jedynie oscylować pomiędzy półką premium a Mainstrem, ale wg. mnie znajdował się w tej wyższej...
              PzDr

              Na pewno jestes z marketingu CP . Tylko marketing może wypisywac takie bzdury.

              P.S. A tak wogóle to Tyskie nie jest w półce premium kolego. Popytaj współziomków to Ci wytłumaczą.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
                hehe, kolego, nawet nie wiesz jak bym chciał

                Więc w czym problem?
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • zdrajczyk
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2008.12
                  • 14

                  widzę że troszkę rozkręciłem rozmowę...
                  cieszę się że trafiłem na to forum bo pewnie inaczej nigdy bym nawet się nie dowiedział i piwach z małych browarów, czy też ważeniu w domowych warunkach Jak już wspomniałem, nie mam porównania co do piw innych niż koncernowe, dlatego napisałem "wg mojej subiektywnej opinii". Nie chcę zachwalać CP jako marki czy producenta, IMO to piwo, jako nowość, coś innego niż T., czy Ż. ma szansę się przyjąć, a czy tak będzie, zweryfikuje to rynek i konsumenci
                  Tak na marginesie kolego @cielak każdy ma prawo do swoich opinii na temat piwa, znalazłem wątek o Okocimiu, więc piszę co na ten temat wiem. Wydaję mi się że normalną rzeczą jest zachwalać coś co komuś smakuje...
                  Nie chciałem żeby ktoś mnie źle zrozumiał.

                  Co do smakowania innych produktów, gdzie np. mogę się napić czegoś innego niż dostępne w sklepach?

                  Comment

                  • jacer
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2006.03
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
                    widzę że troszkę rozkręciłem rozmowę...

                    Jeszcze jedna uwaga. Piwo się warzy. Waży się wagą.

                    A gdzie możesz kupić inne piwa niż koncernowe? Spróbuj użyć wyszukiwarki i znajdź sklep w swojej okolicy.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • cielak
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.03
                      • 2890

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
                      ...Tak na marginesie kolego @cielak każdy ma prawo do swoich opinii na temat piwa...

                      Nie mówie że nie Masz prawa do własnej opini ( i ja ją szanuje), po prostu nie lubię jak ktoś nasłucha się "marketingowych bzdur" i próbuje udowodnic że tak jest. Bo moim zdaniem tak nie jest.

                      P.S. Dobry i oddany z Ciebie pracownik.: (w profilu zobaczyłem czym sie zajmujesz)
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • zdrajczyk
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2008.12
                        • 14

                        Pracując w CP czasem wiem o nowinkach o których mogą nie wiedzieć wszyscy forumowicze, mogę pomóc jakimś birofilom w zdobyciu jakiś drobiazgów CP i tym właśnie chciałem się na tym forum dzielić. Nie chciałbym żeby przez moją szczerość ktoś odbierał mnie jako "podstawioną osobę" i traktował przez pryzmat "dobrego pracownika". Kolego, moja praca kończy się o 18, tutaj jestem zupełnie prywatnie i z tworzącego się zamiłowania do złocistej pianki. Nie chcę więcej spamować, jeśli dowiem się czegoś na temat Okocimia, nie omieszkam napisać...
                        PzDr

                        Comment

                        • zgroza
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2008.03
                          • 3605

                          Kolego Zdrajczyku, czyżby Wasz nick był proroczy? Czy z założenia prześmiewczy?
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • kiszot
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🍼🍼
                            • 2001.08
                            • 8106

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
                            , IMO to piwo, jako nowość, coś innego niż T., czy Ż. ma szansę się przyjąć, a czy tak będzie, zweryfikuje to rynek i konsumenci
                            A niby czym to się różni ten Okocim od Tychów czy Żywca?

                            ps.Jeżeli możesz to używaj polskich słów i wyrazów bo to polskie forum nie angielskie.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • silvian
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2008.08
                              • 727

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdrajczyk
                              hehe, kolego, nawet nie wiesz jak bym chciał wyczytałem na tym forum gro opinii o piwach koncernowych i dziki temu nabieram coraz większej ochoty na spróbowanie "czegoś innego" Niestety, jak do tej pory nie miałem szczęścia do nabycia czy chociaż skosztowania czegoś innego niż koncerniaki :/

                              No panie kolego, teraz to trąca to wszystko lenistwem. Jak już nie chce ci się używać wyszukiwarki to pokieruję cię delikatnie. Najbliżej pewnie masz hipermarket Auchan I centrum handlowe PLAZA. Tam znajdziesz sporo ciekawych piw. Trochę dalej masz BOMI w parku handlowym RAWA, tam wybór jest naprawdę duży, zwłaszcza w piwa importowane. Kolega Koczubik sprowadził ostatnio Ciechany na Śląsk za co mu chwała i cześć. W Kauflandach jest dostępne całkiem niezłe pszeniczne. Jak pojedziesz w druga stronę to w Zawierciu masz cały browar. Najlepiej jest leżeć i narzekać i czekać aż poddadzą pod nos
                              "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2001.02
                                • 23860

                                Sylvian - trochę mniej napinania - bo Kolegę nam zniechęcisz
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...