Automat do butelek

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomuch
    a jest jakiś sposób na odróżnienie butelek o tym samym kształcie, ale pochodzących z Czech i z Polski?
    na dole każdej butelki są jakieś różne cyferki i wytłoczone małe punkty... może to jakiś kod?
    ostatnio wymieszały mi się butle, a nie chcę jechać do Czech z polskimi, coby wstydu nie robić

    Butelka jest butelka. Czesi z polskich nawet się cieszą, bo nie są porysowane. Oczywiście wyjątkiem są malowane butelki z Koźlaka, tych nie oddawaj. Nie nadają się też niższe NRW, w Polsce dostępne w nich są importowane weizeny np. Paulaner, Franziskaner i bodaj Erdinger.
    A tak to śmiało możesz wieźć po Żywym, Grandzie, Żytnim itd.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      #17
      ... oraz całym Gościszewie.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • NaturalArti
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2009.09
        • 86

        #18
        Jeśli chodzi o automaty w Auchan (a przynajmniej automat w Wola Park w Warszawie) to przyjmuje on tylko i wyłącznie butelki zwrotne i to jedynie z piw dostepnych w ofercie w danym sklepie (a i tak nie wszystkie).
        Musi on skanować po kodzie kreskowym, bo butelek bez etykietek, czy też np. butelek BGŻ z etykietką ciechana nie łyka.
        A co do wyjątków, to butelek od Reddsa, Gingersa i Perły też nie przyjmuje, pomimo tego że piwa te są w ofercie (i butelki sprzedawane rzecz jasna jako zwrotne)

        Ale i tak aby w kasie zwrócili Ci kaucję - trzeba okazać paragon zakupu i dopiero wtedy z wielką łaską wypłacają.

        Reasumując: szkoda zachodu na taką zabawę. Lepiej oddać butelki w pierwszym lepszym sklepiku osiedlowym, albo np. w Piotrze i Pawle, który nigdy nie robił mi żadnych problemów ze zwrotem i nie wymagał żadnych paragonów, niż użerać się z dziwakami z Auchan i bawić się w kolekcjonowanie starych paragonów.

        Comment

        • grew
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2009.05
          • 766

          #19
          Automaty w Czechach reagują na kształt i wagę butelki - ważenie odbywa się w tych automatach, gdzie kładzie się butelkę. Są też obrotowe, tam raczej tylko kształt jest sprawdzany.

          W Niemczech jest różnie, acz piszą, że butelka ani etykieta nie może być uszkodzona. Niektóre automaty połykają butelkę, skanują, ważą i dopiero akceptują, bądź wyrzucają

          Comment

          • kamcio1990
            Porucznik Browarny Tester
            • 2010.11
            • 300

            #20
            Dodam że automat do skupu butelek w Rzeszowskim Auchanie z czytywał barcody z butelek. Tak się złożyło że wszystkie butelki które miałem były bez etykietek i automat mi ich nie przyjął. Dodam że obowiązuje limit, na jedną osobę 10 butelek max. Paragon za sprzedane butelki można wykorzystać przy zakupach lub poprosić o wydanie pieniędzy w kasie.

            Comment

            Przetwarzanie...