Automat do butelek

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2008.12
    • 583

    Automat do butelek

    Mam pytanie, odnosnie niedawno zainstalowanych, przynajmniej w Szczecinei w Auchanie, automatow do przyjmowania pustych butelek (czyzby odwieczny polski problem zostal nareszcie rozwiazany ). Napisane na nim jest ze przyjmuje butelki od Zywca, lecha, okocimia itd ale np Okocima Palonego i Pszenicznego nie przyjmowal. Perla niby zwrotna ale jej nie przyjol. (glownie Harnasie sprzedawalem po imrezie). Moze ktos ma wieksze doswiadczenie i wie ktore sa zwrotne a ktore nie.
  • kjaros
    Porucznik Browarny Tester
    🍼
    • 2007.03
    • 378

    #2
    Przypuszczam, że automat "połyka" tylko butelki zwrotne choć nigdy z takiego urządzenia nie korzystałem.
    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

    Comment

    • robox
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.11
      • 8188

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko
      ale np Okocima Palonego i Pszenicznego nie przyjmowal.
      Te piwa akurat są w bezzwrotnych butelkach.

      Comment

      • robox
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.11
        • 8188

        #4
        Patrząc na automat w Kauflandzie (kilka razy z niego korzystałem), to przyjmuje on zwrotne butelki z piw, które są w ofercie tego sklepu. Chociaż przyznam się, że z innymi nie próbowałem.

        Comment

        • Grudek10
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2003.08
          • 59

          #5
          W automacie jest czytnik kodów paskowych i to jest decydujące o zakwalifikowaniu danej butelki, choć na Słowacji zetknąłem się z automatami przyjmującymi butelki z różnych piw nie znajdujących się w ofercie danego sklepu a więc decydował chyba rodzaj butelki.

          Comment

          • kiszot
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 2001.08
            • 8106

            #6
            Automaty połykaja chyba wszystkie zaprogramowane butelki ale w Kauflandzie kase zwracają i tak tylko za okazaniem paragonu.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • slavoy
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛
              • 2001.10
              • 5055

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grudek10
              W automacie jest czytnik kodów paskowych (...)
              Wiesz to, czy sobie bajdurzysz?
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • zgroza
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2008.03
                • 3605

                #8
                Potwierdzam, w duńskich automatach kodów paskowych jest czytnik kodów, jak również inne narzędzia kontroli. Jak oddałem butelkę bez etykiety, nie oddało kaucji, a wzięło butelkę
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • robox
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.11
                  • 8188

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                  ale w Kauflandzie kase zwracają i tak tylko za okazaniem paragonu.
                  W moim jest chyba mało służbistów, bo tylko raz musiałem okazywac paragon.

                  Comment

                  • granat862
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2004.12
                    • 945

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grudek10
                    W automacie jest czytnik kodów paskowych i to jest decydujące o zakwalifikowaniu danej butelki.....
                    Wątpie, w Kauflandzie w Bełchatowie automat przyjmowal mi butelki GŻB i KP bez etykiet więc kodu raczej nie mógł odczytać.

                    A kasę tak jak już kiszot wspomnial zwracają za okazaniem paragonu lub jeśli zamienasz na pełne flaszki.
                    Last edited by granat862; 2008-12-29, 09:52.
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • dadek
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍺
                      • 2005.09
                      • 4630

                      #11
                      Automat w Kauflandzie przy stacji PKP w Cieszynie przyjmuje butelki bez etykiet, ważne że kształt się zgadza. Dzięki temu można zwrócić, gdzie indziej traktowane jako niezwrotne, butelki typu piknik. Tu są traktowane jako zwrotne (40 gr) bo jest w nich Ambrosius z Kipera. Co ciekawe za inne piwa z tego browaru (Kiper Mocny, Golbeer, Formuła) Kaufland nie pobiera kaucji traktując jako bezzwrotne! Jednak automat je przyjmuje, a przy kasie nie wymagają żadnych paragonów jeśli kwota zakupów przekroczy wartość oddanych butelek. Bo jeśli tylko chcemy odzyskać pieniądze to każą pokazać paragon. Ostatnio miałem okazję zwrócić 23 sztuki pozbawionych etykiet butelek piknik (9,20 zł), zakupiłem 3 Corneliusy po 3,29 zł i zapłacilem tylko 67 gr.

                      Comment

                      • dadek
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍺
                        • 2005.09
                        • 4630

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grudek10
                        W automacie jest czytnik kodów paskowych i to jest decydujące o zakwalifikowaniu danej butelki, choć na Słowacji zetknąłem się z automatami przyjmującymi butelki z różnych piw nie znajdujących się w ofercie danego sklepu a więc decydował chyba rodzaj butelki.
                        W Słowacji i w Czechach 90% dużych marketów ma automaty przyjmujące butelki według ich kształtu nie zważając na kody kreskowe etykiet. A nawet jeśli takich automatów nie ma to jest okienko gdzie pracownik przyjmuje butelki według tych samych kryteriów. Tam nie ma z tym żadnych problemów, u nas jest paranoiczne podejście oglądania etykiet, gdy pierwszą rzeczą którą robi browar przy powtórnym ich użyciu jest ich zmywanie.

                        Comment

                        • dadek
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍺
                          • 2005.09
                          • 4630

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
                          Tam nie ma z tym żadnych problemów, u nas jest paranoiczne podejście oglądania etykiet, gdy pierwszą rzeczą którą robi browar przy powtórnym ich użyciu jest ich zmywanie.
                          Oczywiście powinno być: ...przy powtórnym użyciu butelek, jest ich zmywanie (etykiet). Przepraszam.
                          Last edited by ART; 2008-12-30, 11:41. Powód: cyt.

                          Comment

                          • celtyk87
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2008.11
                            • 208

                            #14
                            Za to właśnie lubię Czechy kupuje piwo w 1 markecie a butelkę oddaje winnym i nikt nie truje mi o paragonie albo że takiego piwa nie mamy. Będąc w czeskim cieszynie chciałem wypróbować automat w billi z ciekawości włożyłem butelkę po brackim ale mądra maszynka nie dala się nabrać

                            Comment

                            • tomuch
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2010.02
                              • 6

                              #15
                              a jest jakiś sposób na odróżnienie butelek o tym samym kształcie, ale pochodzących z Czech i z Polski?
                              na dole każdej butelki są jakieś różne cyferki i wytłoczone małe punkty... może to jakiś kod?
                              ostatnio wymieszały mi się butle, a nie chcę jechać do Czech z polskimi, coby wstydu nie robić

                              Comment

                              Przetwarzanie...