Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy wrzucanie niezwrotnych i uszkodzonych butelek do automatów jest moralne czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli robi się coś wbrew prawu czy nieetycznego, to przynajmniej trzeba zdawać sobie z tego sprawę...
    Oddawanie automatowi butelek po koźlaku jest wbrew prawu? No bez przesady
    Last edited by delvish; 09-01-2009, 12:27.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem, jak nie może być oczywiste, że jak automat przyjmuje flaszki i płaci za to 3 korony, to chodzi o butelki zwrotne. Jakbyście sobie nie tłumaczyli, to uczciwe to nie jest.
      Czyli butelki po np. Corneliusie także nie nadają się do oddania w automacie? Są opisane jako bezzwrotne.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli butelki po np. Corneliusie także nie nadają się do oddania w automacie? Są opisane jako bezzwrotne.
        One są bezzwrotne u nas, jeśli to są normalne NRW to oczywiście, że się nadają do ponownego wykorzystania. To samo po Żywym i Grandzie, też chyba są opisane jako bezzwrotne, a to normalne NRW są.

        Dobrze wiesz, że chodzi mi o butelki niemożliwe do ponownego wykorzystania.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #19
          Jak już jest tak na maksa poza tematem, to jeszcze spytam o automaty do butelek.

          Jeżeli uszkodzona jest szyjka butelki (w miejscu styku z kapslem) to automat to rozpoznaje i odrzuca?
          MM961
          4:-)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #20
            Nie mam pojęcia. Ale nie powinieneś takiej wrzucać.

            Trzeba zgłosić do Admina, żeby wydzielił nam nowy temat o tym, czy wrzucanie niezwrotnych i uszkodzonych butelek do automatów jest moralne czy nie
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #21
              Już zgłaszałem

              Wracając jednak do tematu (czy raczej odbiegając dalej) - nie chce mi siępo prostu wierzyć, że automaty łykają wszystko jak leci, a każdy człowiek po kolei sprawdza każdą butelkę przed oddaniem, aby przypadkiem nie poszła nieodpowiednia butelka. Szczególnie w dobie gdzie wszystko się kontroluje i z góry zapobiega wszelkim próbom oszustwa.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                Wracając jednak do tematu (czy raczej odbiegając dalej).


                No cóż, wydaje mi się, że po prostu biorą to na zasadzie "wliczone w koszty". Co nie oznacza, że świadome wykorzystywanie tego jest fair.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10847

                  #23
                  Czasami, niektórych forumowiczów poprawność polityczna jest tak lukrowa, że niedobrze od tej słodyczy sie robi.
                  Rozumiem, że również nie łamiecie przepisów drogowych, segregujecie śmieci, nie chodzicie po trawnikach itd...
                  Last edited by abernacka; 09-01-2009, 14:33.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #24
                    Butelka po polskim PU wg mnie jest ok. Jest identyczna jak czeska. Natomiast butelka Koźlaka nie jest identyczna. Jest przez czeski browar nie do wykorzystania.

                    Co do butelek uszczerbionych, to akurat uważam, ze ich oddawanie jest ok. Dlaczego? Zapłaciłeś za nią kaucję, więc powinni Ci ją zwrócić. Jeśli nastąpiło zmęczenie materiału, to już jest wkalkulowane w obrót tą butelką. Browar ją odrzuci, ale nie widzę tu żadnego oszustwa.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czasami, niektórych forumowiczów poprawność polityczna jest tak lukrowa, że niedobrze od tej słodyczy sie robi.
                      Ale tu nie chodzi o poprawność polityczną czy lukier tylko o to, że sobie sami tym szkodzimy.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rozumiem, że również nie łamiecie przepisów drogowych,
                      Staram się. W swoim dobrze rozumianym interesie. Pasy też zapinam, co mi uratowało życie.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      segregujecie śmieci,
                      Owszem. Papier, szkło i plastik.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      nie chodzicie po trawnikach itd...
                      Nie chodzę, bo można w psią kupę wdepnąć. A to Polska właśnie.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        ale oddawanie takich butelek, za które się zapłaciło już w cenie produktu, nie jest ani niemoralne, ani nie jest podcinaniem żadnej gałęzi. Porównywanie oddania butelki po koźlaku z oszukaniem kasjerki, czy kradzieżą piwa jest co najmniej nie na miejscu. Kopyr zastanów się co piszesz
                        Moje oburzenie dotyczy jedynie Koźlaka w malowanej butelce. Wszystkie polskie butelki NRW uważam za zwrotne, co więcej są one przyjmowane również u mnie w sklepie.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10847

                          #27
                          Staram się, nie chodzę.... Oto CZŁOWIEK NA PLAKAT! BRAWO!!!
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2869

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) oddawanie takich butelek, za które się zapłaciło już w cenie produktu, nie jest ani niemoralne, ani nie jest podcinaniem żadnej gałęzi. (...)
                            Papierki po batonikach albo plastikowe butelki PET po wodzie mineralnej też starasz się oddać? W końcu za te opakowania też zapłaciłeś!

                            Popieram Kopyra oddawanie butelek z nadrukiem jest nie fair i tyle. Te, które są zwrotne spokojnie można wrzucać do automatu. To mówiłem ja grzber, który przechodzi na czerwonym, trochę śmieci segreguje i czasem depcze trawniki.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #29
                              A więc "wchodzisz na czerwonym..."
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co nie oznacza, że świadome wykorzystywanie tego jest fair.
                                No i jest na to sposób. Należy butelki koźlakowe wrzucać nieświadomie. Sposoby wprowadzania się w stan nieświadomości, przed spotkaniem z automatem do zwrotu butelek pozostawiam forumowiczom
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moje oburzenie dotyczy jedynie Koźlaka w malowanej butelce. Wszystkie polskie butelki NRW uważam za zwrotne, co więcej są one przyjmowane również u mnie w sklepie.
                                Kopyrze, za malowaną butelkę Koźlaka kupujący również płaci w cenie produktu.
                                Last edited by delvish; 09-01-2009, 15:21.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎