Stout z Van Pura

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2008.03
    • 3605

    #16
    Pytanie. a) ile piw Skovlyst było warzone w Van Purze? b) jak je rozpoznać?
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.01
      • 4628

      #17
      Może wystarczy czytać kontry? Czy Duńczycy równie ściemniają, jak "nasze" koncerny?
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • zgroza
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2008.03
        • 3605

        #18
        Żeby to koncern był... zaczynali jako restauracyjny. Na kontrze zero info nt. Van Pura - wczoraj sprawdzałem w markecie. Zresztą nawet własnego adresu nie podali, tylko stronę.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.01
          • 4628

          #19
          Van Pur też nie jest koncernem, ale jako adres browaru podają blokowiec na warszawskim Bródnie... przykład idzie z góry. Niestety, niektóre małe browary kopiują niecne praktyki koncernów, np. niepodawanie ekstraktu. Równie dobrze można nie podać miejsca warzenia. I za diabła nie da się zorientować, który jest duński, a który z VP, albo i skądinąd.

          Zakładam, że Browamator nie wciska kitu, i faktycznie Vampir warzył stouta dla Duńczyków (na słodach Weyermanna (R) zakupionych w BA, oczywiście ). Chyba, że ten z rury jest rakszawski (patrz fotka ba), a butelkowy miejscowy...
          Last edited by Wujcio_Shaggy; 2009-01-17, 00:41. Powód: poprawienie jasności przekazu
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • zgroza
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2008.03
            • 3605

            #20
            Mimo że tutaj dużo browarów założyli piwowarzy domowi, jeszcze na duńskim piwie ekstraktu nie widziałem. Taka mentalność.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • abernacka
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2003.12
              • 10861

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
              (...)Czy ktoś może sprawdzić, czy rzeczywiście Van Pur je warzył?
              Trzy dni temu wizytowałem w browarze w Rakszawie i potwierdzo mi, że uwarzono takie piwo na rynek duński (wyłącznie).
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Kolesław
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.03
                • 1130

                #22
                Jest taka strona:

                a na niej coś jakby o współpracy z Polską. Tyle, że po duńsku. Może ktoś to rozszyfruje? Może Zgroza?

                Comment

                • zgroza
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2008.03
                  • 3605

                  #23
                  Wiosną 2007 została zmieniona forma prawna przedsiębiorstwa i podjęto decyzję o współpracy z Polskim browarem, by zaspokoić popyt na piwo butelkowe w całej Danii.
                  Przez oddelegowanie pracownika możemy w ścisłej współpracy kontrolować jakość, która jest dla nas bardzo ważnym parametrem.
                  Skovlyst Production A/S sam dostarcza drożdże, chmiele, słody specjalne i surowce lasu, a polski browar jedynie słód pilzeński, butelki i palety.
                  W sumie oczekujemy produkcji w Polsce na poziomie 10.000 hl rocznie.
                  W browarze w Hareskov warzy się piwo beczkowe jak dawniej , ok. 2000 hl piwa. Można więć zobaczyć proces warzenia na miejscu.

                  Czyli już oficjalnie można przenieść odpowiednie tematy do głównego działu piwo konkretnie, co niniejszym zrobiłem.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • zgroza
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2008.03
                    • 3605

                    #24
                    Ludzie, w Polsce warzy się IPA, Tripel, barley wine i pszenicę ananasową! Wando!
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      🥛🥛🥛
                      • 2005.01
                      • 10386

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
                      Ludzie, w Polsce warzy się IPA, Tripel, barley wine i pszenicę ananasową! Wando!
                      No i co , do spróbowania tylko w danii no i ewentualnie ......u mnie Mam kilka różnych buteleczek w piwniczce....
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • zgroza
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2008.03
                        • 3605

                        #26
                        Nie napalaj się tak, na razie nie mam dobrych doświadczeń z tymi wyrobami.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛
                          • 2005.01
                          • 10386

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
                          Nie napalaj się tak, na razie nie mam dobrych doświadczeń z tymi wyrobami.
                          Nigdy, na żadne piwo się nie napalam. Każde traktuję "degustatorsko" . Albo jest smaczne albo poprawne (wypjalne) albo do du. y.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • docent
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.10
                            • 5205

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                            Nigdy, na żadne piwo się nie napalam. Każde traktuję "degustatorsko" . Albo jest smaczne albo poprawne (wypjalne) albo do du. y.
                            Zawodowo to robisz, że taki z Ciebie 'zimny profesjonalista'?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              🥛🥛🥛
                              • 2005.01
                              • 10386

                              #29
                              Trochę odchodzimy od tematu poprzednimi postami. Wracając do meritum.

                              Właśnie wyciągnąłem z "piwnicy" kilka piw z browaru Skovlyst (ew. Van Pura). W styczniu wypiłem piwo Oktoberfest i Skovmaerk Ale (jeszcze tych piw nie wrzuciłem na forum). Przed sobą mam 6 kolejnych róznych butelek. Na 4 pod adresem www jest informacja o produkcji w EU. Na dwóch innych Biere Rouge i Ananas Hvede (oraz wypitym wczasniej Oktoberfest) na etykiecie jest dopisek - Limited Edition i każda butelka jest numerowana. Najwyższy numer jaki mam to 2872. Kazda butelka z info o EU ma krawatkę (pozostałe nie) a na dodatek jest 1,5 cm niższa od tych z limitowanej serii.
                              Może jest to jakieś wyjaśnienie które piwo i gdzie jest robione ?
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              • zgroza
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 2008.03
                                • 3605

                                #30
                                Ja bym wrzucił wszystko w Van Pura. Inne butelki to pewnie dla podkreślenia limited. Nie instalowali by butelkowni tylko dla tych piw.
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...