Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki z ceramicznym zamknięciem :)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • agmania
    Junior
    • 01-2009
    • 9

    Butelki z ceramicznym zamknięciem :)

    Witajcie,
    mam nadzieje, że wybrałam dobre miejsce na tym forum do tego typu rozmowy.
    Najwyżej- zostanę przeniesiona do działu "przy piwie"

    Mam krótkie pytanie, którego zakres z pewnością pojawił się już na tym forum. Wybaczcie, jeśli mocno się po kimś powtarzam..

    Chciałabym poznać Wasze opinie na temat powrotu piwa bądź podpiwka w butelce z koszykowym zamknięciem tzw. ceramicznym zamknięciem. Czy powrót takich butelek cieszyłby się zainteresowaniem (oczywiście z dobrym piwem w środku)?

    Czy to już temat zamknięty- jeśli chodzi o Klientów?

    Nie jestem przedstawicielem żadnego browaru. Aczkolwiek pytam zawodowo (agencja reklamowa).

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    Last edited by agmania; 16-01-2009, 22:45.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Jest wiele browarów, którzy stosują takie butelki.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • agmania
      Junior
      • 01-2009
      • 9

      #3
      Kojarzysz jakie?
      Czy to się sprzedaje? Czy stanowi jakąś różnicę dla prawdziwego Piwosza w jakiej butelce jest piwo?
      Chodzi o to- czy jest sens wrócić do tego na szeroką skalę?

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie jestem przedstawicielem żadnego browaru.
        A szkoda bo gdyby o taką kwestię pytał jakiś konkretny browar to nasza dyskusja miała by jakiś sens gdyż istniała by pewna szansa iż w przypadku zdecydowanego aplauzu dla takich opakowań browar ów takowe by wprowadził (patrz: post-sondaż browaru Ciechan nt oceny jego serii etykiet). Co z tego że (obstawiam) większość z autorów postów ktore się niebawem poniżej tutaj pojawią, opowie się za zamknięciami kabłąkowymi skoro będzie to jałowa dyskusja gdyż browary i tak wiedzą swoje tzn konserwa i szkło , najlepiej niezwroty żeby browar mógł się tego pozbyć
        Niby kilka browarów restauracyjnych swoje piwa na wynos rozlewa do butelek kabłąkowych (np warszawskie Bierhalle czy BrowArmia) ale to mniej niż kropla w morzu sprzedawanego piwa w Polsce. Butelki z zamknięciami kabłąkowymi w praktyce w Polsce nie istnieją w obiegu.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania Wyświetlenie odpowiedzi
          Kojarzysz jakie?
          Czy to się sprzedaje? Czy stanowi jakąś różnicę dla prawdziwego Piwosza w jakiej butelce jest piwo?
          Chodzi o to- czy jest sens wrócić do tego na szeroką skalę?


          A o Grolschu słyszała?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #6
            Grolsche chyba jedynie w Polsce. Mam jeszcze Flensburgera w lodówce, ale zakupionego pod Flensburgiem :P
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
              Grolsche chyba jedynie w Polsce.

              Nic podobnego.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Agmania nie sprecyzowała czy ma na myśli rynek krajowy czy ogólnie światowy. Jeśli ten drugi to wiadomo że w wielu krajach (głownie Europy Zachodniej) piwa w tego typu butelkach funkcjonuja i wymienianie marek jak powyższe nie ma sensu gdyż każdy o tym wie. Fakt że Grolsch był przez pare lat warzony licencyjnie w Polsce (Braniewo , Koszalin i chyba jeszcze Kielce) ale czy jest to dobry przykład polskiego piwa ? Chyba nie.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #9
                  W krakowskim sklepie U Marii kupuję czeskie piwa w takich butelkach, są kaucjowane, więc oddaję je później bez problemu.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • agmania
                    Junior
                    • 01-2009
                    • 9

                    #10
                    Już precyzuję:
                    chodzi o rynek polski. Piwoszem totalnym nie jestem, więc kompletnie się na tym nie znam.
                    Chodzi mi o to żeby poznać opinie piwoszy: czy byście byli zadowoleni z takich butelek. Czy byłyby one pozytywnie przyjęte?
                    Nie mówmy o takich sprawach jak to czy browar będzie produkował, ile to będzie kosztować etc.
                    Skupmy się na tym czy to dobry pomysł, by takie butelki powróciły?

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania Wyświetlenie odpowiedzi
                      Skupmy się na tym czy to dobry pomysł, by takie butelki powróciły?

                      Jaka to będzie butelka nie ma większego znaczenia. Wazne jest to co jest w butelce. Butelką można ogłupiać tych ludzi co łykaja reklamy piw koncernowych.


                      Gdyby bardzo dobre piwo było w butelce z krachlą napewno by cieszyło. Tylko, że najpierw musi być piwo.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • agmania
                        Junior
                        • 01-2009
                        • 9

                        #12
                        No tak, kolejny temat rzeka.
                        Być może źle postawiłam pytanie
                        Jakie piwo zasługuje, by pić je z butelki z krachlą? Co piwosz to opinia...

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23816

                          #13
                          Na Gambrinusa! Wychylać piwo z butli z krachlą? Sodomia i gomoria! Ale jestem pewien że po reklamie w telewizji przejdzie to jak i oblizywanie przy każdym łyku kawałka przerwanej etykiety zaklejającej wcześniej kabłąk

                          Plusem takiej butli jest to że wygląda stosunkowo oryginalnie i przy pstryknięciu robi niezły huk, więc na imprezę w sam raz żeby poszpanować Minusem że droga, trudna w eksploatacji przez browar.

                          Jeśli szanowna Koleżanka robi sondaż dla agencji reklamowej, tj. zamieściła wątek w BrowarBizie w celach komercyjnych - wypadałoby się wcześniej zgłosić do zawiadowcy tego cyrku piwnego.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • agmania
                            Junior
                            • 01-2009
                            • 9

                            #14
                            Szanowny Mistrzu,
                            a i owszem dla agencji w związku z pewnym pomysłem, ale jeszcze nie w celach komercyjnych. Bardziej to na mój prywatny użytek- bo i pomysł mój. Jak będzie juz w celach komercyjnych to Mistrz dowie sie pierwszy

                            Comment

                            • agmania
                              Junior
                              • 01-2009
                              • 9

                              #15
                              No i dostało się po dupie...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎