Butelki z ceramicznym zamknięciem :)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • agmania
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2009.01
    • 9

    Butelki z ceramicznym zamknięciem :)

    Witajcie,
    mam nadzieje, że wybrałam dobre miejsce na tym forum do tego typu rozmowy.
    Najwyżej- zostanę przeniesiona do działu "przy piwie"

    Mam krótkie pytanie, którego zakres z pewnością pojawił się już na tym forum. Wybaczcie, jeśli mocno się po kimś powtarzam..

    Chciałabym poznać Wasze opinie na temat powrotu piwa bądź podpiwka w butelce z koszykowym zamknięciem tzw. ceramicznym zamknięciem. Czy powrót takich butelek cieszyłby się zainteresowaniem (oczywiście z dobrym piwem w środku)?

    Czy to już temat zamknięty- jeśli chodzi o Klientów?

    Nie jestem przedstawicielem żadnego browaru. Aczkolwiek pytam zawodowo (agencja reklamowa).

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    Last edited by agmania; 2009-01-16, 23:45.
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #2
    Jest wiele browarów, którzy stosują takie butelki.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • agmania
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2009.01
      • 9

      #3
      Kojarzysz jakie?
      Czy to się sprzedaje? Czy stanowi jakąś różnicę dla prawdziwego Piwosza w jakiej butelce jest piwo?
      Chodzi o to- czy jest sens wrócić do tego na szeroką skalę?

      Comment

      • Cooper
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2002.11
        • 6055

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania
        Nie jestem przedstawicielem żadnego browaru.
        A szkoda bo gdyby o taką kwestię pytał jakiś konkretny browar to nasza dyskusja miała by jakiś sens gdyż istniała by pewna szansa iż w przypadku zdecydowanego aplauzu dla takich opakowań browar ów takowe by wprowadził (patrz: post-sondaż browaru Ciechan nt oceny jego serii etykiet). Co z tego że (obstawiam) większość z autorów postów ktore się niebawem poniżej tutaj pojawią, opowie się za zamknięciami kabłąkowymi skoro będzie to jałowa dyskusja gdyż browary i tak wiedzą swoje tzn konserwa i szkło , najlepiej niezwroty żeby browar mógł się tego pozbyć
        Niby kilka browarów restauracyjnych swoje piwa na wynos rozlewa do butelek kabłąkowych (np warszawskie Bierhalle czy BrowArmia) ale to mniej niż kropla w morzu sprzedawanego piwa w Polsce. Butelki z zamknięciami kabłąkowymi w praktyce w Polsce nie istnieją w obiegu.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania
          Kojarzysz jakie?
          Czy to się sprzedaje? Czy stanowi jakąś różnicę dla prawdziwego Piwosza w jakiej butelce jest piwo?
          Chodzi o to- czy jest sens wrócić do tego na szeroką skalę?


          A o Grolschu słyszała?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • zgroza
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2008.03
            • 3605

            #6
            Grolsche chyba jedynie w Polsce. Mam jeszcze Flensburgera w lodówce, ale zakupionego pod Flensburgiem :P
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2006.03
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
              Grolsche chyba jedynie w Polsce.

              Nic podobnego.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Cooper
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 2002.11
                • 6055

                #8
                Agmania nie sprecyzowała czy ma na myśli rynek krajowy czy ogólnie światowy. Jeśli ten drugi to wiadomo że w wielu krajach (głownie Europy Zachodniej) piwa w tego typu butelkach funkcjonuja i wymienianie marek jak powyższe nie ma sensu gdyż każdy o tym wie. Fakt że Grolsch był przez pare lat warzony licencyjnie w Polsce (Braniewo , Koszalin i chyba jeszcze Kielce) ale czy jest to dobry przykład polskiego piwa ? Chyba nie.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cez
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.01
                  • 1789

                  #9
                  W krakowskim sklepie U Marii kupuję czeskie piwa w takich butelkach, są kaucjowane, więc oddaję je później bez problemu.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • agmania
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2009.01
                    • 9

                    #10
                    Już precyzuję:
                    chodzi o rynek polski. Piwoszem totalnym nie jestem, więc kompletnie się na tym nie znam.
                    Chodzi mi o to żeby poznać opinie piwoszy: czy byście byli zadowoleni z takich butelek. Czy byłyby one pozytywnie przyjęte?
                    Nie mówmy o takich sprawach jak to czy browar będzie produkował, ile to będzie kosztować etc.
                    Skupmy się na tym czy to dobry pomysł, by takie butelki powróciły?

                    Comment

                    • jacer
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2006.03
                      • 9875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agmania
                      Skupmy się na tym czy to dobry pomysł, by takie butelki powróciły?

                      Jaka to będzie butelka nie ma większego znaczenia. Wazne jest to co jest w butelce. Butelką można ogłupiać tych ludzi co łykaja reklamy piw koncernowych.


                      Gdyby bardzo dobre piwo było w butelce z krachlą napewno by cieszyło. Tylko, że najpierw musi być piwo.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • agmania
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2009.01
                        • 9

                        #12
                        No tak, kolejny temat rzeka.
                        Być może źle postawiłam pytanie
                        Jakie piwo zasługuje, by pić je z butelki z krachlą? Co piwosz to opinia...

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23860

                          #13
                          Na Gambrinusa! Wychylać piwo z butli z krachlą? Sodomia i gomoria! Ale jestem pewien że po reklamie w telewizji przejdzie to jak i oblizywanie przy każdym łyku kawałka przerwanej etykiety zaklejającej wcześniej kabłąk

                          Plusem takiej butli jest to że wygląda stosunkowo oryginalnie i przy pstryknięciu robi niezły huk, więc na imprezę w sam raz żeby poszpanować Minusem że droga, trudna w eksploatacji przez browar.

                          Jeśli szanowna Koleżanka robi sondaż dla agencji reklamowej, tj. zamieściła wątek w BrowarBizie w celach komercyjnych - wypadałoby się wcześniej zgłosić do zawiadowcy tego cyrku piwnego.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • agmania
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2009.01
                            • 9

                            #14
                            Szanowny Mistrzu,
                            a i owszem dla agencji w związku z pewnym pomysłem, ale jeszcze nie w celach komercyjnych. Bardziej to na mój prywatny użytek- bo i pomysł mój. Jak będzie juz w celach komercyjnych to Mistrz dowie sie pierwszy

                            Comment

                            • agmania
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2009.01
                              • 9

                              #15
                              No i dostało się po dupie...

                              Comment

                              Przetwarzanie...