Butelki z ceramicznym zamknięciem :)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pivaria
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2001.03
    • 1538

    #46
    Wniosek wyprowadzam merytoryczny: krachle są OK, a nie do dupy!
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.01
      • 13239

      #47
      Agmania, już nie dramatyzuj. Przecież sporo osób się wypowiedziało.

      Comment

      • biereczapplistes
        Porucznik Browarny Tester
        • 2007.05
        • 325

        #48
        Prosze o spokój i lecimy dalej.

        1. "Tradycyjność" tych butelek jest wątpliwa, ponieważ jak już zostało napisane - wiele browarów dalej ich używa (mam ich wiele, więc i dowód jest) i oczywiście w krajach piwnie rozwiniętych, są zwrotne. U nas być może byłby to tzw. "powrót do korzeni" i niepotrzebna pompa.
        2. Mnie ucieszyłyby takie butelki, bo dobre piwo, tak jak i dobra książka wymaga ładnego "wydania" (i podania oczywiście). Sam z pewnnością kupiłbym piwo tak sprzedawane, ponieważ jeśli chodzi o marki piw, to wypróbowuję wszystko jak leci (nawet jeśli spodziewam się, że może być niedobre, to kupuję żeby odhaczyć i dorzucić flaszkę do kolekcji).
        3. Najważniejszy jest obieg butelek - one po prostu muszą być zwrotne (czyli mamy już zamknięcie patentowe, dochodzi grubsze szkło, bo zwrotne butelki czeka wiele przygód o cena rośnie).
        Każde opakowanie od napojów powinno być zwrotne, a więc rozumiem, że i takie butelki, to obniża jednak koszt, bo kaucja wynosiłaby prawdopodobnie ok 70 groszy (notabene w Polsce mamy skandalicznie niską kaucję i recycling u nas to fantasy).
        4. Nie wiem, czy takie butelki są konieczne, skoro inne sie sprawdzają.
        Jeśli miałyby one poprawić jakość towaru jako całości (piwko i opakowanie), to jestem za, ale niestety podbicie ceny byłoby konieczne - ale po co?
        5. Powrót do takich butelek odpowiedni jest raczej dla nowych, startujących marek piwa, a nie zmiana opakowania (oczywiście nowe etykiety i wzory kapsli stosuje się powszechnie aby zachęcić ludzi do kupna piwa, ale my tu, na Browar.bizie sie nie nabieramy - a tak serio, to nawet zmiana opakowania stymuluje mnie do zakupu piw znanych mi z innego "wydania", ponieważ lubie mieć piwko w kolekcji w nowej szacie; tzn. piwo wypijam, ale buteleczkę od każdego nowo poznanego piwa sobie zostawiam i jeśli pojawia sie nowy wzór, to dokładam nową).

        Oto moja opinia na temat krachlinek (piekne słowo wymyśliłem ).
        Last edited by biereczapplistes; 2009-01-20, 13:45. Powód: interpunkcja i najazd waranów na Mozambik
        Pijast Piwodziej :D

        Comment

        Przetwarzanie...