Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artykuł Tomka Kopyry: "Best before" czy "termin przydatności" - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pIvo
    Senior
    • 10-2002
    • 290

    #76
    Budweiser w Stanach Zjednoczonych podaje datę powstania (Born on date) i okres trwalosci.
    http://kapsle.w.interia.pl

    Comment

    • ergie
      Senior
      • 05-2004
      • 1041

      #77
      po pierwsze:
      "Handlując niszowymi piwami, nierzadko spotykam się z tym, że pomimo przeceny nie sprzedam wszystkich piw z danym terminem przydatności." + "Podsumowując, tym, co chciałem przekazać jest fakt, że abstrahując od polskich nieżyciowych przepisów, zachęcam do traktowania daty przydatności jedynie jako sugerowanego i orientacyjnego terminu najlepiej spożyć przed." = Czyżby piwniczka już była pełna?"

      po drugie:
      "Oczywiście kluczowe są warunki przechowywania, jeśli piwo stało na słońcu, na półce tuż pod jarzeniówką lub w okolicach kaloryfera, to nie kupowałbym go. Powiem więcej nie kupiłbym, go nawet jeśli do końca terminu miałoby jeszcze sporo miesięcy. Raz miałem taką sytuację, że w lecie zakupiłem piwo, które po wzięciu do ręki było wyraźnie ciepłe, czyli miało ponad 36°C - takich piw nie kupujcie." Tu przypomina mi się dyskusja na temat warunków przechowywania piwa gdy okazało się, że w jednej z hurtowni w magazynie w lecie mają ok 32°C. Może jakiś artykulik na ten temat Kopyrze

      po trzecie:
      Browar sprzedając piwo bierze na siebie odpowiedzialność za jego jakość i konsekwencje jego spożycia przez klienta. Więc się zabezpiecza jak może. (Konsekwencją takiego zabezpieczania się jest napis na butelkach szampana w USA "Nie otwierać korkociągiem")
      Natomiast jak klient sobie kupi piwko może eksperymentować z nim do woli, na własną odpowiedzialność.
      Last edited by ergie; 20-08-2009, 09:26.
      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
      ------------------------------------------------------------------
      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyżby piwniczka już była pełna?"
        Pełna to jest, ale jest inna przyczyna. Ja nie pijam piw seriami. Zasada, której hołduję jest taka, że każde piwo inne. Mam sporo swojego piwa, piw innych piwowarów, piw przywiezionych z zagranicy. No i tych przeterminów już nie mam kiedy pić. Ale ratuje mnie kolega, który po preferencyjnych cenach, odbiera raz na jakiś czas skrzynkę lub dwie.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
        Tu przypomina mi się dyskusja na temat warunków przechowywania piwa gdy okazało się, że w jednej z hurtowni w magazynie w lecie mają ok 32°C. Może jakiś artykulik na ten temat Kopyrze
        Koń jaki jest, każdy widzi. Nie ma się za bardzo nad czym rozwodzić. Patologii jest mnóstwo.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar sprzedając piwo bierze na siebie odpowiedzialność za jego jakość i konsekwencje jego spożycia przez klienta. Więc się zabezpiecza jak może.
        Tylko, że tutaj sam sobie strzela w stopę. Bo jeśli taki Komes nic nie traci (a nawet zyskuje) przez rok przechowywania i to bynajmniej nie w warunkach idealnych. To bezsensem jest dopuszczanie do tego, aby trzeba odbierać zwroty ze sklepów. A jak się zwrotów nie odbiera, to terminujące się piwo, bardzo szybko z półki wyleci.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
        Natomiast jak klient sobie kupi piwko może eksperymentować z nim do woli, na własną odpowiedzialność.
        Do czego zachęcam.
        blog.kopyra.com

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎