Kiedy piwo jest polskim piwem?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • noodles
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.09
    • 700

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
    Sushi robione w Polsce jest potrawą polską w stylu japońskim.
    Czyli Opel z Gliwic jest polskim samochodem w stylu niemieckim a Okocim Pszeniczne jest niemieckim piwem w stylu polskim chyba że recepturę dali Niemcy wtedy jest niemieckim piwem w stylu niemieckim do którego Niemcy się nie przyznają a Polacy sprzedają ze swoją etykietą. Wszystko się wyjaśniło i uprościło.
    Moja kolekcja podstawek

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 2001.08
      • 3562

      #47
      Należy przede wszystkim rozdzielić markę od samego piwa. Nikt nie zaprzecza, że Heineken ma holenderskie korzenie, Asahi japońskie, a Żubr polskie. Marka pozostanie zawsze kojarzona z krajem pochodzenia ale już sama zawartość butelki to co innego. Piwo jako trunek, produkt spożywczy, które wszyscy tak uwielbiamy powinno być przydzielone do miejsca, w którym zostało uwarzone. W innym wypadku będziemy klasyfikowali psa we mgle jako piwo polsko, afrykańsko, amerykańsko z domieszką Anglii i nutką innego kraju, z którego pochodzą surowce.
      W piwo konkretnie oceniamy smak piwa, a nie walory apetyczne nazwy.

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19244

        #48
        nie ma to jak narodowa dyskusja co jest nasze a co nie
        pytanie po co to komu? kolekcjonerzy mają swoją, uznaną już klasyfikacje. na browar.biz też przyjęły się pewne reguły dotyczące tego tematu, więc po co komu ta dyskusja? no chyba, że to czysto akademicka "naparzanka".

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2002.11
          • 6055

          #49
          Dobrze pan to ujał Panie Prezesie .
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • noodles
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.09
            • 700

            #50
            To że jakieś reguły się przyjęły nie znaczy, że nie można o nich dyskutować tym bardziej że to jest forum DYSKUSYJNE. Bluzgi nie lecą więc nie wiem skąd określenie "naparzanka". A skoro ta dyskusja nie jest nikomu potrzebna to może by zrobić jakąś listę potrzebnych dyskusji żebym w przyszłości się daremnie nie angażował ?
            Moja kolekcja podstawek

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2002.05
              • 19244

              #51
              a widzisz jakiś konsensus w tej dyskusji? mnie się wydaje, jak wspomniał Cooper autor tematu dostał odpowiedź i po kilku postach sam niejako zakończył nad nim rozważania.
              mnie ta dyskusja przypomina tę o pierogach ruskich

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles
                Czyli Opel z Gliwic jest polskim samochodem w stylu niemieckim a Okocim Pszeniczne jest niemieckim piwem w stylu polskim chyba że recepturę dali Niemcy wtedy jest niemieckim piwem w stylu niemieckim do którego Niemcy się nie przyznają a Polacy sprzedają ze swoją etykietą. Wszystko się wyjaśniło i uprościło.
                Abstrahując od głównego nurtu możesz Noodles odpowiedzieć na pytanie na jakiej podstawie opierasz swe twierdzenie iż Okocim Pszeniczne zostało wyprodukowane w Niemczech?
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • noodles
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2005.09
                  • 700

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  a widzisz jakiś konsensus w tej dyskusji?
                  To chyba jest jedyny powód żeby zakończyć tą dyskusję.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  mnie się wydaje, jak wspomniał Cooper autor tematu dostał odpowiedź i po kilku postach sam niejako zakończył nad nim rozważania.
                  mnie ta dyskusja przypomina tę o pierogach ruskich
                  Przecież nie jest tak, że pierwsza odpowiedź jaką otrzyma pytający kończy dyskusję bo potem kilka następnych osób miało inne zdanie.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                  Abstrahując od głównego nurtu możesz Noodles odpowiedzieć na pytanie na jakiej podstawie opierasz swe twierdzenie iż Okocim Pszeniczne zostało wyprodukowane w Niemczech?
                  Wydawało mi się że gdzieś na Forum ale być może się zagalopowałem. Mnie nie chodziło o ten konkretny przykład tylko o regułę.
                  Moja kolekcja podstawek

                  Comment

                  • żąleną
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.01
                    • 13239

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                    Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Wg mnie treść tej dyskusji polega na tym, że przymiotnik "polski" można rozumieć dwojako:
                    • tradycyjnie związany z Polską, oparty na polskiej recepturze, zwyczajach itp.
                    • wytworzony w Polsce, oznaczający nic więcej jak kraj produkcji


                    W innym wypadku, każdy pils będzie czeski, bo to w tym kraju został wymyślony ten gatunek piwa (swoją droga browar Góra reklamował się chyba kiedyś jako "pierwsze czeskie piwo w Polsce), a trampki na bazarze zawsze dla nas będą chińskie, mimo iż nie jest to tradycyjnie chińskie obuwie.
                    Grzeber, nie mówimy o gatunkach, tylko o pojedynczych piwach.

                    Wydaje mi się, że tak jak pisał Kopyr, nie ma co na siłę dzielić piw na dwie kategorie, bo być może niewystarczająco opisują one sytuację. Zrozumiałe jest, że kolekcjonerzy i np. twórca dziennika piwnego zastosowali taki podział, ale mieli po prostu swoje powody i potrzeby.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2008.09
                      • 4229

                      #55
                      Dla mnie polskie piwo to piwo wyprodukowane w browarze który leży na terenie Polski który w 100 procentach jest w polskich rękach z polskiego słodu i polskiego chmielu. Pewno jest to definicja skrajna ale dla mnie tak jest.
                      Oczywiście nie do zastosowania w praktyce ponieważ sprawy własnościowe oraz stosowane surowce to najczęściej tajemnica.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2004.06
                        • 9475

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                        Dla mnie polskie piwo to piwo wyprodukowane w browarze który leży na terenie Polski który w 100 procentach jest w polskich rękach z polskiego słodu i polskiego chmielu. Pewno jest to definicja skrajna ale dla mnie tak jest.
                        Rzekłbym, że dość nacjonalistyczna, ta definicja.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • delvish
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.11
                          • 3508

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                          Dla mnie polskie piwo to piwo wyprodukowane w browarze który leży na terenie Polski który w 100 procentach jest w polskich rękach z polskiego słodu i polskiego chmielu.
                          I nie daj Boże, żeby jaki Murzyn, czy inny pluder w kadzi z polskim piwem mieszał! W takich przypadkach piwo za Polskie uznane być nie może! Prawdziwe wszechpolskie piwo tylko z polskiego słodu, chmielu, jęczmienia, kukurydzy i wszechpolskiego drożdża. Produkowane wyłącznie przez prawdziwych Polaków katolików do siódmego pokolenia wstecz. Każdy zaś dopuszczony do mieszania w kadzi musi wprzódy umieć poprawnie wymówić: "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie"
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2008.09
                            • 4229

                            #58
                            NORMALNOŚĆ

                            Trochę luzu chłopcy bo Wam zaworki puszczą
                            Podałme swoją definicje i tyle, ale zawsze znajdą się ludzie którzy lepiej wiedzą od autora co napisał.
                            Last edited by VanPurRz; 2009-02-05, 16:26.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Marusia
                              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                              🍼🍼
                              • 2001.02
                              • 20221

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                              Dla mnie polskie piwo to piwo wyprodukowane w browarze który leży na terenie Polski który w 100 procentach jest w polskich rękach z polskiego słodu i polskiego chmielu.
                              No, to mój browar zazwyczaj takie robi Ale moja babcia ze strony mamy jest pół - Rosjanką, więc ja jestem w 12,5% Rosjanką, to nie wiem, czy browar jest tak do końca w rękach polskich
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Cooper
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                🍼🍼
                                • 2002.11
                                • 6055

                                #60
                                A czy - na przykład (oczywiście) - browar Van Pur jest "czysto polski" ? Nie podoba mi się ta nazwa zalatująca zgniłym kapitalistycznym Beneluxem
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...