Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łyk statystyki za 2008 r.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Łyk statystyki za 2008 r.

    W 2008 r. polskich browarów warzących piwo było 50 + 15 restauracyjnych.
    Żaden browar nie warzył piwa we wszystkich kategoriach, ale konkurencję "wygrywa" Browar Edi, którego piwa reprezentowały siedem kategorii.
    Najwięcej piw wypuścił na rynek Van Pur, który w 2008 r. dysponował 64 markami. Piwo Van Pura powstaje w dwóch browarach (Rakszawa i Zabrze) i należy tylko do dwóch kategorii: jasne pełne i jasne mocne.
    Dla porównania warto odnotować, że Kompania Piwowarska dysponuje 47 markami piw z 4 browarów, a Grupa Żywiec: 23 piwami, warzonymi w 5 browarach.
    Pod względem zawartości alkoholu najmocniejszymi piwami było pięć piw Jabłonowa: 23°, Imperator Super Mocne, Ogniste Polskie 10, Next 10, Super Mocne 10, dwa piwa Kipera: Super Mocny i Porter, jedno piwa browaru Van Pur: Super Mocne. Wszystkie powyższe piwa miały 10,0% alkoholu.
    Pod wzlgędem stężenia ekstraktu dominują Portery czterech marek: Strzelec, Kiper, Łódzkie i Żywiec - wszystkie posiadają 22%.
    Rekordy w danym gatunku: 3 Portery warzy Boss, 3 ciemne piwa górnej fermentacji warzy Browar na Jurze, 4 piwa jasne górnej fermentacji warzy Relakspol i 8 piw aromatyzowanych warzą Browary Łódzkie.
    Trzy browary wyrzyły tylko jedno piwo: Bartek, Dojlidy, Głubczyce-Brzeg. Browar Zamkowy warzył dwa piwa.
    Na 50 browarów warzących piwa w 2008 r. tylko 12 podawało na etykiecie wszystkich piw zarówno zawartość alkoholu, jak i ekstraktu. Są to: Bartek, Braniewo, Ciechanów, Dojlidy, Fortuna, Głubczyce-Brzeg, Gościszewo, Grybów, Krajan, Leżajsk, Tyskie, Zamkowy. Wśród tych browarów najwięcej marek piwnych miał na rynku Krajan - 20, i wszystkie z pełnym opisem.
    15 browarów restauracyjnych mieści się w 12 miastach. W Katowicach, Płocku i Warszawie znajdują się po dwa browary restauracyjne.
    Wśród browarów restauracyjnych pod względem ilości warzonych piw dominuje BrowArmia z 10 piwami w 5 kategoriach.
    Zarówno stężenie ekstraktu jak i zawartość alkoholu wszystkich piw znane są jedynie w Bierhalle Katowice, Bierhalle Łódź, Bierhalle Warszawa i Brovarnia Gdańsk.
    W CK Browar Kraków, Kowal Koszalin, Spiż Wrocław, Tumski Płock i Złoty Róg Kalisz nie znana była zawartość alkoholu w żadnym z serwowanych piw.
    Natomiast w Minibrowarze Płock nie znane było stężenie ekstraktu w żadnych z pięciu dostępnych piw.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Dla porównania warto odnotować, że Kompania Piwowarska dysponuje 47 markami piw z 4 browarów, a Grupa Żywiec: 23 piwami, warzonymi w 5 browarach
    Nie chce mi się wierzyć, że KP ma tyle marek piwa, chyba razem z tymi historycznymi, których nie warzą.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Trzy browary wyrzyły tylko jedno piwo: Bartek, Dojlidy, Głubczyce-Brzeg. Browar Zamkowy warzył dwa piwa.
    Powtarzam nie uwierzę, że Dojlidy warzą tylko Żubra. A Tyskie?

    Jak to mówią są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyka.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
      15 restauracyjnych
      16. Tylko, że w tym 16 tylko jedna warka, tylko na próbę i nie na sprzedaż.

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie chce mi się wierzyć, że KP ma tyle marek piwa, chyba razem z tymi historycznymi, których nie warzą. Powtarzam nie uwierzę, że Dojlidy warzą tylko Żubra. A Tyskie?
        No tak rzeczywiście sprawdziłem: Dojlidy-1, Kielce-33 (ale w tym pare piw dla Jako, ale samych Wojaków było 6), Lech-10, Tyskie-3.

        Comment

        • unkel
          Senior
          • 08-2008
          • 244

          #5
          Czarnków chyba na wszystkich swoich piwach podaje pełne informacje.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10847

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
            16. Tylko, że w tym 16 tylko jedna warka, tylko na próbę i nie na sprzedaż.
            O jakim browarze piszesz?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              O jakim browarze piszesz?
              Minibrowar w Szczyrzycu

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Z tego co wiem, to w Brzegu warzono więcej niż jeden rodzaj piwa.

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czarnków chyba na wszystkich swoich piwach podaje pełne informacje.
                  Na obecnych na rynku w 2008 r. piwach Kolejorz i Noteckie niepasteryzowane nie było podanego stężenia ekstraktu.

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z tego co wiem, to w Brzegu warzono więcej niż jeden rodzaj piwa.
                    O jakich piwach myślisz, bo ja w swoich danych mam tylko piwo Kruger.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      O jakich piwach myślisz, bo ja w swoich danych mam tylko piwo Kruger.
                      W Piśmie stoi: "Szukajcie a znajdziecie"
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Piśmie stoi: "Szukajcie a znajdziecie"
                        Pewnie baklazanek ma rację, był jeszcze Hammer w 2008 r.. U mnie jest on pod Głubczycami.

                        Comment

                        • TCT
                          Senior
                          • 04-2007
                          • 135

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Najwięcej piw wypuścił na rynek Van Pur, który w 2008 r. dysponował 64 markami.
                          (...) należy tylko do dwóch kategorii: jasne pełne i jasne mocne.
                          Łomatko Nie sądziłem, że ktoś pobije Browar Czarnków w mnożeniu marek piwa tego samego gatunku. Naprawdę ciekawa statystyka.
                          "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                          art. 86 Konstytucji RP

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pewnie baklazanek ma rację, był jeszcze Hammer w 2008 r.. U mnie jest on pod Głubczycami.
                            W 2008 warzono go w Głubczycach oraz Brzegu(informacja uzyskana w siedzibie firmy).

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TCT Wyświetlenie odpowiedzi
                              Łomatko Nie sądziłem, że ktoś pobije Browar Czarnków w mnożeniu marek piwa tego samego gatunku. Naprawdę ciekawa statystyka.
                              No, przy Van Purze to 14 piw z Czarnkowa to taka średnia krajowa, a mniej niż np. 16 piw Ambera. Ale faktem jest, że z etykietami z Czarnkowa trudno było się połapać.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎