Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artykuł Leszka Lipińskiego: "Rewolucja piwna w Danii" - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    Artykuł Leszka Lipińskiego: "Rewolucja piwna w Danii" - komentarze

    Duńska ekspozytura BrowarBizu, jak się sam podpisuje Leszek "zgroza" Lipińśki, przygotował dla nas artykuł przybliżający nam nieco duńskie browarnictwo.

    Artykuł znajduje się do poczytania tu:


    Komentarze tutaj jak najbardziej mile widziane
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    W pewnym sensie i w Polsce w latach 90-tych nastąpił boom na piwo i trwa do dziś. Ale jak na razie korzystają i kreują go głównie wielkie koncerny.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10385

      #3
      Te 600 nowych browarów w polsce ....... marzenie!!!!! ale za lat .....
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        #4
        Bardzo fajny artykuł, miło się czyta. Pozostaje jedynie gorycz... gorycz spowodowana oczywiście brakiem takiej rewolucji (rewolucji w kierunku piwa "właściwego", nie koncernowego) w naszym kraju.
        Co prawda widać pewną poprawę, ale jest ona powolna. Ludziom dopiero zaczynają się obijać o uszy piwne alternatywy na zasadzie "ej, Stefan, a słyszałeś, że podobno robią piwo poza KP i GŻ?? I podobno jest nawet całkiem smaczne..."
        Miło by też było zorganizować takie akcje w większych Polskich miastach, jak miało to miejsce w Kopenhadze. Panowie i Panie, czas do roboty i organizacji!
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1304

          #5
          może to kwestia zamożności społecznej. w końcu duńczycy sa 'obrzydliwie' bogaci na nasze warunki. a u nas mniejsi producenci w większości dopiero zaczynają patrzeć w stronę wyższych półek, na których obecność ich produktów zapewni im powodzenie (oby). ciekawy tekst i daje nadzieję...
          veni, emi, bibi

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            U nas też kiedyś będzie dobrze. Ale póki co to - ZGROZA

            Fajny artykuł
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
              może to kwestia zamożności społecznej. w końcu duńczycy sa 'obrzydliwie' bogaci na nasze warunki. a u nas mniejsi producenci w większości dopiero zaczynają patrzeć w stronę wyższych półek, na których obecność ich produktów zapewni im powodzenie (oby). ciekawy tekst i daje nadzieję...
              Myślę, że kluczowe jest drugie zdanie. Żeby społeczeństwo mogło pokazać swoją siłę nabywczą, trzeba mu coś zaproponować. A z tym było krucho.

              Co do perspektyw rozwoju, to oczywiście 700 browarów jest nierealne, ale już... 200-300 czemu nie. Tak jak pisałem w swoim felietonie w piwowarach domowych nadzieja. Tylko oni mogą dokonać rewolucyjnej zmiany. A przyspieszyć to mogłoby jedynie zliberalizowanie przepisów. Ciekaw jestem jak wyglądają uwarunkowania prawne w Danii. Z drugiej strony jak mogą wyglądać, skoro w rankingu swobody gospodarczej Polska jest na 69 miejscu, a Dania na 13.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19180

                #8
                Masz rację. Obecnie zarówno prawnie jak i pod względem cen urządzeń nie jest różowo. Dlatego wcale mnie nie dziwi, że w takich Czechach powstają małe browarki jak grzyby po deszczu. Niedowiarek jestem i sądzę, że musi jeszcze dużo wody w Wiśle popłynąć nim to się zmieni.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎