Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Amber - wzór dla innych małych i średnich browarów?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #31
    Mylicie kupę pojęć, dlatego z tej dyskusji g... wynika.

    1. Amber nie jest małym browarem, tylko średnim na granicy dużego. W żadnym stopniu nie można go porównywać z Czarnkowem.

    2. To, że piwa regionalne są dostępne śladowo poza regionem, to norma. Ale nie może być tak,że piwo regionalne jest dostępne wyłącznie poza regionem. Piwa belgijskie, na które niektórzy się tak chętnie powołują, nie są sprzedawane w sieciach dyskontów, tylko w niektórych, z reguły drogich sklepach.

    3. Nie sądzę, żeby prawa ekonomii były inne w Polsce i w Czechach. A tam browary regionalne trzymają się swego regionu. Nie bardzo też wiem, dlaczego inna ekonomia miałaby być w Niemczech. Z tego, co słyszałem, jesteśmy w tej samej Unii Europejskiej. Gadanie o różnicach zarobków nie ma nic do tego, bo gdyby miało, powinniśmy wypijać tyle razy mniej piwa, ile razy mniej zarabiamy, a tak nie jest.

    4. Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak patriotyzmu. wystarczy poczytać to forum: "ten kraj", "poj...any kraj", "złodzieje" itd. Powszechne lekceważenie prawa. Powszechne lekceważenie własnego języka, przejawiające się w nagminnych błędach ortograficznych - i to jeszcze autor z reguły nie czuje w ogóle obciachu. Jeżeli nie ma patriotyzmu w ogóle, to nie ma patriotyzmu lokalnego.

    Na to nakłada się polityka małych browarów - skoro jestem stąd, to po co mi tu marketing? Jak się nie dba o swoich, to trudno się dziwić, że swoi też nie dbają. Unia daje wsparcie produktom regionalnym - to niech do cholery goście popracują nad sobą i coś zrobią. A wy tylko labidzicie, jak to jest źle, nie widząc, że jest źle, bo sami tak chcemy.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak patriotyzmu.
      Do czego doszło! Żeby Prusak uczył Polaków patriotyzmu...
      Ale nie masz racji. Czesi są wg mnie dużo mniejszymi patriotami od Polaków, a regionalne piwa kupują. To chodzi o tradycję piwowarską. Może dochodzą względy historyczne. W Biłgoraju nikt z pokolenia mojego ojca nie tchnie Janowa, "bo to zawsze były kwasy i śmierdziało". Brak pasteryzacji i warunki transportu w latach 70tych zrobiły temu piwu piękny "czarny pi-ar".

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Na to nakłada się polityka małych browarów - skoro jestem stąd, to po co mi tu marketing? Jak się nie dba o swoich, to trudno się dziwić, że swoi też nie dbają.
      Tu racja. To nie ludzie są winni. Przykład Ambera pokazuje że można. Pokazywała tak tez Perła i kilka większych browarów zanim dobrze się sprzedali i przekwalifikowali na fabryki piwa.
      Musicie dbać o klienta. Zwłaszcza lokalnego. Musi się chcieć. Bardzo chcieć. Bo to tylko nisza niestety.
      Bardziej opłacalne jest robić piwo przy pomocy np HGB. Taniej i przypomina w smaku "nasze najlepsze". Takie piwo łatwiej sprzedawać w regionie i poza nim. Po co się starać jak większości bardziej smakuje Żywiec niż Żywe.

      Z drugiej strony MOIM ZDANIEM Amber nie robi najlepszych piw w Polsce. Robi piwa poprawne i dobrze dostępne, więc wygrywa plebistyty...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9748

        #33
        Hm, wydaje mi się, że Amber przekroczył pewien poziom i zaczyna korzystać z tzw. efektu skali (przykładem niech będzie ogółnopolska reklama - chyba - we "Wprost", a może w "Polityce"?). Na takie działania trzeba mieć kasę, ale też trzeba mieć na tyle silną logistykę (czyli właśnie PH), żeby potencjalny klient, po zainteresowaniu reklamą, znalazł te piwa. Nie musi to być pierwszy z brzegu warzywniak na rogu, ale jednak gdzieś te piwa powinno się móc kupić (czy to zdanie jest po polsku? ). Mam wrażenie, że powoli, powoli, w tę stronę zmierzać będzie także Ciechan. Dostępność już jest znacznie większa, niż np. przed dwoma laty, a reklama...? Zobaczymy.
        Co do sprzedaży "wokół komina", wzorem Niemiec. Marzę o czymś takim, ale np. gdy przychodzi do organizowania jakichś regionalnych "dni wiosny", "święta plonów", czy Bóg wie, jakiego "iwentu", organizatorzy szukają sponsora z parasolami, gadżetami i tanim piwem w KEG-ach. I kogo wybierają? Najczęściej GŻ albo KP . Spójrzcie na ogródki piwne na coraz ładniejszych starówkach polskich miast, jak są "obrandowane". Lokalni włodarze nie mają pojęcia, jak takimi decyzjami (KASA, KASA, KASA!) wyrządzają perspektywicznie szkodę swemu regionowi.
        Ech..., ale u nas, ze względów historycznych, Lwowiacy mieszkają we Wrocławiu, Wilniacy w Szczecinie, Warszawiacy na Powązkach, itd., więc nie można się dziwić braku pojęcia patriotyzmu lokalnego, takiego jak "Heimat"...
        Historycznie też - jak pisał m.in. Seta - konsumenci w wieku "dobrze po wojsku" nie sięgną po regionalne piwa, bo w czasie ich młodzieńczych piwnych degustacji większość piw regionalnych było typu "ten koń ma cukrzycę", a cała Polska wzdychała do Żywca, Leżajska czy Zagłoby... Nie wspominając o "sznycie" picia piwa puszkowego, kupionego w Pewexie, Baltonie, czy przywiezionego przez wujka z "efu"...
        Ciekaw jestem, czy ktoś z Was spotkał lokalną imprezę plenerową, zaopatrywaną w piwo przez regionalny browar? (o "Koźlakach" i "Zlocie Browar.Biz-u" nie myślę...).

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Spójrzcie na ogródki piwne na coraz ładniejszych starówkach polskich miast, jak są "obrandowane". Lokalni włodarze nie mają pojęcia, jak takimi decyzjami (KASA, KASA, KASA!) wyrządzają perspektywicznie szkodę swemu regionowi.

          Od kiedy to lokalni włodarze ustalają jakie ogródki ma ustawiać prywatny przedsiębiorca?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9748

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Od kiedy to lokalni włodarze ustalają jakie ogródki ma ustawiać prywatny przedsiębiorca?
            Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na obiektach podlegających nadzorowi konserwatora zabytków (starówka) to, co wisi, stoi lub powiewa nie zależy jedynie od decyzji właściciela/najemcy nieruchomości...
            Poza tym - większość działań ludzkich można hm..., stymulować, właśnie przez różnie rozumiane "zachęty ekonomiczne" .

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na obiektach podlegających nadzorowi konserwatora zabytków (starówka) to, co wisi, stoi lub powiewa nie zależy jedynie od decyzji właściciela/najemcy nieruchomości...
              Poza tym - większość działań ludzkich można hm..., stymulować, właśnie przez różnie rozumiane "zachęty ekonomiczne" .
              Myślisz, że konserwatorowi zabytków robi różnicę, czy parasol, markiza czy kaseton nosi logo KP, GŻ, Ambera czy Perły???

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślisz, że konserwatorowi zabytków robi różnicę, czy parasol, markiza czy kaseton nosi logo KP, GŻ, Ambera czy Perły???
                Myślę że nie, a powinno.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na obiektach podlegających nadzorowi konserwatora zabytków (starówka) to, co wisi, stoi lub powiewa nie zależy jedynie od decyzji właściciela/najemcy nieruchomości...
                  Poza tym - większość działań ludzkich można hm..., stymulować, właśnie przez różnie rozumiane "zachęty ekonomiczne" .


                  Źle ci się wydaje. Jedyne uzgodnienie z gminą to zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Nie słyszałem aby ktoś uzgadniał z Konserwoterm Zabytków przykręcenie szyldu nad sklepem/knajpą. Każdy kto miał z nimi coś do czynienia to wie, ze trzeba trzymać się od tej instytucji jak najdalej.

                  Zachęty ekonomiczne to robią koncerny dajac za darmo ogródki. Ty byś chciał aby gmina stymulowała działalność gospodarczą? To się nazywa socjalizm i to juz przerabialiśmy.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Myślę że nie, a powinno.

                    A to niby dlaczego?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Myślę że nie, a powinno.
                      To by się szybko skończyło w sądzie. Moim zdaniem takie praktyki to jawne naruszenie swobody działalności gospodarczej.

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        A to niby dlaczego?
                        Ano dlatego, aby skłonić lokalnych przedsiębiorców do współpracy z lokalnymi władzami, aby promować własne wyroby, aby "mój" region był silny i zamożny.
                        No może troszkę przesadzam ale mniej więcej po to.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                          To by się szybko skończyło w sądzie. Moim zdaniem takie praktyki to jawne naruszenie swobody działalności gospodarczej.
                          Popieram swoje, przecież o tym mówią wszyscy
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ano dlatego, aby skłonić lokalnych przedsiębiorców do współpracy z lokalnymi władzami, aby promować własne wyroby, aby "mój" region był silny i zamożny.
                            No może troszkę przesadzam ale mniej więcej po to.
                            I od tego jest Konserwator Zabytków??

                            A dlaczego przedsiębiorcom nie strzelać w tył głowy odrazu? To byłby najlepszy straszak.


                            Lokalne władze nie powinny z żadnym biznesem współpracować, to rodzi korupcję, to sprawia, że nagle jakiś wójt ma więcej do powiedzenie w twojej firmie niż ty.

                            Ojj widzę, że SLD/PZPR ma dużo wyborców na browar.biz
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              #44
                              Wydaje mi sie ze jakis punkt krytyczny jesli chodzi o piwa koncernowe został osiągnięty i coraz wiecej ludzi przekonuje się że to co nam proponują to jednak za mało. Rok temu wśrod znajomych którzy raczej piją piwa okazjonalnie i raczej nie są smakoszami, temat byłby zupełnie obojetny. Teraz kiedy male i średnie browary stały się bardziej 'powszechne' np Amber czy Czarnków, widze jak ludzie mają porownanie i przekonali się że piwo w Polsce może być smaczne. Grupa ludzi ktorzy przyzwoicie zarabiają i szukają czegoś leszego się zwiększa (szczególnie że mamy odwrot win w polsce, po zachłyśnieciu się nimi w polowie lat 90tych). NA każdym kroku spotykam się z komentarzami typu: ja już nie kupuje Tyskiego, piwa ostatnio smakują jak woda itp. Duża liczba osób dalej będzie wbijala w to co pije i to jest normalne i występuje na całym świecie. Niemniej po mału otwiera się rynek wlaśnie na piwa 'z wyższej półki' (szczególnie krajowe, bo ludzie poznali że dobre piwo to nie musi być od razu Poulaner)) i tendencja bedzie sie rozwijała a 'ekspansja' Ambera jest tego najlepszym przykładem. Koncerny zostaną, ale brwary typu Amber będą wspołistniały. Czego życze wszystkim

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...)

                                Ojj widzę, że SLD/PZPR ma dużo wyborców na browar.biz
                                NIE życzę sobie porównywania mnie z jakąkolwiek partią, a tym bardziej z PZPR.
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎