Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Test porównawczy piw pszenicznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Test porównawczy piw pszenicznych

    W lany poniedziałek przeprowadziłem test porównawczy 5 marek piwa pszenicznego: 3 klasyki, 1 mikrobrowar i pszenica z Lidla.
    Zwyciezcą, choć niezdecydowanym, została Fanø Hvede z browaru Fanø, oceniona przeze mnie na 4+. Były pewne zastrzeżenia co do piany, która szybko opadła do kożuszka. Bardzo solidny zapach, przyjemny smak z dyskretną goryczką, umiarkowanym kwaskiem i fajną korzennością.
    Póżniej plasują się Erwin, Franciszek i Paweł. Piwa o podobnym poziomie, różniące się szczegółami. Franciszek jest najbardziej korzenno-bananowy, Erwin słodowy a Paweł cytrusowy. Do tego Erwin był ciut niedogazowany. Ostateczna kolejność na podium: Franziskaner, Erdinger, Paulaner, ale różnice były naprawde minimalne.
    Piąte w zestawieniu (jak i w kolejności) było Finkbräu Hefeweissbier z Lindenbrauerai Umma. Zbyt dużo cytrusów, za mało korzeni. Ale poprawny, wypiłem ze smakiem - najlepszy wskaźnik cena/jakość.
    Warunki konsumpcji: trawnki akademika, obrzeże miasta, lektura podjręcznika do filozofii nauki, Witkacego, Lema i The Economist, ok. 15 stopni - wspaniałe.
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10742

    #2
    to był ślepy test , czy wiedzialeś co pijesz ?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Wiedziałem, co piję.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
        W lany poniedziałek przeprowadziłem test porównawczy 5 marek piwa pszenicznego
        Zwyciezcą, choć niezdecydowanym, została Fanø Hvede z browaru Fanø
        Ostateczna kolejność na podium: Franziskaner, Erdinger, Paulaner, ale różnice były naprawde minimalne.
        No to wlałeś w siebie 2,5 l piwa!
        Ale które piwo uznajesz za najlepsze z próbowanych, bo nie rozumiem.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Zajęło to dobre 4 godziny i, przyznaję, brakowało mi odrobinę do idealnej równowagi na koniec
          Najlepsze było piwko duńskie, Fanø Hvede, sam cytujesz odpowiednią wypowiedź. Niezdecydowany w sensie, że było jedynie trochę lepsze.
          Last edited by zgroza; 18-04-2009, 21:13.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10742

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
            Zwyciezcą, choć niezdecydowanym, została Fanø Hvede z browaru Fanø, ...

            Póżniej plasują się Erwin, Franciszek i Paweł. Piwa o podobnym poziomie, różniące się szczegółami. Franciszek jest najbardziej korzenno-bananowy, Erwin słodowy a Paweł cytrusowy...

            Ostateczna kolejność na podium: Franziskaner, Erdinger, Paulaner,
            to jak wyglądała ostatecznie klasyfikacja
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Skrót myślowy nie działa.
              1. Fanø Hvede
              2. Franziskaner
              3. Erdinger
              4. Paulaner
              5. Finkbräu
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎