Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bardzo drogie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • metalsrem
    Senior
    • 09-2008
    • 239

    Bardzo drogie piwa

    Dałem już jeden temat odnośnie tanich piw, to teraz dla kontrastu pytanie o piwa z cenowej najwyższej półki. Otóż w niektórych sklepach min. w Piotrze i Pawle można znaleźć piwa za 50 70 a nawet powyżej 100zl zwykle w butelkach 0,7 do 1 litra. Ja osobiście nigdy nie piłem piwa za ta cenę, najdroższe na jakie sobie pozwalam to ok 10zl może gdybym dużo więcej zarabiał to bym się skusił. Ale czy ktoś z was pil lub pija takie piwa? Cz ta różnica w cenie jest również tak bardzo wyczuwalna w smaku? Czy te wszystkie drogie piwa zasługują na ta cena i jak bardzo różnią się od normalnych cenowo? Czy piwo za 100zl jest warte tego żebym zamiast 50 noteckich wypił tylko to jedno?
    Browar domowy SKOTAR
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy piwo za 100zl jest warte tego żebym zamiast 50 noteckich wypił tylko to jedno?
    Na pewno nie, ale przecież nie będziesz całe życie opowiadał, że wypiłeś 50 noteckich.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy piwo za 100zl jest warte tego żebym zamiast 50 noteckich wypił tylko to jedno?
      Jedno, ale za to jak sam pisałeś 0,7l-1,0l, czyli duże. Sprowadzając do wspólnego mianownika zamiast 50 Noteckich masz 2 lub 3 analogiczne pod względem objętości piwa po 50zł lub 33zł w zależności od przypadku
      Myślę, że jestem sobie w stanie bez większego problemu wyobrazić piwo w takiej cenie, które warto wypić zamiast 1 i 2/3 skrzynki Noteckiego.
      Last edited by delvish; 26-05-2009, 17:28.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • wojtek_63
        Senior
        • 10-2004
        • 357

        #4
        Od czasu do czasu naprawdę warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu i za kupić takie piwo ( choćby na święta ) i sprubować wyśmienitego piwa np.belgijskiego. Jak raz sprubujesz napewno zakupisz je ponownie.Na święta naprawdę zdarzają się bardzo rozsądne cenowo oferty.

        Comment

        • wojtek_63
          Senior
          • 10-2004
          • 357

          #5
          Dla przykładu dzisiaj nabyłem Palma oryginalnego belgijskigo butelka 0,75l z abardzo przystępną cene ok.14 PLN. Piwo poezja.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Otwarcie butelki Deusa na sylwestra jest jak najbardziej wskazane. Noteckie powoduje trochę inne doznania estetyczne i smakowe.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • wojtek_63
              Senior
              • 10-2004
              • 357

              #7
              Sorki ale wkleiłem zły link

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12277

                #8
                Piłem to jakiś czas temu to piwo:



                Nie jestem wielkim miłośnikiem tego gatunku, jego cena w snobistycznej almie
                jest około 3 razy droższa niż w Niemczech /gdzie zarobki są około 3 razy wyższe)

                Ale nawet nawet za wschodnich rubieżach Europy cuda się zdarzają i na ten produkt
                mało kto się naciął. Kończył się termin i cena z ponad 10 zł spadła na 1,5 zł.

                Wniosek - nie każde piwo z górnej półki sprzedawane w naszym kraju jest warte swojej ceny. Jest to żerowanie na: a. snobach, b. niewiedzy, c. ludziach, którzy są otwarci na nowe smaki. Ono może być często z górnej półki, ale cenowej

                Dlatego w almie łatwiej dostać jakiś afrykański "przysmak" niż np. dobre piwko z małego browaru z dawnego, bliskiego NRD. A na dodatek często taki egzotyczny hit z Afryki czy Azji produkowany jest w Europie na tzw. licencji.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wniosek - nie każde piwo z górnej półki sprzedawane w naszym kraju jest warte swojej ceny. Jest to żerowanie na: a. snobach, b. niewiedzy, c. ludziach, którzy są otwarci na nowe smaki.
                  Bo to jest pozycjonowanie cenowe w polskim wydaniu, czyli szukanie jelenia.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    cena w snobistycznej almie
                    jest około 3 razy droższa niż w Niemczech
                    Mam niekiedy wrażenie, że dostawca kupuje je w spożywczaku w Niemczech, i stąd taka cena
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Tyle, że porównywanie cen piw niemieckich z polskimi nie jest takie oczywiste. Sam VAT na piwo w Polsce w porównaniu do niemieckiego jest prawie o 50% wyższy, a akcyza po ostatnich podwyżkach to chyba ze 100% wyższa. Poza tym, Alma to jednak sieć z lekka snobistyczna i kupując tam rzadkie piwo, które jak widać schodzi słabo, trudno się dziwić, że cena jest jaka jest. W Almie zwykła puszkowa Perła kosztuje przecież ok. 3,5zł. Ja tam wolę mieć piwo, o którym piszesz dostępne w Almie, którą mam niedaleko, w zawrotnej cenie niż nie mieć w ogóle do niego dostępu.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23816

                        #12
                        VAT na piwo w Niemczech 19%
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12277

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja tam wolę mieć piwo, o którym piszesz dostępne w Almie, którą mam niedaleko, w zawrotnej cenie niż nie mieć w ogóle do niego dostępu.
                          No to należysz do tych, których zaliczyłem do kategorii C
                          Sam się do nich zaliczam. Często przy kupnie czegoś nowego już wiem, że biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny popełniam błąd.

                          Owszem, fajnie ze takie piwo jest dostepne, co do tego nie ma dyskusji.
                          Ale gdy mimo wszelkich podatkow, transportu, itd. przekracza o 300% cenę producenta,
                          to już coś nie tak.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            To otwórz sklep (lub najlepiej sieć sklepów) i sprowadzaj nie dostępne nigdzie indziej w Polsce piwa z minimalną marżą. Czekam z niecierpliwością na taką inicjatywę kogoś z marudzących forumowiczów...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12277

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              To otwórz sklep (lub najlepiej sieć sklepów) i sprowadzaj nie dostępne nigdzie indziej w Polsce piwa z minimalną marżą. Czekam z niecierpliwością na taką inicjatywę kogoś z marudzących forumowiczów...
                              Nie marudzę stwierdzam fakt, a w inicjatywie brałem udział, jak i niektórzy forumowicze i też jestem zadowolony, choć bez takiej marży.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎