Bardzo drogie piwa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Bo to jest pozycjonowanie cenowe w polskim wydaniu, czyli szukanie jelenia.
    O, dobry tekst
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • snorre
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2006.02
      • 655

      #17
      Przy piwach belgijskich w butelkach 0,75l w cenach 15-30 zł, warto zrobic sobie porównanie z winami. Czy kupimy dobre wino w takiej cenie? Chyba tak, ale nie tak łatwo, natomiast w tym przedziale cenowym dostaniemy już doskonałe jakościowo piwo - n.p. Chimay, Triple Karmeliet, Gulden Draak, Westmalle itp.
      Co do piw n.p. niemieckich za 10zł tu już mam wątpliwości - niektóre nie są warte aż takiej ceny. To samo z egzotykami z Azji czy Afryki - często to pospolite piwa, tylko cena niepospolita.
      A przeliczanie ilościowe - ileś tam butelek (dobrego) polskiego piwa na jedną butelkę zagranicznego nie ma sensu.
      Last edited by snorre; 2009-05-27, 22:33.
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2005.09
        • 9782

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
        Przy piwach belgijskich w butelkach 0,75l w cenach 15-30 zł, warto zrobic sobie porównanie z winami. Czy kupimy dobre wino w takiej cenie?
        Hm..., po pierwsze primo, moim zdaniem, szansa na kupno DOBREGO wina za PLN 15-30 za butelkę w sklepie mieści się w granicach błędu statystycznego.
        Po drugie primo - porównywanie piwa i wina jest podobne do np. porównania motocykla do samochodu: kupisz baaaardzo dobry jednoślad za PLN 50.000, ale samochód juz co najwyżej przeciętny. Albo salceson i szynka parmeńska - analogicznie (wiem, trudne słowo ).
        Po trzecie primo - podobnie, jak w powyższych przykładach motoryzacyjnym i wędliniarskim - raz masz ochotę napić się wina, a raz wina. I tyle.

        Aha, mnie też wychodzi "kategoria C". I tak dobrze, że nie CDD...

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 2008.01
          • 888

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
          Hm..., po pierwsze primo, moim zdaniem, szansa na kupno DOBREGO wina za PLN 15-30 za butelkę w sklepie mieści się w granicach błędu statystycznego.....
          A to muszę kolegę rozczarować. Owszem da radę kupić, tylko trzeba wiedzieć, gdzie takiego zakupu dokonać. Jest taka sieć sklepów z winami, prowadzona przez bardzo znanego aktora MK. Otóż dobre wina są tam nawet za 18zł. Wiem, że są dobre, bo po pierwsze je piłem, a po drugie jestem licencjonowanym sommelierem i coś tam z tego wszystkiego kumam. Najsmutniejszym faktem, jeśli o winach mówimy, jest to, że są one w Polsce strasznie drogie. Takie samo wino we Francji czy Hiszpanii kosztuje dużo mniej. Ale cóż zrobić, taki kraj mamy.
          pozd

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            🍺🍺🍺
            • 2003.02
            • 12381

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33
            Najsmutniejszym faktem, jeśli o winach mówimy, jest to, że są one w Polsce strasznie drogie. Takie samo wino we Francji czy Hiszpanii kosztuje dużo mniej. Ale cóż zrobić, taki kraj mamy.
            pozd
            i tak samo jest z piwem u nas...

            Comment

            • jablon
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2008.12
              • 179

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33
              (...) a po drugie jestem licencjonowanym sommelierem(...)
              Za każdym razem kiedy o tym wspomnisz obiecuję wypić jedno piwo

              Comment

              • Pancernik
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2005.09
                • 9782

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jablon
                Za każdym razem kiedy o tym wspomnisz obiecuję wypić jedno piwo
                Ale... jedno JEDNO (tylko jedno), czy JESZCZE jedno?

                Comment

                • jablon
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2008.12
                  • 179

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
                  Ale... jedno JEDNO (tylko jedno), czy JESZCZE jedno?
                  To zależy. Czy przed południem czy po.

                  Comment

                  • elkreto
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2008.12
                    • 46

                    #24
                    ja staram się wypić każde nowe piwo jakie uda mi się znaleźć w sklepach (oczywiście na ile pozwoli zawartość portfela); co do ceny i jakości piw to oczywiście nie zawsze idą one w parze, ale mimo to uważam że warto czasem wypić jedno droższe niż pięć tańszych (szczególnie jeśli jest to piwo którego się jeszcze nie próbowało)

                    Comment

                    Przetwarzanie...