Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo bez drożdży? Proszę o pomoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cube00
    • 07-2024

    Piwo bez drożdży? Proszę o pomoc

    Witam wszystkich !

    Mam taki problem,a raczej pytanko:Czy są dostepne na rynku PL jakieś piwa co "nie mają drożdzy" ?Lekarz zabronił spożywania drożdzy w jakiej kolwiek postaci a ja tak piwko lubie Jeśli ktoś mógłby pomóc i powiedzieć czy jest wogóle takie coś możliwe(piwo bezdrożdżowe) i jesli tak to jakie. Zrozumcie...kocham piwko hehe
    Dzięki,poozdrawiam
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Ja tam bym konowałów nie słuchał
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Piwo co nie ma drożdży to tak jak bigos co nie ma kapusty czyli science-fiction. Napisz jaka choroba nie pozwala spożywać drożdży to się po niedzieli zaszczepię. Alergia ?
      Last edited by noodles; 30-05-2009, 20:59. Powód: byk
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Wszystkie filtrowane piwa nie zawierają drożdży. Drożdże są oddzielone w procesie filtracji. Także masz jakieś 95% piw dostępnych na rynku do swojej dyspozycji. Ale współczuję Ci, bo te pozostałe 5% z drożdżami są najlepsze.
        blog.kopyra.com

        Comment


        • #5
          hehe,niestety musze słuchac:/ Nie alergia,coś z upośledzeniem jelit.Że nie wchłaniają za dużo witamin,minerałów z pokarmu.I nie moge no zwykłego chleba(tylko na zakwasie) piwa itp.
          Kopyr: Mówisz ze 95% piw jest do dyspozycji?Jeśli tak to podaj jakie .I jakie to 5% które moge obejść się smakiem:

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cube00 Wyświetlenie odpowiedzi
            Kopyr: Mówisz ze 95% piw jest do dyspozycji?Jeśli tak to podaj jakie .I jakie to 5% które moge obejść się smakiem:
            No odpadają te, które są niefiltrowane lub refermentowane w butelce. Praktycznie wszystkie pszeniczne (poza kristall weizen), klasztorne, część wyspiarskich ale, zwickle, no i przede wszystkim domowe.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10742

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cube00 Wyświetlenie odpowiedzi
              .I jakie to 5% które moge obejść się smakiem:
              najlepsze
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2782

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cube00 Wyświetlenie odpowiedzi
                Witam wszystkich !

                Mam taki problem,a raczej pytanko:Czy są dostepne na rynku PL jakieś piwa co "nie mają drożdzy" ?Lekarz zabronił spożywania drożdzy w jakiej kolwiek postaci a ja tak piwko lubie Jeśli ktoś mógłby pomóc i powiedzieć czy jest wogóle takie coś możliwe(piwo bezdrożdżowe) i jesli tak to jakie. Zrozumcie...kocham piwko hehe
                Dzięki,poozdrawiam
                hehe,niestety musze słuchac:/ Nie alergia,coś z upośledzeniem jelit.Że nie wchłaniają za dużo witamin,minerałów z pokarmu.I nie moge no zwykłego chleba(tylko na zakwasie) piwa itp.
                Z tego co tutaj piszesz trudno wywnioskować czy możesz pić piwo. Postaraj się zgłębić wiedzę na temat swojej choroby. Porozmawiaj z jakimś dietetykiem. Większość piw powstaje w wyniku fermentacji, za którą są odpowiedzialne drożdze. Pasteryzacja zabija drożdże w piwie to fakt, ale piwo "jest ich dziełem".

                Na razie proponuję ci spróbować napojów słodowych: Krzepiaka (Browar Ciechan) albo Biodaru (Browar Witnica). Z tego co się orientuje w procesie ich produkcji nie są dodawane drożdże.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  Pasteryzacja nie zabija drożdży. Na tym etapie już dawno ich nie ma.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2782

                    #10
                    Racja. Są usuwane w trakcie filtracji.
                    Ale coś tam jeszcze zostaje. I ta cała pozostała flora ginie w trakcie pasteryzacji.
                    Last edited by Pankracy; 31-05-2009, 17:44.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎