Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Lipcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2782

    Piwo Lipcowe

    Podczas tegorocznego festynu w Chełmie z okazji 22 lipca ma być serwowane piwo o nazwie Lipcowe. Zastanawia mnie z jakiego browaru będzie pochodziło to piwo.

    Czyżby za Lipcowym krył się Browar Jagiełło?
  • pawelek59
    Senior
    • 04-2003
    • 195

    #2
    A tak na marginesie to było to piwo "Lipcowe"? i czy ktoś miał okazję degustować?

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9747

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelek59 Wyświetlenie odpowiedzi
      A tak na marginesie to było to piwo "Lipcowe"? i czy ktoś miał okazję degustować?
      No właśnie... Festyn szlag trafił, ale piwo chyba było uwarzone...? I co teraz? Czy było to po prostu "zwykłe" piwo, tylko etykiety się zmarnują... (koledzy birofile - czuwaj!).

      Żeby było śmiesznie nadal napiszę, że lubię niemieckie piwa. Ale jak je piję, to zawsze pamiętam, że oni zrzucali bomby na m.in. Wieluń...

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10847

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)
        A ja wciąż nie wiem kto stał za tym Lipcowym
        Przecież w komunikacie było napisane ze za piwem "lipcowym " stoi browar lokalny, "tutejszy". Aż tak dużo browarów jest w Chełmie i okolicach, żeby nie wiedzieć, jaki browar ów produkt uwarzył?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2782

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Przecież w komunikacie było napisane ze za piwem "lipcowym " stoi browar lokalny, "tutejszy". Aż tak dużo browarów jest w Chełmie i okolicach, żeby nie wiedzieć, jaki browar ów produkt uwarzył?
          I ja podejrzewam Jagiełłę. Myślałem jednak, że to ktoś potwierdzi.

          Poza tym (jak doskonale wiesz) browar Jagiełło nie jest z Chełma tylko z Pokrówki. Niby drobnostka, ale to tak jak z browarem Konstancin z Obór czy z browarem Grybów z Siółkowej.

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2782

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            A byłeś kiedyś w Pokrówce? Przecież to prawie dzielnica Chełma. A co do Obór, kiedyś szedłem na piechotę z Konstancina do browaru i muszę stwierdzić, że zmęczyła mnie ta piesza wycieczka.
            Wiem, że Pokrówka jest zaraz za rogatkami Chełma. A browar nie jest w samej wsi tylko trochę z boku przy drodze wylotowej z miasta.

            Ja wiem czy z Konstancina-Jeziornej do Obór jest daleko? Zależy skąd się swój spacerek zaczynało.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23816

              #7
              wątek oczyszczony

              komentarze odnośnie imprezy w kontekście polityczno-historycznym wylądowały w innym miejscu:
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Zychu
                Member
                • 05-2005
                • 56

                #8
                Zakupione w Chełmie 13.08.2009
                piwo z browaru Jagiełło LIPCOWE NIEPASTERYZOWANE! Parametry Ekst. 12,1% wag, 6,0 %obj.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎