Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy jest na rynku jakieś piwo bezalkoholowe (0%) ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • angela30
    Junior
    • 07-2009
    • 1

    Czy jest na rynku jakieś piwo bezalkoholowe (0%) ?

    Witam
    Potrzebuje informacji czy istnieje jakieś piwo bezalkoholowe?
    Uprzedzam, ze nie interesują mnie piwa 0,5% czy 0,05% alkoholu musi być 0,00%
    Wiem, że wyroby jak karmi czy BITBURGER DRIVE mają właśnie po 0,5-1,5%
    W odpowiedzi na zapewne liczne pytania po co szukam takiego piwa:
    Chodzi o męża, który bardzo lubi piwo, lecz jego choroba obecnie nie pozwala mu spożyć nawet najmniejszej ilości alkoholu(nawet cukierka z adwokatem).
    Jeżeli znacie taki gatunek piwa 0,00% i gdzie go mogę kupić, lub skąd sprowadzić będę wdzięczna.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Nie ma możliwości usunięcia 100% alkoholu z piwa. Właściwie to możlowśc pewnie jest, ale nikt tego nie robi bo to się nie opłaca .
    PS. Jaka to choroba?

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angela30 Wyświetlenie odpowiedzi
      choroba obecnie nie pozwala mu spożyć nawet najmniejszej ilości alkoholu (nawet cukierka z adwokatem).
      Pamiętaj więc, że kefiru też mu pić nie wolno (bo to produkt fermentacji).
      Wydaje mi się, że zamiennikiem mogłyby być dostępne na polskim rynku napoje słodowe np.: Biodar, Krzepiak.

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Koleżanka pytała o piwo. A piwo z definicji jest produktem fermentacji alkoholowej.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2782

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
          Koleżanka pytała o piwo. A piwo z definicji jest produktem fermentacji alkoholowej.
          Dlatego zasugerowałem zamiennik. Składniki do produkcji właściwie prawie te same, ale napój bez fermentacji.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Nie ma takiej możliwości, bo ustawa definiuje, że piwo musi mieć minimum 0,5% alkoholu. Bezalkoholowy jest np. Krzepiak z browaru Ciechan na bazie słodu i chmielu - napój całkiem smaczny.

            Comment

            • a1410
              Senior
              • 08-2003
              • 613

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angela30 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli znacie taki gatunek piwa 0,00% i gdzie go mogę kupić, lub skąd sprowadzić będę wdzięczna.
              Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
              Jedynym piwem bezalkoholowym które znam, z zerową zawartością alkoholu, jest bezalkoholowe z Cernej Hory. Zamówić je pewnie możesz we Wrocławiu
              Pozdrawiam

              Comment

              • giudice
                Gość
                • 07-2005
                • 231

                #8
                Na polskim rynku jest do nabycia piwo Bavaria z deklarowaną 0,00 % zawartością alkoholu.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Wydaje mi się że na bezalkoholowej bawarce jest dokładnie podane "0,0%" a nie "0,00%" ale i tak wg mnie to tylko zabawa zerami po przecinku bardziej jako efekt psychologiczny czy nawet prawny producenta bo też spotkałem się z tezą iż nie da się usunąć 100 procent alkoholu z piwa więc wszelkie "zera po przecinku" to tylko taka "furtka" do "schowania" tam tego "ukrytego" alkoholu coś jak reklama pasty do zębów usuwającej bakterie gdzie zawsze na reklamie pokazana jest 1 mała bakteria schowana gdzieś pomiędzy ząbkami Dzięki temu producent zawsze może się obronić iż wcale nie twierdził iż usunie wszystkie mikroby.
                  Gdyby piwo b/a nie zawierało alkoholu to napisali by po prostu "0%" a nie dopisywali kolejne zera po przecinku.
                  Alkohol w bardzo śladowych ilościach występuje w wielu produktach powszechnie uznawanych za "bezalkoholowe" (jak np wspomniany jogurt).
                  Zresztą niech wypowie się tutaj jakiś piwowar (może chemik) i tak bedzie najlepiej.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • pivaria
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 1538

                    #10
                    Coś mi się wydaje, że "Krombacher Weizen" jest też prudukowany w wersji 0,00% - dostępny w Niemczech (również przy ich wschodniej granicy).
                    Ponadto chyba czeskie piwo "Svijany" ma produkt B/A 0,00 % (to chyba "Boćka" czy jakoś tak) - dostępne zapewne w okolicach Wrocławia...
                    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                    www.pivaria.pl
                    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ponadto chyba czeskie piwo "Svijany" ma produkt B/A 0,00 % (to chyba "Boćka" czy jakoś tak) - dostępne zapewne w okolicach Wrocławia...
                      Vozka, czyli po polsku wozak, furman.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • marecki12
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 156

                        #12
                        Hiszpański browar San Miguel ma piwo 0,0%
                        http://marecki12.web-album.org/

                        Comment

                        • pelott
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 7

                          #13
                          primator bezalkoholowy-dobry!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎