Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nowe piwa z Kormorana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    nowe piwa z Kormorana

    Podczas wycieczki z kolegami z pracy w Browarze Kormoran w Olsztynie dowiedzieliśmy się o przygotowaniach do wypuszczenia na rynek dwóch nowych piw z Kormorana: Miodowe i Osiem Zbóż. Przedstawione projekty szaty graficznej bardzo nam sie spodobały, jak i całe zwiedzanie browaru. Oprowadzał nas i udzielał wszelkich informacji pan Andrzej Śmigiel związany z BK od samego początku. Po zwiedzeniu wszystkich zakątków browaru i degustacji piw prosto ze zbiorników, w których owe leżakowały wycieczkę zakończyliśmy degustacją gotowych wyrobów. Zostaliśmy obdarowani koszulkami z nadrukami reklamującymi piwo ,,Świerze'' (były również z Warmiakiem) i zaproszeni na wiosenne zwiedzanie z degustacją nowych wyrobów. Atmosfera dorównała jakości i smakowi piwa z BK.
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
    Zostaliśmy obdarowani koszulkami z nadrukami reklamującymi piwo ,,Świerze'' (były również z Warmiakiem)
    Jestem ciekaw ile z tych 8 zbóż widziało słodownię A co do "Świerzego" no mam nadzieję że to tylko żart
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • pazurq
      Senior
      • 05-2007
      • 120

      #3
      oczywiście ,,Świeże'' ) To przez moja fascynację polskim plakatem, Co do słodów to oczywiście w BK stosuje się koncentraty słodowe ( w płynie), za to chmiel w granulacie - sam kosztowałem!
      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
        Co do słodów to oczywiście w BK stosuje się koncentraty słodowe ( w płynie)
        Przestali już warzyć ze słodów? Skąd oni te ekstrakty słodowe z 8 zbóż wzięli?
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
        za to chmiel w granulacie - sam kosztowałem!
        Smakowało?
        Last edited by delvish; 13-11-2009, 19:20.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • pazurq
          Senior
          • 05-2007
          • 120

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Przestali już warzyć ze słodów? Skąd oni te ekstrakty słodowe z 8 zbóż wzięli?

          Smakowało?
          Bardzo , tylko lekko gorzki smak ) . zepsuty ten chmiel czy co?
          dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Coś kolego was nabrali na tej wycieczce.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • pazurq
              Senior
              • 05-2007
              • 120

              #7
              będzie jeszcze jedno piwo ..Warnijskie'' czyli tłumacząc z gwary warmińskiej -Warmińskie,o smaku , składzie nic nie wiadomo ale wszystkie te piwa juz lezakują Ciszy rozwój Kormorana, bo to jedyny browar w województwie warmińsko-mazurskim (oprócz Elblaga, ale to już niestety Żywiec).
              dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

              Comment

              • pazurq
                Senior
                • 05-2007
                • 120

                #8
                ciszy=cieszy
                dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
                  będzie jeszcze jedno piwo ..Warnijskie'' czyli tłumacząc z gwary warmińskiej -Warmińskie,o smaku , składzie nic nie wiadomo ale wszystkie te piwa juz lezakują Ciszy rozwój Kormorana, bo to jedyny browar w województwie warmińsko-mazurskim (oprócz Elblaga, ale to już niestety Żywiec).
                  prędzej Warmijskie
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • pazurq
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 120

                    #10
                    literówka ...
                    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                    Comment

                    • pazurq
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 120

                      #11
                      a może jednak mam rację? Warnija= Warmia
                      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                      Comment

                      • JerzyMackiewicz
                        Junior
                        • 01-2008
                        • 3

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
                        oczywiście ,,Świeże'' ) To przez moja fascynację polskim plakatem, Co do słodów to oczywiście w BK stosuje się koncentraty słodowe ( w płynie), za to chmiel w granulacie - sam kosztowałem!
                        Oj coś kręcisz z tymi koncentratami ... dwa dni temu obżerałem się u nich różnymi słodami w ziarnie i łaziłem po warzelni gdzie smrodek wygotowanego słodu dawał na całego ... i na pewno nie był to koncentrat.

                        P.S. Miodowe i wielozbożowe są naprawdę niezłe... W szczególności wymieszanie piwa ciemnego (coś w okolicach Warmiaka) z miodem i przeleżakowanie tego dało ciekawy efekt.

                        Comment

                        • JerzyMackiewicz
                          Junior
                          • 01-2008
                          • 3

                          #13
                          W ciężkich bojach zdobyłem etykietę:


                          Warnija to w gwarze warmińskiej nazwa regionu...

                          Comment

                          • muzealnik
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 141

                            #14
                            Żeby zobaczyć skarby z Bk-usia zapraszam na stronę internetową browaru www.bk.com.pl

                            Tam już widać etykiety zarówno zbożowego (Warnijskie) i miodowego (Miodne).

                            Zbożówka trochę jak mieszanka Dawnego z Konstancina z Naturalnym z Gościszewa (fajne i smaczne).

                            Miodnego jeszczem nie próbował - ale wziąwszy pod uwagę ilość piw miodowych powinno nazywać się raczej MODNE
                            coś z piwem zrobić... próbuję

                            Comment

                            • muzealnik
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 141

                              #15
                              Wszystkiego można dowiedzieć się na stronie browaru www.bk.com.pl

                              Warnijskie (zbożowe) jest jak mieszanka Dawnego z Konstancina i Naturalnego z Gościszewa (zatem ciekawa propozycja).

                              Miodnego jeszcze nie próbowałem, ale ze względu na ilość piw miodowych powinno się nazywać MODNE.

                              Czekam na oficjalną premierę.
                              coś z piwem zrobić... próbuję

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎