Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo żytnie z browaru Konstancin?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    Piwo żytnie z browaru Konstancin?

    Dotarła do mnie informacja, że browar Konstancin niedługo wypuści na rynek piwo żytnie. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Zazwyczaj jadam pieczywo żytnie więc będzie się dobrze komponować

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
      Dotarła do mnie informacja, że browar Konstancin niedługo wypuści na rynek piwo żytnie. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
      Owszem. Podobnoż miało być już z tydzień temu, ale jakieś problemy były (z etykietami?).
      blog.kopyra.com

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Zazwyczaj jadam pieczywo żytnie więc będzie się dobrze komponować
        no, a wódeczka Żytnia to nie będzie się dobrze komponować jako wkładka?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Żywiec
          Senior
          • 12-2001
          • 1571

          #5
          Latem byłem w browarze i w czasie krótkiej wycieczki (browar jest krótki piwowar zdradził nam pomysł na piwo żytnie z Konstancina. Wtedy to była wielka tajemnica bo obawiali się o efekt końcowy. Podobno jest już gotowe i do tego bardzo smaczne.

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            To była taka tajemnica poliszynela. Już od dawna się o tym plotkowało
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #7
              Piwo będzie górnej czy dolnej fermentacji?

              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                #8
                Ja o "niespodziance" z Konstancina słyszałem w styczniu czy lutym. Tylko myślałem, że będzie to jakiś Belg.

                Comment

                • hasintus
                  Senior
                  • 07-2006
                  • 850

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja o "niespodziance" z Konstancina słyszałem w styczniu czy lutym. Tylko myślałem, że będzie to jakiś Belg.
                  Podobno niespodzianki mają być dwie.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo będzie górnej czy dolnej fermentacji?
                    Jeżeli ma to być prawdziwe piwo żytnie (roggen) to musi być górnej.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeżeli ma to być prawdziwe piwo żytnie (roggen) to musi być górnej.
                      No nie wiem. Owszem, bawarski Roggen wymaga użycia drożdży weizenowych, a więc piwo byłoby "górne". Często jednak stosowany w USA styl "American Rye" nie dopuszcza smaczków fenolowych i spokojnie można go fermentować drożdżami lagerowymi.
                      Innymi słowy, żyto dopuszcza sporą swobodę.

                      Tak czy owak, jakiejkolwiek fermentacji by nie było to piwo, bardzo się cieszę, że powstanie. W końcu przemysłowych piw żytnich w Europie jest zapewne raptem kilka.

                      Comment

                      • nynek
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 274

                        #12
                        Fortuna też planuje zaskoczyć nas w tym roku...

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          ta... American lager to z kolei może zawierać do 40% niesłodowanego ryżu, czyli piwo ryżowe jest dolnej fermentacji? ...
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            ta... American lager to z kolei może zawierać do 40% niesłodowanego ryżu, czyli piwo ryżowe jest dolnej fermentacji? ...
                            Nie mieszaj american lagerów z całą przebogatą sceną amerykańskich piw rzemieślniczych, bo to dwa zupełnie odrębne światy. Nie sądziłem, że takie rzeczy trzeba Ci tłumaczyć...

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Wg mnie - jeśli ktoś w Polsce mówi, że robi pszeniczniaka lub żytniaka to robi w stylu bawarskim, bo w naszym regionie jest on najpopularniejszy (jeśli w przypadku piwa żytniego można mówić o jakiejkolwiek popularności).
                              Tak jak słysząc "jestem z Lublina" (a nawet: "I'm from Lublin") większość Polaków skojarzy polskie miasto wojewódzkie, a nie to...
                              Dajmy spokój. Obiektywnie masz rację. Twoje
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎