Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwo podobne smakowo do Okocim Palonego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • seia
    Junior
    • 11-2009
    • 2

    Jakie piwo podobne smakowo do Okocim Palonego

    Witam,
    Jest to pierwszy mój post na tym forum wiec prosze o wyrozumiałość
    Zawsze lubiłem wypić piwko o karmelowym posmaku jakim był Okocim Palone jednak zostało ono wycofane z podukcji Co byście polecili jako zamiennik tego browaru?
    Bardzo podobny jest Guinness ale u nas strasznie drogi.Licze na jakies tańsze odpowiedniki.
    Pozdrawiam
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19181

    #2
    jak lubisz karmelowe to Karmi Black, ew. jak dostaniesz w sklepach Carefour Junak Ciemny.
    Last edited by e-prezes; 30-11-2009, 17:49.

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seia Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,
      Jest to pierwszy mój post na tym forum wiec prosze o wyrozumiałość
      Zawsze lubiłem wypić piwko o karmelowym posmaku jakim był Okocim Palone jednak zostało ono wycofane z podukcji Co byście polecili jako zamiennik tego browaru?
      Bardzo podobny jest Guinness ale u nas strasznie drogi.Licze na jakies tańsze odpowiedniki.
      Pozdrawiam
      Wiesz, nooo...
      Coś podobnego jednocześnie do Okocimia Palonego i Guinnessa to nie istnieje. (Guinness karmelowy????)
      Jak lubisz karmelowe posmaki to przerzuć się na Magnusa z browaru Jagiełło. Jest tani, słodki i całkiem znośny. Lub Irlandzkie Mocne z Krajana.
      Jak coś bardziej z paloną goryczką to na Irisha z Kormorana lub Czarnego Smoka z Fortuny.
      Albo Koźlaka z Ambera.
      Albo Eire Noteckie.
      Bo po takim opisie to nie bardzo wiem o co naprawdę Ci chodzi.
      Wszystkie wymienione są ciemne i przyzwoite smakowo. Tylko z dostępnością gorzej.
      Last edited by toto; 30-11-2009, 17:55.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19181

        #4
        Toto ja ani Palonego ani Guinnessa nie kojarzę z piwem karmelowym a tym bardziej słodkim. Magnus z Pokrówki czy Irlandzkie Mocne z Krajana są po pierwsze piwami mocnymi, SŁODKIMI i podobieństwo do Guinnessa czy Palonego jest jak między tenistem a penisem.

        Comment

        • seia
          Junior
          • 11-2009
          • 2

          #5
          może źle się wyraziłem,ale chodzi mi o piwka smakowo podobne do Okocim Palonego jak dla mnie to jest przepalany-karmelowy,kawowy smak,niezbyt gorzki.Co byście polecili z bardziej dostępnych piwek?
          Last edited by seia; 30-11-2009, 18:31.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Już ci wszystko powiedzieli. Nie rozumiesz, że takie piwa jakie ty chcesz są mało lub wogóle nie dostępne w PL?
            Last edited by jacer; 30-11-2009, 18:41.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19181

              #7
              Zależy gdzie dostępnych?

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13952

                #8
                Toto podał ci sporą listę. Nie wiemy skąd jesteś, więc ciężko powiedzieć na które z podanych piw najłatwiej będzie ci trafić. Praktycznie wszędzie (tzn w każdym województwie, nie każdym sklepie) jest Koźlak z Ambera. Nie jest to ten smak, ale przynajmniej nie dosłdzany rakotwórczym słodzkiem jak Palone

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎