Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podsumowania roku.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Podsumowania roku.

    Rok piwny się kończy i mnie naszło na przemyślenia. Podzielę się z Wami i mam nadzieję, że sprowokuję was do przemyśleń.

    Browar roku: zdecydowanie Söflinger Kronenbrauerei. Nie tylko warzy solidne, smaczne, tradycyjne piwa, to jeszcze poprzez stonowaną, konsekwentną stylistykę etykiet, uczciwe podejście do klienta, brak marketingowego bełkotu i adekwatnością podawanych informacji dorównują wzrocowi metra z Serves.

    Piwo roku: tutaj nie było łatwej decyzji. W czołowej trójce znalzazły się Linth Maisbier z Rappi Bier Factory w Szwajcarii. Rokporter z Nils Oscara ze Szwecji i duński Cascade IPA z Raasted.
    Naprawdę nie wiem, które było najlepsze. Linth Maisbier nie tylko było wyjątkowo smaczne, ale i postawiło sobie dodatkową poprzeczkę w postaci "konkurencji" innych piw z kukurydzą i za to dostaje 1 nagrodę.

    Najładniejszy architektonicznie browar: Feldschlösschen w Rheinfelden, Aargau. Po prostu rozmach i stylistyka budynku robią wrażenie, szczególnie przy zachodzie słońca.
    Na szczęście wytworów piwopodobnych tego browaru udało mi się przez całą jesień unikać.

    W innych kategoriach jeszcze nagród nie przyznałem, ale jeżeli ktoś zasugeruję kategorię, to i owszem.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Hmmmm, sądzę, że takie podsumowania roku winny być ograniczone do Polski, dla 99.9% procent forumowiczów to co opisujesz może i jest ciekawe tylko, że jest to abstrakcja.

    Ale jeśli mam iść za ciosem, dla mnie najwiekszym wydarzeniem jest piwo w Sudanie i porter Lidzki na Białorusi, a także nowy browar w Mołdawii w Ciorescu, oraz nowa świąteczna etykieta browaru Benderach w Naddniestrzu.

    I nie jest to abstrakcja?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      To jest abstrakcja, bo to ma być abstrakcja Plebiscyt na piwo roku mamy osobno, tutaj myślałem bardziej o osobistych podsumowaniach, szczególnie dla tych, co nie śledzą wątków w "piwo konkretnie"
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        A największa porażka roku to zamknięte oddrzwia browaru Minipivovar Brontvai w Kwaczanach, SK.
        Last edited by becik; 28-12-2009, 15:13.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10847

          #5
          Ten rok mogę z całą pewnością zaliczyć do udanych. Ponad sto browarów odwiedzonych ( w tym sto browarów pierwszy raz odwiedzone). Głównie w Niemczech (86) oraz na Ukrainie (4), w Turcji (2), w Czechach (3) i w Polsce (5).

          Wielkim dla mnie wydarzeniem było odkrycie nowego gatunku, jakim był GOSE (gatunek piwa warzony dosłownie tylko przez 4 browary w Niemczech): http://www.browar.biz/galeria.php?id=10984

          Pod wielkim pozostaję nadal wrażeniem po wizycie w browarze Kommunbrauhaus w Sesslach: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12004

          Jest wiele browarów, z którymi związałem się sentymentalnie z różnych powodów. Długo bym musiał wymieniać (wszystkie pochodzą z Niemiec. Przypadek?)

          Z porażek tego roku:
          Zamknięcie browarów w Raciborzu i Janowie oraz smak piw warzonych w Czenstochovii
          Last edited by abernacka; 28-12-2009, 15:39.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            smak piw warzonych w Czenstochovii
            Uważaj bo ci napiszą,że się czepiasz.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10847

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
              Uważaj bo ci napiszą,że się czepiasz.
              Już były takie głosy
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23816

                #8
                No, to teraz załóżcie stowarzyszenie poszkodowanych największych forumowych czepialskich bez powodu
                Last edited by ART; 29-12-2009, 17:37.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  No, to teraz załóżcie stowarzyszenie poszkodowanych największych forumowych czepialskich bez powodu
                  Powód zawsze sie znajdzie.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #10
                    Podsumowanie roku.

                    Sukcesy:
                    Dobre piwa z Bierhalle - uznanie klientów w naszych restauracjach oraz uznanie podczas konkursów w: Żywcu, Krasnymstawie i we Wrocławiu. Czy wiecie ile medali zdobyły piwa z Bierhalle w 2009 r?

                    Ciekawostki:
                    1) W 2009 r w Bierhalle uwarzono 2000-czną warkę.

                    2) Dobiegł końca ciekawy koncept zainstalowania browaru restauracyjnego na ... statku wycieczkowym. W niedzielę 13.12.2009 r brałem udział w warzeniu pierwszej warki na świecie na statku wycieczkowym. Zapewniam że warka była duża tzn nie 23-30 litrów. (jak będzie okazja to zamieszczczę kilka zdjęć).

                    Życzę wszystkiego najlepszego w 2010 roku...
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • snorre
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 655

                      #11
                      Dla mnie najważniejsze - w Poznaniu powstały od razu dwa (!) sklepy piwne po okresie posuchy - wielka radośc i duży szacunek dla obu właścicieli za podjęte ryzyko.
                      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10847

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) Dobiegł końca ciekawy koncept zainstalowania browaru restauracyjnego na ... statku wycieczkowym. W niedzielę 13.12.2009 r brałem udział w warzeniu pierwszej warki na świecie na statku wycieczkowym. Zapewniam że warka była duża tzn nie 23-30 litrów. (jak będzie okazja to zamieszczczę kilka zdjęć).

                        (...)
                        Czy to jest ten projekt: http://www.browar.biz/forum/showpost...5&postcount=67
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak.

                          Statek ten nazywa się Aidablue.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Zdrój
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 284

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak.

                            Statek ten nazywa się Aidablue.
                            Fajnie. Czy warzenie / fermentacja/ degustacja* odbywało się na polskich wodach terytorialnych (chodzi mi po prostu o to, czy w Polsce) ?

                            UC ma coś do tego ? Bo na statku płynowskazy chybą mogą zaszaleć



                            *niepotrzebne skreślić
                            Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                              UC ma coś do tego ? Bo na statku płynowskazy chybą mogą zaszaleć
                              Pewnie wszystko zależy od bandery, a że pod polską banderą nie zostało już chyba nic oprócz paru kutrów i Marynarki Wojennej, to pewnie UC może sobie skoczyć.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎