Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podsumowania roku.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10847

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
    Fajnie. Czy warzenie / fermentacja/ degustacja* odbywało się na polskich wodach terytorialnych (chodzi mi po prostu o to, czy w Polsce) ?
    (...)
    Zapewne w okolicach Rostocku.
    Ps. Wstępna awizacja statku na sezon letni została już wysłana do Gdyni
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
      Fajnie. Czy warzenie / fermentacja/ degustacja* odbywało się na polskich wodach terytorialnych (chodzi mi po prostu o to, czy w Polsce) ?

      UC ma coś do tego ? Bo na statku płynowskazy chybą mogą zaszaleć



      *niepotrzebne skreślić
      Żadna z tych czynności nie odbywała się na terytorium RP.

      Kiedyś się zastanawiałem na kwestiami związanymi z Akcyzą. Na 100 % prawo w Polsce nie przewiduje ewentualności, żeby raz browar był na terytorium państwa a raz go nie było - w sensie że browar jest ruchomy (mobilny). Zakładam się, że prawodastwo żadnego państwa nie przewiduje takiej ewentualności.

      Kiedy 1,5 roku temu dowiedziałem się o tym projekcie byłem zaskoczony. Kiedy doszło do realizacji projektu i w Monachium na targach zobaczyłem prawie gotową warzelnię natychmiast podjąłem decyzję o uczestniczeniu w "pierwszej" warce... Sam statek ma 250 m długosci....
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10847

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak.

        Statek ten nazywa się Aidablue.
        Tak na przyszłość statek zwie sie Aida Blu
        Fotka statku: http://www.vesseltracker.com/en/Ship...u-9398888.html
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10847

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)Sam statek ma 250 m długosci....
          252m
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #20
            W dniu dzisiejszym AIDA BLU został wyprowadzony z doku.
            Attached Files
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #21
              Długość statku: 252 m
              Wysokość: 32,2 m
              Posiada: 14 poziomów (Browar poziom 10)
              1087 Kabin
              Prędkość 22 węzły (trochę powyzej 40 km/h)
              Bandera: Włoska
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19181

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                ... Na 100 % prawo w Polsce nie przewiduje ewentualności, żeby raz browar był na terytorium państwa a raz go nie było - w sensie że browar jest ruchomy (mobilny). Zakładam się, że prawodastwo żadnego państwa nie przewiduje takiej ewentualności.
                ...
                czyli jak to było możliwe?

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #23
                  Pewnie skoro coś nie jest zakazane (czyli prawodawca nie prtzewiduje) to jest dozwolone. Prtzeciez na lukach w prawie mnóstwo ludzi zbiło fortuny, zgodnie z prawem bo go nie łamali a jedynie wykorzystywali mozliwości które nie były w prawie uwzględnione.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #24
                    Wystarczy, żeby warzył i zbywał wyłącznie na wodach międzynarodowych i można mu naskoczyć. Tak jak z nadawami radiowymi swego czasu, którzy ustawiali nadajniki poza granicą wód terytorialnych.

                    Ale jeśli wpłynie na polski obszar morski, to od razu powstanie obowiązek celny i podatkowy od alkoholu, który ma na pokładzie. Już im nasze służby wybiją z głowy takie omijanie prawa
                    Last edited by Krzysiu; 06-01-2010, 10:51.

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      czyli jak to było możliwe?

                      Co masz na myśli?
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wystarczy, żeby warzył i zbywał wyłącznie na wodach międzynarodowych i można mu naskoczyć. Tak jak z nadawami radiowymi swego czasu, którzy ustawiali nadajniki poza granicą wód terytorialnych.

                        Ale jeśli wpłynie na polski obszar morski, to od razu powstanie obowiązek celny i podatkowy od alkoholu, który ma na pokładzie. Już im nasze służby wybiją z głowy takie omijanie prawa
                        Polecam lekturę:



                        dla ułatwienia paragraf 20.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak na przyszłość statek zwie sie Aida Blu
                          Fotka statku: http://www.vesseltracker.com/en/Ship...u-9398888.html
                          Jak jesteśmy tacy dokładni to nazwa statku brzmi "AIDAblu" (pisownia oryginalna).
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pewnie skoro coś nie jest zakazane (czyli prawodawca nie prtzewiduje) to jest dozwolone. Prtzeciez na lukach w prawie mnóstwo ludzi zbiło fortuny, zgodnie z prawem bo go nie łamali a jedynie wykorzystywali mozliwości które nie były w prawie uwzględnione.
                            Wydaje mi się, że wyszynk piwa na statku nie jest zakazany. Po lekturze odpowiedniego rozporządzenia przekonany jestem, że wyszynk piwa na statku jest zwolniony z podatku akcyzowego, pod warunkiem że podawanie piwa nastepuje w naczyniach "gastronomiczych" celem spożywania na miejscu. Przekonany jestem, ze ustawodawcy chodziło o to żeby uniemożliwić "wnosznie" na Polski obszar celny alkoholu bez akcyzy. W przypadku piwa ma to mniejsze uzasadnienie.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19181

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                              To oznacza, że statek jest WOC lub składem wolnocłowym. znów wracają do łask?
                              Last edited by e-prezes; 06-01-2010, 21:18.

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                To oznacza, że statek jest WOC lub składem wolnocłowym. znów wracają do łask?
                                Wg mojej oceny wręcz przeciwnie. Rozporządzenie reguluje ze alkohol mozesz podać (rozdać lub sprzedać) w naczyniu gastronomicznym (szklanka, kufrl lub kieliszek) ale nie w naczyniu handlowym np. w butelce. Co więcej określono ze pomiedzy portem w Polsce i poza nią nie moze być mniej niż 40 mil morskich. Zatem nie może być mowy o tym że statek wypływa z Polskiego odszaru celnego, otwiera się stoiska z alkoholem, uczestnicy robią zakupy i statek wraca do portu.

                                Jeżeli rozmawiamy o wyszynku alkoholu na statku wycieczkowym klasy Aida... to cały czas istnieje kwestia podawania alkoholu uczestnikom rejsu. Sprawa zainstalowania browaru powoduje ze tylko dostawca alkoholu na statek (czy na statku) jest inny. Pozostałe kwestie pozostaja beż zmian.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎