Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podsumowania roku.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10847

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Pewnie wszystko zależy od bandery, a że pod polską banderą nie zostało już chyba nic oprócz paru kutrów i Marynarki Wojennej, to pewnie UC może sobie skoczyć.
    Niedawało mi to spokoju Pod naszą narodową flagą pływa aż;( sześć statków pełnomorskich. Nie są to co prawda statki oceaniczne ale to zawsze coś. Statki m/s Drawa, m/s Ina, m/s Rega, m/s Osa, m/s Raba, m/s Poprad. Należą one do jednego armatora Baltramp Shipping Sp ze Szczecina.
    Last edited by abernacka; 02-02-2010, 16:46.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #32
      Wielu polskich marynarzy i właścicieli, statków, jachtów pływa pod obcą banderą, bo nasze prawo jest tak absurdalne i rygorystyczne, nawet w stosunku do takich krajów jak zbiurokratyzowana Szwecja. Ja kiedyś podawałem tu na forum, że większość statków naszego rodzimego państwowego armatora pływa pod obcą banderą, bo z polską mu się nie opłaca. Państwowy armator, PŻM pływa głównie pod banderami np Vanuatu, Cypru, czy Bahamów itd. A wielu prywatnych właścicieli jachtów morskich robi przeróżne kombinacje, żeby nie mieć polskiej bandery, bo to tylko kłopoty i bezsensowne, zawyżone opłaty.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10847

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)

        2) Dobiegł końca ciekawy koncept zainstalowania browaru restauracyjnego na ... statku wycieczkowym. W niedzielę 13.12.2009 r brałem udział w warzeniu pierwszej warki na świecie na statku wycieczkowym. Zapewniam że warka była duża tzn nie 23-30 litrów. (jak będzie okazja to zamieszczczę kilka zdjęć).
        (...):
        Znana jst juz cena piwa warzonego na statku. Za kufelek piwa 0,3l trzeba wydać 3 euro.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎