Dlaczego nie pić piwa prosto z butelki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10759

    Dlaczego nie pić piwa prosto z butelki

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep
    Jednakowoż z TAKIEJ butelki żal nie pić! No i mamy dylemat...
    a co ma kształt czy tez pojemność do tego ?
    Mniej książków więcej piwa
  • Obywatel1978
    Porucznik Browarny Tester
    • 2007.09
    • 287

    #2
    Piwo najlepiej smakuje właśnie z butelki. Z kufla czy ze szklanki pije sie za szybko - parę haustów i po dużym piwku Z puszki pić nie lubię. Optymalnie jest właśnie z butelki

    Comment

    • anteks
      maruda
      🥛🥛🥛
      • 2003.08
      • 10759

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978
      Piwo najlepiej smakuje właśnie z butelki. Z kufla czy ze szklanki pije sie za szybko - parę haustów i po dużym piwku Z puszki pić nie lubię. Optymalnie jest właśnie z butelki
      brak słów
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Candlekeep
        Porucznik Browarny Tester
        • 2007.11
        • 367

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
        a co ma kształt czy tez pojemność do tego ?
        Nic. Po prostu bączki są tak urokliwymi butelkami, że żal mi przelewać piwo z takiej butelki do jakiejkolwiek szklanki, tylko piję właśnie prosto z bączka.
        Inne butelki i puszki - i owszem, ale bączki? Nigdy w życiu nie odpuszczę sobie tej frajdy

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978
          Piwo najlepiej smakuje właśnie z butelki.
          O Jezu. Długa droga jeszcze przed nami aby nauczyć Polaków pić piwo.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kibi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.07
            • 1875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
            brak słów
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            O Jezu. Długa droga jeszcze przed nami aby nauczyć Polaków pić piwo.
            To uczcie zamiast jojczyć .
            Z waszych postów młodszy forumowym stażem kolega nie dowie się, ze pijąc z butelki pozbawia się tak istotnych atrybutów piwa jak piana i zapach, że nie odczuwając zapachu nie może w pełni docenić smaku, że w końcu nic nie wie na temat koloru piwa, jego przejrzystości, no i ewentualnie zawartości farfocli, owadów i innych obcych ciał.
            Z pewnością macie jeszcze inne argumenty popierające picie piwa z kufla bądź pokala, więc je przedstawcie, miast załamywać ręce nad niską kulturą picia piwa.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              #7
              Jest na to rada... kupić dwa takie same piwka... jedno wypić z kufla a drugie z butli...

              i pojawia się pomysł racjonalizatorski dla Artomatu:

              1. Smak piwa pitego z butelki
              2. Smak piwa pitego z kufla itp.

              / kolejny element porównawczy gotowy.... /

              Comment

              • Obywatel1978
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.09
                • 287

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
                brak słów
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                O Jezu. Długa droga jeszcze przed nami aby nauczyć Polaków pić piwo.
                Coście koledzy tak ręce nade mną pozałamywali?

                Mam w domu dużo szklanek do piwa i czasami z nich korzystam, ale dla mnie wypić piwko ze szklanki to Dopiero przy trzecim, czwartym trochę wolniej mi idzie Natomiast z butelki bardzo lubię pić i wiele osób myśli i robi podobnie i nie jest to chyba coś strasznego

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  #9
                  Jak zwykle przerost formy nad treścią

                  Powiem tak, do dziś uwielbiam pić piwo prosto z bączka i nie widzę w tym nic zdrożnego czy ujmującego. Jakoś w bączku piwo mi nadzwyczajnie smakuje, a porównując: zdecydowanie mocniej czuć chmielową goryczką niż po przelaniu w kufel.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • TomX
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2004.09
                    • 1035

                    #10
                    Wszystko zależy od okoliczności - w domu, po ciężkim dniu i relaksującym prysznicu nie ma (dla mnie) nic lepszego niż dobre (zwykle ciemne) piwo, dobrze schłodzone, podane w stylowym szkle, na ładnej podstawce, pite w ciepłym i wygodnym fotelu najlepiej w towarzystwie dobrego kumpla albo chociaż dobrej książki. Wtedy to jest rytuał, pije się z namaszczeniem, picie z butelki byłoby dla mnie profanacją. Ale z drugiej strony nie mniej uroku ma pociąganie browarka prosto z butelki (lubię bączki, ale najlepiej mi leżą butelki Vichy) w plenerze przy jakimś grillu, obowiązkowo z gromadką kumpli. To jest klimat

                    Dlatego nie deprecjonujmy picia z butelki, bo też ma swój urok. Ale w innych okolicznościach dbajmy o kulturę picia.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #11
                      Ja preferuję piwo z tzw. cienkiego szkła, ale właśnie przy grillu często "przechodzę" na kufle.
                      Picie bezpośrednio z bączka ma dla mnie walor sentymentalny, wiadomo, w latach "młodzieńczych" najczęściej piwo pijałem z kumplami w bardzo różnych okolicznościach przyrody prosto z bączka .

                      A od strony praktycznej nie polecam (zwłaszcza przy grillu) picia z butelki, a tym bardziej z puszki, ponieważ niektóre pasiaste brązowo-żółte (ew. czarno-żółte) owady żądlące lubią zanurkować w piwie i pijąc z butelki lub puszki można je wprowadzić do przełyku i nieszczęście gotowe...

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #12
                        Tak jak nie pije się kawy z kubka styropianowego, herbaty ze szklanki z metalowym koszyczkiem i fusami tak samo nie pije się piwa z butelki.

                        Na grilla zawsze zabieramy kufle zwłaszcza, że pijane jest domowe ale nie tylko.

                        Wiem, że jest moda (głupia) na picie z butelki nawet w knajpie. Znam jedną knajpę gdzie prawie nikt nie pije z kufla, jednak już nauczyłem barmana i mnie bez mówienia nalewa do porządnego kufla z uchem.

                        PS Wiadomo kto obmacywał tą butelkę i czy wcześniej nie był w toalecie? brr
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Mikko
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2008.12
                          • 583

                          #13
                          Picie z gwinta ma jedną wadę - wszystkie piwa, w swojej kategorii, smakują podobnie więc czy pijesz Tyskie czy Opata to w sumie jeden pies.

                          Comment

                          • kogra
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2005.03
                            • 139

                            #14
                            PS Wiadomo kto obmacywał tą butelkę i czy wcześniej nie był w toalecie? brr
                            A wiadomo czy barman ten Twój kufel umył porządnie czy tylko popłukał w zimnej wodzie.
                            I gdzie ostatnio trzymał ręce ?
                            Last edited by ART; 2010-01-07, 13:28. Powód: cyt.

                            Comment

                            • Marusia
                              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                              🍼🍼
                              • 2001.02
                              • 20221

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko
                              Picie z gwinta ma jedną wadę - wszystkie piwa, w swojej kategorii, smakują podobnie więc czy pijesz Tyskie czy Opata to w sumie jeden pies.
                              No i właśnie o to chodzi. Takie tyskie czy inne podobne to zalecam wręcz pić z butelki, żeby przypadkiem nie poczuć aromatu

                              DOBRE piwa pić z butelki to niepotrzebne odzieranie się z dodatkowych wrażeń. KIEPSKIE - tylko z butelki. Tylko po co pić kiepskie piwa
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...