Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co znaczy "antiqua renovata"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • thompson
    Junior
    • 02-2010
    • 1

    Co znaczy "antiqua renovata"

    mam wielką prośbę, co oznacza "antiqua renovata" w dokładnym tłumaczeniu? przepraszam że w takim miejscu ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi....
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thompson Wyświetlenie odpowiedzi
    mam wielką prośbę, co oznacza "antiqua renovata" w dokładnym tłumaczeniu? przepraszam że w takim miejscu ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi....
    Na pewno to nie wiem. Ale skoro pytanie w takim miejscu to może chodzi o "długo leżakowane"

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thompson Wyświetlenie odpowiedzi
      mam wielką prośbę, co oznacza "antiqua renovata" w dokładnym tłumaczeniu? przepraszam że w takim miejscu ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi....
      "Formula antiqua renovata" to coś jakby po naszemu "tradycyjnie warzone", albo "według dawnych receptur".
      Kit marketingowy. Na piwach klasztornych czasem to hasełko się chyba pojawia.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9747

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thompson Wyświetlenie odpowiedzi
        mam wielką prośbę, co oznacza "antiqua renovata" w dokładnym tłumaczeniu? przepraszam że w takim miejscu ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi....
        Wczoraj panowie z antykwariatu przywieźli mi i zmontowali szafę z lat 20-tych ubiegłego stulecia, kupioną w necie. Szkoda, że ich nie zapytałem...

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Na chłopski rozum, to może "wg starodawnej receptury".
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2782

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Na chłopski rozum, to może "wg starodawnej receptury".
            "Formula antiqua renovata" to w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego "Receptura z odległych czasów odnowiona".

            Chodzi tutaj o to, że jakieś piwo zostało zrobione na bazie starego przepisu (np. średniowiecznego), ale z wykorzystaniem nowoczesnych metod produkcyjnych/urządzeń piwowarskich.

            Hasło "Formula antiqua renovata" pojawia się bardzo często w materiałach promocyjnych belgijskiego piwa klasztornego Affligem (obecnie marka należy do portfolio Heinekena), które do lat 70. XX wieku było robione "po staremu", a później po przejęciu marki przez duży browar zaczęto je wytwarzać "nowocześnie".

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎