Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Produkty niesłodowane do produkcji brzeczki.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • agulinda
    Junior
    • 02-2010
    • 12

    Produkty niesłodowane do produkcji brzeczki.

    Hej wszystkim !!!
    Jestem tu nowa, ale jeśli chodzi o piwne tematy laikiem nie jestem

    Jestem na specjalizacji z technologii fermentacji i temat mojej pracy brzmi tak jak w tytule
    Jakieś propozycje na co oprócz kukurydzy warto zwrócić uwagę ?
    Pozdrawiam
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    #2
    Używa się też ryżu i syropów glukozwych.

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Cukier?

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Jakiej brzeczki? Jakie piwo? Jaki cel stosowania?

        Doprecyzuj, bo środki niesłodowane użyte w celu oszczędności to co innego, niż środki niesłodowane użyte w celu osiągnięcia określonych rezultatów smakowych.

        Choć, raczej nie łudzę się, że chodzi o witbiery

        Przede wszystkim: surowce niesłodowane używane w celu zrobienia piwa jasnego dolnej fermentacji to ZŁOOOOO. Mam nadzieję, że o tym też napiszesz
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10847

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
          Cukier?
          Zrozumiałeś wogóle temat, kolego?
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23816

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Zrozumiałeś wogóle temat, kolego?
            Ja chyba zatem też nie zrozumiałem, wytłumaczysz mi?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda Wyświetlenie odpowiedzi
              Hej wszystkim !!!
              Jestem tu nowa, ale jeśli chodzi o piwne tematy laikiem nie jestem

              Jestem na specjalizacji z technologii fermentacji i temat mojej pracy brzmi tak jak w tytule
              Jakieś propozycje na co oprócz kukurydzy warto zwrócić uwagę ?
              Pozdrawiam
              Skontaktuj się z największymi browarami w Polsce to się dowiesz czego sypią do kotła. Przedtem jednak załatw sobie na wszelki wypadek kilka listów protekcyjnych od dziekana wydziału skierowanych do dyrekcji zakładów, żeby cię nie spławili pod pretekstem tajemnicy zawodowej/handlowej itp.

              Comment

              • agulinda
                Junior
                • 02-2010
                • 12

                #8
                Zatem tak , temat mojej pracy to dokładnie :
                " Surowce niesłodowane w technologii produkcji brzeczek słodowych'.
                Zatem chodzi tutaj przede wszystkim o zamienniki słodu jakie można stosować w celu wyprodukowania piwka
                Pomysł z kontaktem z browarami,niegłupi . Sama spędziłam dwa miesiące w browarze na pomorzu, ale wiadomo, w każdym to inaczej wyglądać może.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zatem chodzi tutaj przede wszystkim o zamienniki słodu jakie można stosować w celu wyprodukowania piwka

                  Żadnych nie można, hehe.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • agulinda
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 12

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żadnych nie można, hehe.
                    No tak
                    Aczkolwiek używa się takowych o czym świadczy temat mojej pracy

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Dlatego powinnaś napisać w pierwszym zdaniu, że zamienniki to zło.

                      A tak wogóle słodu juz wogóle nie potrzeba, wynaleziono enzymy, które radzą sobie z surowym jęczmieniem.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        #12
                        Nie wiem jakie jest zdanie autorki pracy na temat zastępowania słodu w produkcji brzęczki jakimiś innymi surowcami na dużą skalę ale we Wstępie warto by napisać co o takich poczynaniach, zmieniających piwo w napój piwopodobny, myślą znawcy piwa, smakosze i myślę że większość piwowarów

                        Comment

                        • agulinda
                          Junior
                          • 02-2010
                          • 12

                          #13
                          również uważam ,że to zło. aczkolwiek niestety, technologia idzie do przodu i ludzie wymyślają różne sposoby na to,żeby jedną rzecz zastąpić czymś innym, tańszym, szybszym.

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #14
                            Chyba czegoś nie rozumiem. Dziewczyna zwraca się o pomoc, zakładając, że na portalu o tematyce piwnej (w tym piwowarskiej) taką pomoc otrzyma. Natomiast jak na razie pół na pół to luźno rzucone informacje i moralizatorstwo mające przekształcić (zakładam, że inżynierską bądź magisterską) pracę w felieton Rzeczywiście, doskonałym pomysłem jest od razu na wstępie pisać, że to zbrodnia i prawdziwy piwosz coś takiego pije tylko po ciemku i zatykając nos w czasie wielkiej potrzeby i suszy.

                            Konkrety:
                            Przyjęte jest na świecie, że siła enzymatyczna słodu pozwala na zastąpienie 15-20% zasypu surowcami niesłodowanymi.

                            Surowce niesłodowane możesz podzielić na (w zależności od momentu ich dodania w procesie technologicznym):
                            - potrzebujące kleikowania i dodawane do zacieru po uprzednim skleikowaniu w kociołku gotującym (kukurydza, sorgo, ryż, pszenica, żyto, jęczmień),
                            - dodawane bezpośrednio do kotła zaciernego (różnego rodzaju płatki, rafinowana skrobia, prażone zboża),
                            - dodawane do kotła gotującego: sacharoza, różnego rodzaju syropy (hydrolizaty skrobiowe).

                            Potem możesz podzielić w zależności od postaci w jakiej występują (mąka, ziarno, prażone ziarno, płatki itp). Praktycznie chyba każdy rodzaj dodatku niesłodowanego może być w wielu postaciach, np. kukurydza - grysik, płatki, rafinowana skrobia. Poszukaj też różnego rodzaju syropów skrobiowych. Różnią się od siebie składem, w zależności od generacji. Cukier też może być w postaci zwykłej sacharozy, karmelu, cukru kandyzowanego czy inwertowanego. Słowem, materiału nie powinno Ci zabraknąć. A i po tej stronie oceanu raczej nie stosuje się surowców niesłodowanych związanych z potrzebą korzystania z dodatkowego kociołka gotującego.

                            To tyle co mogę napisać z pamięci na szybko podczas obiadu Powodzenia!
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • agulinda
                              Junior
                              • 02-2010
                              • 12

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba czegoś nie rozumiem. Dziewczyna zwraca się o pomoc, zakładając, że na portalu o tematyce piwnej (w tym piwowarskiej) taką pomoc otrzyma. Natomiast jak na razie pół na pół to luźno rzucone informacje i moralizatorstwo mające przekształcić (zakładam, że inżynierską bądź magisterską) pracę w felieton Rzeczywiście, doskonałym pomysłem jest od razu na wstępie pisać, że to zbrodnia i prawdziwy piwosz coś takiego pije tylko po ciemku i zatykając nos w czasie wielkiej potrzeby i suszy.

                              Konkrety:
                              Przyjęte jest na świecie, że siła enzymatyczna słodu pozwala na zastąpienie 15-20% zasypu surowcami niesłodowanymi.

                              Surowce niesłodowane możesz podzielić na (w zależności od momentu ich dodania w procesie technologicznym):
                              - potrzebujące kleikowania i dodawane do zacieru po uprzednim skleikowaniu w kociołku gotującym (kukurydza, sorgo, ryż, pszenica, żyto, jęczmień),
                              - dodawane bezpośrednio do kotła zaciernego (różnego rodzaju płatki, rafinowana skrobia, prażone zboża),
                              - dodawane do kotła gotującego: sacharoza, różnego rodzaju syropy (hydrolizaty skrobiowe).

                              Potem możesz podzielić w zależności od postaci w jakiej występują (mąka, ziarno, prażone ziarno, płatki itp). Praktycznie chyba każdy rodzaj dodatku niesłodowanego może być w wielu postaciach, np. kukurydza - grysik, płatki, rafinowana skrobia. Poszukaj też różnego rodzaju syropów skrobiowych. Różnią się od siebie składem, w zależności od generacji. Cukier też może być w postaci zwykłej sacharozy, karmelu, cukru kandyzowanego czy inwertowanego. Słowem, materiału nie powinno Ci zabraknąć. A i po tej stronie oceanu raczej nie stosuje się surowców niesłodowanych związanych z potrzebą korzystania z dodatkowego kociołka gotującego.

                              To tyle co mogę napisać z pamięci na szybko podczas obiadu Powodzenia!

                              Super !!!
                              Na razie robię rozeznanie, dopiero w tym tygodniu dostałam temat pracy - nie inżynierskiej (ten egzamin, nie praca - już na szczęście za mną) ale właśnie magisterskiej.
                              Bardzo dużo informacji napisałeś, biorąc pod uwagę,że zrobiłeś to na szybko podczas obiadu
                              Muszę się zastanowić nad literaturą, przeglądałam Wasze forum, dużo można znaleźć interesujących publikacji!
                              A oprócz samej teorii, czekają mnie godziny spędzone w laboratorium w celu prowadzenia doświadczeń z tym związanych.

                              Wiem bardzo dobrze,że surowce niesłodowane nie są okej, tak jak już wcześniej wspomniałam , wiem bardzo dokładnie jak się robi piwo (abstrahuje już nawet od wszystkich procesów biochemicznych itd jakie zachodzą w trakcie) , spędzilam 2 miesiące w browarze pracując i mieszkając w nim Oni także używają surowców niesłodowanych w celu przyspieszania zacierania itd. Ale pracę napisać muszę, dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji na ten temat

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎