Produkty niesłodowane do produkcji brzeczki.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #31
    Maidenowiec, a co ty taki nadęty jesteś - Jacer wszak mordki stosuje, dostał wyjaśnienie i się przestał czepiać. Forum - czy to b.biz czy p.org nie są forami specjalistycznymi na temat technologii browarów przemysłowych, trudno się dziwić, że każdy chce coś od siebie dodać w temacie tak przez nas "lubianym". proponuję przepychanki przenieść na PW.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda
      Okej, widzę,że rzeczywiście nie trafiłam ze swoim pytaniem.
      Jednak pożyteczne informacje uzyskałaś, a to, że koledzy muszą powalczyć to normalne
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • jacer
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2006.03
        • 9875

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda
        Specjalizację w tym kierunku rozpoczęłam w poniedziałek, więc jestem po pierwszym tygodniu, a cała będzie trwała 1,5 roku, przez które to będę się uczyła głównie o piwie.
        Więc jeszcze tak dużej wiedzy na ten temat nie posiadam, będę ją miała w momencie ukończenia studiów.
        No widzisz. Czyli dobrze mówię, na Szkółkę Niedzielną do Czeskiego Raju, zobaczysz jak się powinno piwo warzyć, żebyś później mogła pisac o tym jak się nie powinno.

        Jeden pokarz warzenia więcej ci wyjaśni niz dwa tygodnie wykładów.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Maidenowiec
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.07
          • 2287

          #34
          Nie zmienia to jednak faktu, że jest tu parę osób mocno w tym kierunku wykształconych, o dużej wiedzy, które zapewne będą w stanie pomóc. Nie uważam w związku z tym, by pytanie było nietrafione.

          Ale ja tam się nie znam. Agulinda, gdybyś jeszcze coś chciała - zapraszam na PW.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • szefunio
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.01
            • 481

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda
            również uważam ,że to zło. aczkolwiek niestety, technologia idzie do przodu i ludzie wymyślają różne sposoby na to,żeby jedną rzecz zastąpić czymś innym, tańszym, szybszym.
            Tak samo uważają producenci tzw. win owocowych w cenie kilku złotych. Z tą tylko różnicą, że tego typu "win" nie znajdziesz w telewizyjnych reklamach. Jeżeli spędziłaś tyle czasu w dużym browarze, to już wiesz jak nie powinno się warzyć prawdziwego piwa.
            Robię to co lubię - produkuję piwo.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.06
              • 6310

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio
              Jeżeli spędziłaś tyle czasu w dużym browarze, to już wiesz jak nie powinno się warzyć prawdziwego piwa.
              A skąd wiesz jaki to był browar? Była mowa tylko o "browarze na Pomorzu".

              Comment

              • gobong
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2005.04
                • 658

                #37
                Przepraszam za odejście od tematu. ale jak myślicie za jakich powodów bawarscy książęta, ogłosili Reinheitgebote? Wszyscy mieli obowiązek warzyć ze słodu jęczmiennego, ale browary książęce mogły także z pszenicznego. Niesłodowana pszenice w witbierze, zastosowano dlatego że droższa jest od słodu pszenicznego? Czasami dodatki niesłodowe wprowadzone w celach oszczędnościowych dają także ciekawe efekty smakowe. Mojej lepszej i ładniejszej połowie smakują, jasne pełne uwarzone z dodatkiem płatków owsianych, ba od razu poznaje czy do danej warki dodałem te płatki czy tez nie. Więc co drugie jasne dolnej fermentacji z tymi płatkami jest. Myślę że o takie doświadczenia i o przykłady konkretnych dodatków chodziło agulindzie. Po zastosowania przemysłowe do "przemysłu" raczej powinna się udać. Choć nie tylko, vide Czarny Dąb Konstanciński i nie tylko zresztą.

                Comment

                • szefunio
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2007.01
                  • 481

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  A skąd wiesz jaki to był browar? Była mowa tylko o "browarze na Pomorzu".
                  Jeżeli mowa o "Pomorzu", to w grę mogą wchodzić jedynie Brok, Bosman lub Połczyn. Ostatni z nich nie jest browarem dużym, ale również stosuje dodatki niesłodowane.
                  Robię to co lubię - produkuję piwo.

                  Comment

                  • agulinda
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2010.02
                    • 12

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio
                    Jeżeli mowa o "Pomorzu", to w grę mogą wchodzić jedynie Brok, Bosman lub Połczyn. Ostatni z nich nie jest browarem dużym, ale również stosuje dodatki niesłodowane.
                    Jest dokładnie tak jak mówisz

                    Comment

                    • gobong
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2005.04
                      • 658

                      #40
                      Ciekawe, które browary nie stosują dodatków niesłodowych? Jedne stosują dla dodania mocy piwu i oszczędności inne szukając nowych lepszych smaków. Myślę, że agulinda szukała po prostu na tym forum informacji innych dodatkach niż te stosowane dla oszczędności, wszak nie każdy browar tak jak Konstancin, ma odwagę pochwalić się swymi poszukiwaniami(udanymi zresztą) w dziedzinie tychże dodatków. Ja napisałem ze stosuje czasem płatki owsiane błyskawiczne do jasnych piw dolnej fermentacji, moim zdaniem poprawiają piane, treściwość oraz nadają piwu pewną gładkość. Owies częściej jest stosowany do piw górnej fermentacji, ale sprawdza się i w dolniakach, i nie stosuje ich z powodów oszczędnościowych. Popiszmy może o dodatkach i ich wpływie na smak piwa, to agulindzie chyba jest potrzebne.

                      Comment

                      • zgroza
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2008.03
                        • 3605

                        #41
                        Primo: Gościszewo, Amber, a poniekąd również i Nakło (skraj Krajny ) są na Pomorzu
                        Secundo: Reinheitsgebot, o ile mnie pamięć nie myli, wprowadzono w celu skierowania pszenicy do produkcji chleba, a jęczmienia, który zbożem chlebowym raczej nie był, do produkcji piwa. Wtedy kukurydzy jeszcze nie znali, a cukier i miód były dobrami luksusowymi. Polecam teksty o fetyszyzacji Reinheitsgebot wiszące tu i ówdzie.
                        Tertio: Jacerze, dziewczyna pisała wyraźnie, że ma dwa miesiące praktyki w browarze. Wizyta w Czeskim Raju jej się przyda, ale nie jest aż tak zielona.
                        Quatro: Linth Maisbier pokazuje, że nie każda kukurydza w lagerze to zło.
                        Quinto: Nie mogę się doczekać, w którym browarze szanpanna po studiach wyląduje Miejmy nadzieję, że w słusznym.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • delvish
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.11
                          • 3508

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
                          Primo: Gościszewo, Amber, (....) są na Pomorzu
                          Gościszewo w województwie pomorskim owszem leży, ale na Pomorzu to już niebardzo.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2006.03
                            • 9875

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
                            Tertio: Jacerze, dziewczyna pisała wyraźnie, że ma dwa miesiące praktyki w browarze.



                            Ja tu dyskretnie sugeruje dziewczynie gdzie powinna chodzić na piwo aby nie zmarnować koncówki studiów a ten mi o jakiś browarach na pomorzu.

                            Tak jakbym nie wiedział jak wyglądają praktyki na studiach



                            P.S. agulinda, ale piwo tak w ogóle to lubisz?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • elroy
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2002.10
                              • 359

                              #44
                              Zerknij też na wiki, gdzie Dorota zamieściła coś w Twoim temacie.
                              www.piwo.org

                              Comment

                              • agulinda
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2010.02
                                • 12

                                #45
                                zacznę od tego, że praktyki miałam w Połczynie Przez dwa miesiące mieszkałam na terenie browaru, a nie polegały one na pracy na produkcji ale od przejścia przez wszystkie etapy produkcji piwa. Warzelnia itd .

                                Odpowiadając na Wasze pytanie - tak, lubię piwo
                                Dlatego między innymi wybrałam taką a nie inną specjalizację, dlatego również wybrałam taki temat pracy magisterskiej. Mogłam ją pisać z gorzelnictwa lub też jeszcze z drożdży, ale tematyka piwa wydaje mi się najbliższa

                                Co do samych surowców niesłodowanych, nie chodzi strikte o te dodawane dla oszczędności. Zajmować mam się technologią produkcji piwa, więc chodzi tutaj o wszystko.Napisałam już wcześniej, że technologia idzie do przodu, w większości dodatki takowe stosowane są w celu przyspieszenia różnego rodzaju procesów, ale również w celu stworzenia czegoś nowego. Wiem,że dla większości z Was jest to oszustwo, mnie również bawi napis na puszce " zawiera słód jęczmienny" , bo przecież jest to podstawowy składnik piwa( a przynajmniej być powinien).

                                Chciałabym po studiach wylądować w browarze i tam pracować, ale nie ma się co oszukiwać, nie jest to proste ze względu przede wszystkim na ilość tego typu zakładów w Polsce.

                                Comment

                                Przetwarzanie...