Produkty niesłodowane do produkcji brzeczki.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
    Chyba czegoś nie rozumiem. Dziewczyna zwraca się o pomoc, zakładając, że na portalu o tematyce piwnej (w tym piwowarskiej) taką pomoc otrzyma.
    A ja nie rozumiem dlaczego ludzie nie chodzą na wykłady lub promotora tylko budzą się gdy mają pisać pracę.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.06
      • 6310

      #17
      Surowce niesłodowane w jasnych lagerach to zdecydowanie zło, ale powinnać wspomnieć, że w niektórych stylach piwnych są one wręcz niezbędne (pszenica w belgijskich witbierach, palone ziarno w stoutach i porterach bałtyckich, cukier kandyzowany w dublach i triplach), a w innych całkiem mile widziane (jęczmień, pszenica, nawet owies w brytyjskich ales albo w piwach belgijskich).
      Na pewno mnóstwo pracy przed Tobą, a najpierw, pomimo pracy w browarze, trochę podbudowy teoretycznej.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2004.06
        • 6310

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
        A ja nie rozumiem dlaczego ludzie nie chodzą na wykłady lub promotora tylko budzą się gdy mają pisać pracę.
        Przecież dziewczyna napisała, że dopiero co otrzymała temat...

        Comment

        • agulinda
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2010.02
          • 12

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
          A ja nie rozumiem dlaczego ludzie nie chodzą na wykłady lub promotora tylko budzą się gdy mają pisać pracę.
          He ?
          Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - na jakiej podstawie uważasz,że nie chodzę na wykłady lub promotora ?
          Temat pracy dostałam we środę, mam 1,5 roku na jej napisanie , a zanim pójdę do promotora, co będzie miało miejsce w następnym tygodniu, chciałam już konkretniej orientować się w temacie. Czy jest to powód do krytyki zatem ?

          Comment

          • agulinda
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2010.02
            • 12

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
            Na pewno mnóstwo pracy przed Tobą, a najpierw, pomimo pracy w browarze, trochę podbudowy teoretycznej.
            Tak, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego rozpoczęłam już poszukiwania również w celu poszerzenia wiedzy teoretycznej. a właściwie to przede wszystkim po to

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2006.03
              • 9875

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agulinda
              He ?
              Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - na jakiej podstawie uważasz,że nie chodzę na wykłady lub promotora ?
              Temat pracy dostałam we środę, mam 1,5 roku na jej napisanie , a zanim pójdę do promotora, co będzie miało miejsce w następnym tygodniu, chciałam już konkretniej orientować się w temacie. Czy jest to powód do krytyki zatem ?
              Myślałem, że na technologii fermentacji o takich rzeczach mówili na wykładach?
              Jeżeli nie, no to sorka.

              A co to za uczelnia?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • agulinda
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2010.02
                • 12

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                Myślałem, że na technologii fermentacji o takich rzeczach mówili na wykładach?
                Jeżeli nie, no to sorka.

                A co to za uczelnia?
                Mówili, ale sam przedmiot technologia fermentacji obejmował 15wykładów, a na specjalizacji z technologii przemysłów fermentacyjnych jest tego dużo, dużo więcej.
                Uniwersytet Przyrodniczy.

                Comment

                • jacer
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2006.03
                  • 9875

                  #23
                  Wrocław?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • agulinda
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2010.02
                    • 12

                    #24
                    Dokładnie.

                    Comment

                    • jacer
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2006.03
                      • 9875

                      #25
                      To powinnaś się wybrać do Czeskiego Raju. Tam ci przy kilku piwach zrobią wykład o zacieraniu.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.07
                        • 2287

                        #26
                        Odnoszę wrażenie, że na Uniwersytecie Przyrodniczym było to już wałkowane na poziomie o wiele wyższym. Zresztą co ma samo zacieranie do tematyki surowców niesłodowanych?
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • jacer
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2006.03
                          • 9875

                          #27
                          Nic. Ale pójść można i popatrzeć.

                          A co ma browar. biz do surowców niesłodowanych?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.07
                            • 2287

                            #28
                            Masz rację, powinna zwrócić się z pytaniem na inny portal o tematyce stricte piwowarskiej Jeżeli dziewczyna uważała na zajęciach, to akurat po tym kierunku i specjalizacji to ona mogłaby zrobić wykład.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • jacer
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2006.03
                              • 9875

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                              Masz rację, powinna zwrócić się z pytaniem na inny portal o tematyce stricte piwowarskiej Jeżeli dziewczyna uważała na zajęciach, to akurat po tym kierunku i specjalizacji to ona mogłaby zrobić wykład.
                              No ale co my możemy powiedzieć? czy używamy tych surowców? Używamy grys kukurydziany i syropy. Wiemy, że są i tyle.

                              Więcej wiedzą ci, którzy kończyli jakieś studia kierunkowe. Czyli kilka osób.

                              Może przyjść na piwo.org i z Dori pogadać.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • agulinda
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2010.02
                                • 12

                                #30
                                Okej, widzę,że rzeczywiście nie trafiłam ze swoim pytaniem.

                                Uważałam na zajęciach, ale podkreślam jeszcze po raz drugi, że na moim kierunku, sam przedmiot "technologia fermentacji" obejmował niespełna 15 godzin wykładów. To jest bardzo mało, a w dodatku nie był on przedmiotem inżynierskim.
                                Specjalizację w tym kierunku rozpoczęłam w poniedziałek, więc jestem po pierwszym tygodniu, a cała będzie trwała 1,5 roku, przez które to będę się uczyła głównie o piwie.
                                Więc jeszcze tak dużej wiedzy na ten temat nie posiadam, będę ją miała w momencie ukończenia studiów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...