Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki od piwa - za tanie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Butelki od piwa - za tanie.

    Ostatnimi czasy szwendając się po okolicach Świdnicy zwróciłem uwagę na ogromne ilości butelek od piwa, walające się w różnych miejscach. Miejscami leżą dosłownie setki butelek. Bez większego trudu domowy browar może zaopatrzyć się w szkło na kilkadziesiąt warek. Niektóre miejsca to po prostu wielkie składowiska całych i pobitych flaszek.

    Przyglądałem się tym dobrom. Część z nich to szkło bezzwrotne lub nietypowe. Plastiki - zupełnie sporadycznie. Większość to zwrotne butelki KP lub GŻ. I tak się zastanawiam - nie opłaca się tego oddawać do sklepu? Przecież 10 butelek to cztery złote. I nie znajduję innego wytłumaczenia. Po prostu społeczeństwo nasze tak zamożne i leniwe jest, że nie opłaca się targać butelek na wymianę.

    Wniosek z tego - butelki są za tanie. Kaucja powinna wynosić co najmniej 1 zł, może wtedy udałoby się ograniczyć ten wszechogarniający zalew śmieci.
  • Hakuba
    Member
    • 11-2009
    • 34

    #2
    masz rację ale 1 zł to na początku zbyt dużo , można zacząć od 50 gr i docelowo objąć kaucją wszystkie butelki a także Pet-y

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      50gr jest w tej chwili w wielu miejscach na Ciechana i nadal ludzie mają to w głębokim poważaniu - wczoraj pod blokiem w reklamówce stało sobie ładnie spakowane 12butelek (6zł) i komuś się nie chciało przejść z nimi przez ulicę do sklepu żeby oddać, w ten sposób zarobiłem na miodowego i wyborne Inna sprawa ile takich butelek widzę w kontenerze wyrzucając szkło bezzwrotne
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Na pewno wiecie, że bez paragonu nie można odzyskać kaucji w sklepie.

        Comment

        • lisiewski
          Senior
          • 12-2009
          • 459

          #5
          Zgadzam się z postulatami zwiększenia kaucji za szklane butelki. Na początku spowoduje to wzrost sprzedaży piwa w puszkach i różnego rodzaju petach, ale z czasem ludzie nauczą się racjonalnie gospodarować opakowaniami zwrotnymi, nie zaś wyrzucać butelki do kosza.

          Pamiętam, że podczas pobytu w Chorwacji skrzętnie zachowywałem butelki po Karlovacko i Ozujsko, by następnie wymienić je w sklepie na pełne. W tym kraju koszt kucji stanowił ok. 1/3 ceny całego piwa.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Obawiam się, że przełom nastąpi dopiero wtedy, gdy te butelki zacznie się rozbijać na łbach wyrzucających je w plener osobników.

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Obawiam się, że przełom nastąpi dopiero wtedy, gdy te butelki zacznie się rozbijać na łbach wyrzucających je w plener osobników.
              Skądinąd słuszna inicjatywa edukacyjna.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Na pewno wiecie, że bez paragonu nie można odzyskać kaucji w sklepie.
                Zależy w którym Sporo sklepów przyjmuje i bez paragonu bo im zwyczajnie brakuje tych butelek.
                Przykładowo w PiP na Targówku przyjmują mi dowolne ilości butelek po Ciechanie, to samo mam w nocnym pod domem.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9
                  A papierosy niech kosztują , na początek, 10 zł bo pełno niedopałków na ulicach (będą wypalać do końca) a papier niech będzie 10 razy droższy bo papierków wszędzie pełno a policośtam niech będzie 100 razy droższe bo reklamówek wszędzie pełno, guma też niech będzie 1000 razy droższa bo komdomów wszędzie pełno a przy takiej cenie to będą wielokrotnie używać...
                  Last edited by fidoangel; 15-04-2010, 20:44.
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10385

                    #10
                    Nasze gadanie o tym coś zmieni ? Wątpię.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na pewno wiecie, że bez paragonu nie można odzyskać kaucji w sklepie.
                      Pełnej może nie, ale trochę niższą zwykle bez problemu.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        A papierosy niech kosztują , na początek, 10 zł bo pełno niedopałków na ulicach (będą wypalać do końca)
                        Może lepiej 100 zł, bo żeby skopcić sztukę razem z filtrem, trzeba mieć konkretną motywację.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Bez paragonu niedarady. Co więcej gdy nie mają takiego piwa w sklepie to nie chcą brać. Chciałem oddać butelke po Tyskim ale bez naklejki i kobieta nie chciała przyjąc, bo musi być naklejka, bo ona nie wie co to za piwo.

                          Chciałem oddać po Konstancinie Lekkim, nie chciała wziąć, bo nie ma takiego piwa, choć miała inne Konstanciny. Butelka była inna niż Mazowieckie, które było. Tłumaczenie, że ma pani Warnijskie w takiej samej butelce nie przynosiło skutku. Ręce opdają.

                          Dopóki nie będzie automatów, nic się nie zmieni.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • LeoxxX
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 224

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na pewno wiecie, że bez paragonu nie można odzyskać kaucji w sklepie.

                            Tu leży pies pogrzebany. To hurtownie powinny mieć obowiązek odbierać każda ilość butelek.
                            A tak z ciekawości. Czym różnią się butelki bezzwrotne?

                            Comment

                            • fidoangel
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 3489

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może lepiej 100 zł, bo żeby skopcić sztukę razem z filtrem, trzeba mieć konkretną motywację.
                              Może i lepiej ale 1000 zł - jeszcze lepiej
                              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎