Ciepłe piwo w butelce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
    Dochodzimy tu do jeszcze jednego dylematu czy lepsze dla smaku jest lekkie pasteryzowanie czy mikrofiltracja. Jeśli bowiem jest tak, że mocna pasteryzacja pozbawia piwo określonych aromatów, a wg tego co pisał
    Tu przerwał...
    Chodziło mi o to, że piwo podpasteryzowane może być wyraźnie smaczniejsze od piwa spasteryzowanego. A być może i smaczniejsze od mikrofiltrowanego.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • MarkOzz
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2008.10
      • 209

      #47
      Pod koniec zeszłego lata z premedytacją szukałem Mazowieckiego pasteryzowanego, bo stwierdziłem, ze lepsze pasteryzowane niż zepsute lub podpsute, co się nagminnie zdarzało w Mazowieckim niepasterze i Dawnym. Dodam tylko, że po kilkukrotnym "sparzeniu" się jakby ochota na ten produkt jest mniejsza...

      Comment

      • Seta
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.10
        • 6964

        #48
        Nie chcę wywoływać kolejnej wojny, ale dlaczego przechodzicie z tym "podpasteryzowaniem" do porządku dziennego, podczas gdy tacy oburzeni byliście po wykryciu podobnego "oszustwa" w Czarnkowie??
        Jak rozumiem test Czesa działa powyżej 15jp, czyli możliwe, że Czarnków ma 17jp, a Konstancin "niepasteryzowany" 13jp? Dobrze rozumiem?
        Wg mnie oba browary należy traktować tak samo... Mi to nie przeszkadzało w przypadku Czarnkowa i przeszkadza w przypadku Konstancina. Oba browary robią (zazwyczaj) dobre piwa i będę je kupował, ale Wy Strażnicy Pasteryzacji też?
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • kopyr
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2004.06
          • 9475

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
          Nie chcę wywoływać kolejnej wojny, ale dlaczego przechodzicie z tym "podpasteryzowaniem" do porządku dziennego, podczas gdy tacy oburzeni byliście po wykryciu podobnego "oszustwa" w Czarnkowie??
          Jak rozumiem test Czesa działa powyżej 15jp, czyli możliwe, że Czarnków ma 17jp, a Konstancin "niepasteryzowany" 13jp? Dobrze rozumiem?
          Wg mnie oba browary należy traktować tak samo... Mi to nie przeszkadzało w przypadku Czarnkowa i przeszkadza w przypadku Konstancina. Oba browary robią (zazwyczaj) dobre piwa i będę je kupował, ale Wy Strażnicy Pasteryzacji też?
          Jeśli do mnie pijesz, to wielokrotnie dawałem wyraz takiemu stanowisku:
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          Lepsze uczciwie uwarzone, porządnie nachmielone pasteryzowane, niż byle jak uwarzone, z dziadowskimi oszczędnościami na surowcach, leżakowaniu itd, ale za to niepasteryzowane. Tylko, ze to drugie o wiele łatwiej zrobić.
          Nawet felieton na ten temat popełniłem. I to kilkanaście miesięcy przed aferą z Noteckim. Także Seta nie rób z siebie ostatniego sprawiedliwego.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Seta
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.10
            • 6964

            #50
            Właśnie ja jestem niesprawiedliwy do szpiku kości i od dawna pisałem, że wisi mi i powiewa co jest napisane na etykiecie DOBREGO piwa. Oczywiście wolałbym, żeby była prawda, ale wolę wypić smaczne "zakłamane" piwo niż "prawdomównego" bezsmakowca. Ale nikogo nie namawiam do takiej postawy, namawiam do konsekwencji!
            Akurat Ty nie "fetyszowałeś" etykiety Noteckiego, więc nie do Ciebie była moja mowa...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • jaro-w
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2006.10
              • 127

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
              No jest, piwo podpasteryzowane, aby się nie psuło po trzech dniach.

              I co w tym złego? Zrobiliście sobie fetysz z tej pasteryzacji i teraz lament. Tak jakby ktoś był w stanie rozróżnić pastera od nie pastera.
              W połowie marca kupiłem w browarze skrzynkę mazowieckiego np.Piwo było tak smaczne jak to ,którgo mozna sie napić w knajpie prosto z kega(konie Wilanow,knajpa w Konstancinie).Nigdy więcej nie udało mi się dostać takiej warki ,ale w związku z tym śmiem twierdzić ,że jest znaczna różnica między wersją past i nie past.Chęć picia piwa nie pasteryzowanego to nie fetysz.Jeżeli nie ma możliwości sprzedawania takiego piwa na skalę masową to niech browar robi to dla faktycznie zainteresowanych a nie swoich zwolenników robi w konia.

              Comment

              • szefunio
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.01
                • 481

                #52
                Niech każdy zainteresowany zrobi sobie test i wypije Mazowieckie Pasteryzowane i Niepasteryzowane. A potem napisze, czy była różnica w smaku.
                Robię to co lubię - produkuję piwo.

                Comment

                • grew
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2009.05
                  • 766

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio
                  Niech każdy zainteresowany zrobi sobie test i wypije Mazowieckie Pasteryzowane i Niepasteryzowane. A potem napisze, czy była różnica w smaku.
                  Jak było napiane w tym wątku, różnica będzie, gdyż najbardziej prawdopodobny jest przypadek: browar sprzedaje piwo podpasteryzowane, jako "niepasteryzowane", a piwo pasteryzowane, jako "pasteryzowane" Więc mając na względzie różnice w ilości jednostek pasteryzacji, różnica być powinna.

                  Comment

                  • MANOL
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2008.10
                    • 60

                    #54
                    Witam. Czy kolega jaro-w mógłby napisać w jakich cenach, w jakich godzinach i na jakich zasadach kupuje piwa w browarze? Mam np. na myśli czy można kupić kilka piw czy tak jak w oddziale Ciechana przynajmniej skrzynkę? Pozdrawiam serdecznie. Jarek

                    Comment

                    Przetwarzanie...