Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar nie jest browarem...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • domin81
    Senior
    • 03-2010
    • 122

    Sulimar nie jest browarem...

    ...tylko przedsiębiorstwem, w którego posiadaniu jest m in. Browar Cornelius (dawny Browar Kiper), wytwórnia win (Winmar) oraz napojów energetyzujących. Wg mnie wszystkie wpisy w liście piw zaczynające się "Sulimar, [nazwa piwa]" są błędne i powinny być zmienione na "Kiper, [nazwa piwa]" dla piw starszych oraz "Cornelius, [nazwa piwa]" dla piw aktualnie produkowanych.
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #2
    Proponuję abyś zadzwonił do szefa firmy, najpierw go solidnie op....lił, a potem zasugerował zmiany. Ciekawy jestem co ci powie ? Ja wiem.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
      Proponuję abyś zadzwonił do szefa firmy, najpierw go solidnie op....lił, a potem zasugerował zmiany. Ciekawy jestem co ci powie ? Ja wiem.
      A co to ma wspólnego z pytaniem?

      Comment

      • domin81
        Senior
        • 03-2010
        • 122

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
        Proponuję abyś zadzwonił do szefa firmy, najpierw go solidnie op....lił, a potem zasugerował zmiany. Ciekawy jestem co ci powie ? Ja wiem.
        heh ;] można prosić o wyjaśnienia? bom nie w temacie jakby...
        Last edited by domin81; 14-06-2010, 08:50.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23816

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domin81 Wyświetlenie odpowiedzi
          ...tylko przedsiębiorstwem, w którego posiadaniu jest m in. Browar Cornelius (dawny Browar Kiper), wytwórnia win (Winmar) oraz napojów energetyzujących. Wg mnie wszystkie wpisy w liście piw zaczynające się "Sulimar, [nazwa piwa]" są błędne i powinny być zmienione na "Kiper, [nazwa piwa]" dla piw starszych oraz "Cornelius, [nazwa piwa]" dla piw aktualnie produkowanych.
          Na stan obecny, w nazwach wątków jako oznaczenie browaru będzie widniał wyłącznie Sulimar. Tam gdzie producent używa haseł Kiper czy Cornelius przy danych piwach jest to odpowiednio oznaczone w nazwach wątków.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • domin81
            Senior
            • 03-2010
            • 122

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Na stan obecny, w nazwach wątków jako oznaczenie browaru będzie widniał wyłącznie Sulimar. Tam gdzie producent używa haseł Kiper czy Cornelius przy danych piwach jest to odpowiednio oznaczone w nazwach wątków.
            a można wiedzieć, z jakiegoż to powodu? no offence, z ciekawości pytam...

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23816

              #7
              Bo tak nazywa się firma. Nie ma browaru Kiper ORAZ Cornelius. Jest jeden browar. Po haśle "Kiper, Cornelius Weizen" właściciel orzekł że my tu kłamiemy więc z czystym sumieniem przemianowałem wątki na nieco potworkowate ale jak najbardziej zgodne ze stanem faktycznym konstrukcje "Sulimar, [nazwa piwa]".
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • domin81
                Senior
                • 03-2010
                • 122

                #8
                Drążenie tematu nic nie zmieni, jednak nie zmienia to mojego poczucia, iż obecna forma jest na tyle poprawna, co pisanie "Kampania Piwowarska, Lech Premium". Browar Cornelius istnieje...
                Last edited by domin81; 15-06-2010, 12:29.

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domin81 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Drążenie tematu nic nie zmieni, jednak nie zmienia to mojego poczucia, iż obecna forma jest na tyle poprawna, co pisanie "Kampania Piwowarska, Lech Premium"
                  Ale Kompania Piwowarska to łącznie kilka browarów, a Sulimar jest jeden.

                  Comment

                  • domin81
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 122

                    #10
                    Ale produkuje też wina owocowe i napoje energetyzujące, więc browarem nie jest. I nie zaczyna się zdania od "ale'... ;-)

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Rzeczywiście Domin ma chyba rację. Z tym, że przy obecnych problemach z regionalizacją mi się bardziej podobałby zapis: "Heineken, Warka Strong" lub "Kampania Piwowarska, Lech Premium"...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • domin81
                        Senior
                        • 03-2010
                        • 122

                        #12
                        Kolejna kwestia, tak przy okazji, to browar Boss. Dlaczego w spisie piw istnieje wpis "BOSS, Lubuskie" skoro wszyscy wiedzą, iż to piwo produkuje browar Witnica? Wg mnie obala to argument Art'a, iż nie ma piwa "Kiper, Cornelius Weizen". Piwa "BOSS, Lubuskie" też nie ma. Są za to "Cornelius, Weizen Bier" i "Witnica, Lubuskie".

                        Ja się nie czepiam błędów, ja po prostu widzę bałagan i twierdzę, iż osoby mniej zagłębione w temacie mogą mieć problemy ze znalezieniem poprawnego wątku...

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domin81 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolejna kwestia, tak przy okazji, to browar Boss. Dlaczego w spisie piw istnieje wpis "BOSS, Lubuskie" skoro wszyscy wiedzą, iż to piwo produkuje browar Witnica? Wg mnie obala to argument Art'a, iż nie ma piwa "Kiper, Cornelius Weizen". Piwa "BOSS, Lubuskie" też nie ma. Są za to "Cornelius, Weizen Bier" i "Witnica, Lubuskie".

                          Ja się nie czepiam błędów, ja po prostu widzę bałagan i twierdzę, iż osoby mniej zagłębione w temacie mogą mieć problemy ze znalezieniem poprawnego wątku...
                          Pomijając wielokrotnie wałkowaną kwestię przyporządkowania browarom nazw miejscowości (a nie zmieniających się nazw własnych):
                          Na aktualnych kontretykietach piw z Witnicy (Porter z datą trwałości 4.03.2011) widnieje napis: "Producent/Produzzent/Producer: Browar Witnica S.A.".
                          Wnoszę z tego, że twór pod nazwą Browar Boss już nie istnieje (na co zwrócił uwagę domin81) i postuluję uwzględnienie tego faktu na liście browarów, w DP i w wątkach odpowiednich piw.

                          Comment

                          • domin81
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 122

                            #14
                            O to to to! ;] Wg mnie piwa aktualnie produkowane powinny być opisane jako "Witnica, [nazwa piwa]", natomiast starsze piwa, już nie produkowane, powinny pozostać z opisem "BOSS, [nazwa piwa]". Analogicznie do poruszonej przeze mnie kwestii browaru Kiper/Cornelius.
                            Last edited by domin81; 15-06-2010, 13:02.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domin81 Wyświetlenie odpowiedzi
                              O to to to! ;] Wg mnie piwa aktualnie produkowane powinny być opisane jako "Witnica, [nazwa piwa]", natomiast starsze piwa, już nie produkowane, powinny pozostać z opisem "BOSS, [nazwa piwa]". Analogicznie do poruszonej przeze mnie kwestii browaru Kiper/Cornelius.
                              Chyba rzeczywiście warto iść w tym kierunku. Podobnie jest w sporcie. Nazwy klubów zmieniają się wraz ze sponsorem i łatwiej powiedzieć np. Kraków gra z Tarnowem niż wymieniać kilkuczłonowe nazwy nikomu nic nie mówiących firm. Szczególnie powinno to dotyczyć browarów podatnych na zmiany.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎