Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najbardziej gorzkie piwo jakie piliście?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LukaszNanicki
    Junior
    • 06-2010
    • 4

    Najbardziej gorzkie piwo jakie piliście?

    Witam
    Chciałem Was zapytać, jakie było najbardziej gorzkie piwo jakie kiedykolwiek piliście?
    Jako amator, zaczynający swoją przygode z piwem jestem ciekawy Waszych opinii.
    Pozdrawiam
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    O tej porze dnia i nocy na szybko: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82883

    Piłem też IBU 1000 Mikkelera, teoretycznie najbardziej gorzkie piwo obecne na rynku.

    Jever też jest dosyć dobrym przykładem mocnej, czystej, goryczkowej (w przeciwieństwie do aromatycznej) goryczki.

    Wszelkie India Pale Ale są zdecydowanie gorzkie.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2153

      #3
      Klasyk Pilsner Urquell i Jever Pilsener

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10847

        #4
        Jasne z browaru Zaldokas (http://www.browar.biz/galeria.php?id=10716)
        Piwo było przeokrutnie gorzkie. Chłop przyznał się, że trochę za dużo chmielu mu się wsypało do tej warki
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19181

          #5
          Z przemysłowych to Harvey's, Imperial Extra Double Stout a z domowych moje Piołunowe, ale trudno je porównać, czy też porównać z wypitymi IPA, Jeverem oraz PU.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
            Klasyk Pilsner Urquell
            PU jest gorzki?

            Double IPA 86IBU
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • walec
              Senior
              • 02-2010
              • 193

              #7
              Generalnie, prym wiodą tu chyba IPA, które zresztą bardzo cenię. Jakbyś miał możliwość, zakosztuj np. Pugsley's Signature Series XXXX IPA. Fajne, nawet bardzo.

              W razie wizyty w USA polecam też warzone przez mojego kumpla Ice Palace IPA, dostępne w restaurancie w którym miałem przyjemność pracować:
              Discover how to live life on purpose and meaningfully! 987 The Peak going to teach you how to create the lifestyle of your dreams - one that's filled with joy and meaning.


              A ja ostatnio zrobiłem sobie coś okrutnego na bazie zestawu z CP - miało wyjść 20l bardzo gorzkiego piwka a wyszło 15l megagorzkiego. Spodobało mi się!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                a z domowych moje Piołunowe
                Absolutnie bez konkurencji w tej konkurencji, w zasadzie można by już zakończyć wątek

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13952

                  #9
                  Z wypitych to najbardziej gorzki był Opat Bitter (zbyt gorzki), za to przyjemnie gorzki był Bitter ze Svijan.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    #10
                    Jak sięgam pamięcią kilka lat wstecz to najbardziej gorzki ,z tych które próbowałem był... Pilsner Urquel. Chociaż piłem go przedwczoraj po długiej przerwie i już tak przeraźliwie gorzki się nie wydawał.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13952

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak sięgam pamięcią kilka lat wstecz to najbardziej gorzki ,z tych które próbowałem był... Pilsner Urquel. Chociaż piłem go przedwczoraj po długiej przerwie i już tak przeraźliwie gorzki się nie wydawał.
                      Bo kiedyś piłeś oryginał, a teraz zapewne podróbkę z Tych.
                      Duża butelka i puszka to produkt "made in Poland", mała butelka - oryginał czeski.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Najbardziej gorzkie są te z żółcią.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Najbardziej gorzkie są te z żółcią.
                          Ale z kurzą żółcią.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z wypitych to najbardziej gorzki był Opat Bitter (zbyt gorzki), za to przyjemnie gorzki był Bitter ze Svijan.
                            Bez jaj. Opat Bitter gorzki??
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13952

                              #15
                              Mi się taki wydawał. To nie jest temat "jakie jest najbardziej gorzkie piwo na świecie", tylko jakie takie piliście. No więc moim najbardziej gorzkim był właśnie Opat.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎