Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan Pils ???

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • smaug27
    Junior
    • 09-2009
    • 8

    Kasztelan Pils ???

    Wpadł mi w ręce "Ilustrowany Leksykon Piwa" autor: Leszek Rum, wydawnictwo: Kurpisz. Patrząc pod hasło "Kasztelan" przeczytałem, że obecnie w browarze Kasztelan Sierpc warzy się piwo "Kasztelan", "Kasztelan Mocne" i "Kasztelan Pils". Wydaje mi się jednak, że "Kasztelana Pils" nigdy nie było, jest za to "Kasztelan Niepasteryzowane" o którym w leksykonie tym nie ma ani słowa. Wydaje mi się, że to zwykły błąd, ale może się mylę. W związku z tym chciałem zapytać czy ktoś słyszał kiedyś o "Kasztelanie Pils" ?
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13952

    #2
    Primo po pierwsze, to spojrzałeś na datę wydania tej książki?
    Mam wydanie I (nie wiem czy były wznowienia) z roku 2005...
    Dodam, że w Księdze Piw i Browarów Polskich Tadeusza Kaczmarka (z lat 90-tych) też to piwo jest wymienione. No i komu teraz wierzyć - książkom czy browar.bizowi?
    I jeszcze np. taka fotka (po użyciu wyszukiwarki wzorów etykiet na tym forum): http://www.browar.biz/obrazek3.php?k...3&sx=a&wl=1&s=
    Last edited by Pendragon; 24-08-2010, 17:09.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • smaug27
      Junior
      • 09-2009
      • 8

      #3
      Moje wydanie jest z 2008.
      Jeśli chodzi o to czy to piwo jest teraz warzone to jestem pewny, że nie.
      Ciekawa etykieta... Teraz to mi dałeś do myślenia. Czyli to by znaczyło, że kiedyś takie piwko było.
      Last edited by smaug27; 24-08-2010, 17:12.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13952

        #4
        A czemu by nie miało być?
        Dowód fotkę zamieściłem - a to tylko jedna z wielu.
        Najwidoczniej wydanie z 2008 było nie aktualizowane, bo wtedy to już dawno Kasztelana Pils nie był produkowany.
        Last edited by Pendragon; 24-08-2010, 17:16.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • smaug27
          Junior
          • 09-2009
          • 8

          #5
          w takim razie w jakich latach owy Kasztelan był produkowany?

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13952

            #6
            Po pobieżnym sprawdzeniu dwóch stron z etykietami wnioskuję, że w latach od ok. 1989 (to data normy, Kaczmarek podaje że 1992 już był robiony) do 2000.
            Materiał porównawczy poniżej:
            1) http://www.gjpbeer.com/Etykiety.asp?...2&BeerId=18342
            2) http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=28343
            Last edited by Pendragon; 24-08-2010, 17:28.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • smaug27
              Junior
              • 09-2009
              • 8

              #7
              A może ktoś wie dlaczego tak stosunkowo krótko było produkowane? Próbowałem poszukać informacji na stronie browaru, ale niestety nie wspominają o tym piwie ani słowem.
              Żałuje, że nie było mi dane skosztować tego zapewne zacnego piwka...

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Jak przejrzysz sobie na spokojnie w dziale "Kolekcjonerstwo" dla poszczególnych browarów to zobaczysz, że np w latach 90-tych każdy z browarów miał w asortymencie dużo więcej piw niż jedno pełne i jedno mocne. Zróżnicowanie było na tyle spore, że gdyby każdy producent wypisywał uzasadnienie dlaczego zrezygnował z konkretnej marki to łącznie możnaby zapełnić tym kilka stronic A4. Dla przykładu taki Sierpc robił w pewnym okresie I piwo Sierpeckie, Pilsa, Jubileuszowe, Kasztelańskie i jeszcze kilka typów specjalnie dla rozlewni terenowych. Potem wszystko zeszło na psy i mamy na rynku to co mamy.
                Last edited by pioterb4; 24-08-2010, 18:22.

                Comment

                • smaug27
                  Junior
                  • 09-2009
                  • 8

                  #9
                  Jak wynika z poniższego linku Kasztelan Pils był jeszcze na półkach sklepowych w 2002 roku.

                  http://browar.biz/forum/showpost.php...88&postcount=1

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎