Najbardziej kretyńskie wypowiedzi przedstawicieli browarów - zbiór

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2010
    • 1784

    Mam nową perełkę z dnia dzisiejszego od pana Kwiatkowskiego z KP na temat 3,5% piw "stadionowych":
    "Takiego piwa nie ma na rynku. Nie ma go zresztą nigdzie w Europie. Dostępne jest bezalkoholowe albo po prostu zwykłe. W ustawie o wychowaniu w trzeźwości pojawia się informacja o piwie z zawartością alkoholu 4,5 proc., natomiast 3,5 proc. to zupełna nowość. Podobno chodziło o to, by nie premiować żadnych browarów, bo rzeczywiście tak słabego piwa nikt nie produkuje - mówi Paweł Kwiatkowski z Kompanii Piwowarskiej.

    Powyższa wypowiedź nie wymaga chyba komentarza. Proszę tylko bardziej światłych forumowiczów o bliższe przedstawienie gatunku "piwo zwykłe" (ordinary beer??) bo ja o takim jeszcze nie słyszałem

    Ponizej link do artykułu:
    Politycy właśnie uwarzyli nowe piwo - stadionowe. Nowelizacja prawa o imprezach masowych sprawia, że na stadionach i koncertach napijemy się tylko alkoholu o woltażu maksymalnie 3,5 proc. Browary narzekają,
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • walec
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 02-2010
      • 193

      Ja nie wiem jakie to jest zwykłe, ale na pewno nie z KP bo oni robią same wybitne przecież...

      Sama wypowiedź - perełka.

      Comment

      • pioterb4
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2006
        • 4322

        Pan Kwiatkowski jestw błędzie. Ciechan Maciejowe ma mniej niż 3,5% i jest to raczej piwo. Któreś z Pint też ma coś poniżej tej granicy, chyba szkockie ale. Więc piwa są, fakt że mało ale jednak.

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 10-2002
          • 5205

          Jeśli popatrzy się na BJCP to najsłabszym woltażowo lagerem może być Lite American Lager o zawartości minimum 2,8% vol. Pokazuje to niedostatki tej klasyfikacji.
          Last edited by docent; 04-08-2011, 11:15.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Mason
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 02-2010
            • 3280

            No co, skoro jest California Common Beer to może być też European Odrinary Beer

            Rozumiem, że pan Kwiatkowski nigdy nie słyszał o Wielkiej Brytanii. Normalnie to on gada od rzeczy używając jakiegoś marketingowego lengłydża, ale tym razem po prostu wyłazi z niego ignorancja.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 02-2001
              • 20221

              Na Kwiatkowskiego zawsze można liczyć
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • wrednyhawran
                Major Piwnych Rewolucji
                • 07-2010
                • 1784

                Hmm, w sumie skoro w Europie warzy się tylko piwo bezalkoholowe albo zwykłe, to na logikę zwykłym piwem jest każde piwo zawierające alkohol Ot nowatorskie, wręcz rewolucyjne podejście do klasyfikacji gatunków.

                Od dzis psze Państwa zapomnijmy o bockach, weizenach, dunkelach, stoutach, dubbelach, porterach itd. - po cóż komplikować sobie życie
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • pioterb4
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Rozumiem, że pan Kwiatkowski nigdy nie słyszał o Wielkiej Brytanii. Normalnie to on gada od rzeczy używając jakiegoś marketingowego lengłydża, ale tym razem po prostu wyłazi z niego ignorancja.
                  Podejrzewam, że dla niego poza SabMillerem, Heinekenem, Carlsbergiem i Inbevem nie ma innych producentów piwa albo traktuje ich jako margines społeczny. Wtedy może i nie być piw <3,5% w Europie, chociaż nie wiem czy jakichś brytyjski koncerniak nie warzy jakiegoś Mild ale/ordinary bitter w tych granicach.

                  Comment

                  • Fala
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 07-2004
                    • 671

                    Co do wypowiedzi Pana Kwiatkowskiego, to ... ręce opadają (i nie tylko) i aż się pisać nie chce

                    A co do propozycji:
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                    Sprzedaż słabszych wersji znanych i lubianych przez konsumentów marek piw może zepsuć ich wizerunek...
                    Ten cytat, moim zdaniem, może śmiało aspirować do tytułu BZDURY ROKU.
                    to dobry pomysł żeby zrobić mały plebiscyt, wybrać BZDURĘ ROKU i może nawet nagrodzić twórcę bzdury jakimś wyróżnieniem
                    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                    Admin ma zawsze rację

                    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                    Comment

                    • YouPeter
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2004
                      • 2379

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
                      Hmm, w sumie skoro w Europie warzy się tylko piwo bezalkoholowe albo zwykłe, to na logikę zwykłym piwem jest każde piwo zawierające alkohol Ot nowatorskie, wręcz rewolucyjne podejście do klasyfikacji gatunków.
                      Czyli idąc dalej to piwo bezalkoholowe (zazwyczaj zawierające 0,5% alk.) jest również zwykłe. Tak więc każde piwo jest zwykłe.
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala
                        Co do wypowiedzi Pana Kwiatkowskiego, to ...
                        Przeczytał moją propozycję, o której niżej i natychmiast postanowił zawalczyć o zwycięstwo. Muszę przyznać, że zabił mi klina ...

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala
                        A co do propozycji:
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Melania
                        Sprzedaż słabszych wersji znanych i lubianych przez konsumentów marek piw może zepsuć ich wizerunek...
                        Ten cytat, moim zdaniem, może śmiało aspirować do tytułu BZDURY ROKU.
                        to dobry pomysł żeby zrobić mały plebiscyt, wybrać BZDURĘ ROKU i może nawet nagrodzić twórcę bzdury jakimś wyróżnieniem
                        Proponuję doroczną nagrodę Gumowego Młotka, żeby nagrodzony mógł się porządnie pier.olnąć w głowę i zastanowić, co wygaduje. Młotek może być przechodni, żeby oszczędzić na wydatkach, ale trzykrotne zwycięstwo w plebiscycie sprawi, że przejdzie na własność zwycięzcy. Wtedy ufunduję nowy młotek.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 09-2005
                          • 9777

                          Jestem ZA!
                          Gumowy Młotek Browar.biz-u (albo Gumowy Młotek Krzysia) to byłoby niezłe.
                          Wariant pierwszy jest o tyle "rozwojowszy" , że zakłada powołanie WKGMBb, czyli Wielkiej Kapituły Gumowego Młotka Browar.biz-u.
                          Możnaby jeszcze zaszaleć i przyznawać Złoty, Srebrny i Brązowy Gumowy Młotek. Myślę, że pretendenci się znajdą...

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 11-2003
                            • 823

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            Na Kwiatkowskiego zawsze można liczyć
                            Myślę, że pan Kwiatkowski zasłużył na koszulkę - może jakiś motyw koszulkowy?!
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • Marusia
                              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                              🍼🍼
                              • 02-2001
                              • 20221

                              Ja chcę do Wielkiej Kapituły Gumowego Młotka, ja, ja!!!

                              Ale młotek musi być co roku nowy i będziemy go wysyłać wraz z dyplomem za najbardziej kretyńską wypowiedź roku, żeby został u zmłotkowanego na pamiątkę, może jak na niego spojrzy, to się zastanowi
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • becik
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🍼🍼
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                                Pan Kwiatkowski jestw błędzie. Ciechan Maciejowe ma mniej niż 3,5% i jest to raczej piwo.
                                Maciejowe to bardziej napój słodowy (malt bevearge) niż klasyczne piwo, jego w tym zestawie raczej bym nie uwzględniał
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...