Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Od teraz Pilsner Urquell w Polsce tylko z Czech.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lynx_lynx
    Senior
    • 03-2011
    • 119

    Od teraz Pilsner Urquell w Polsce tylko z Czech.

    SAB Miller zakończył produkcję Urquella w Tychach, przy okazji wyniknęło w lokalach niezłe zamieszanie z wymianą głowic do kegów. Dziś miałem okazję w restauracji skosztować tego „wzorca metra”(sic!) importowanego już z Czech – świeżutko zapięta beczka. Miałem nadzieję na zmianę na lepsze, niestety spotkał mnie spory zawód ! Śmiem twierdzić, że Urquell z Tych był o wiele lepszy, ten czeski trąci jakimś stalowym gwoździem. Nie wiem, może to wina instalacji, albo wysycania ? Ciekawy jestem opinii innych piwoszy na ten temat.
  • LeoxxX
    Senior
    • 03-2010
    • 224

    #2
    Butelkowanego też się tyczy?

    Comment

    • lynx_lynx
      Senior
      • 03-2011
      • 119

      #3
      Sprawa dotyczy piwa beczkowego, butelkowe zresztą chyba nie było robione w Tychach.
      Last edited by lynx_lynx; 02-05-2011, 15:32.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Było. Na butelkach 500ml widniała informacja, że jest warzone pod nadzorem piwowarów z Plzna.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • a1410
          Senior
          • 08-2003
          • 613

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Było. Na butelkach 500ml widniała informacja, że jest warzone pod nadzorem piwowarów z Plzna.
          Fakt. I też już nie jest...

          Comment

          • Shedao
            Senior
            • 09-2007
            • 900

            #6
            Hehe - to tłumaczy wyprzedawanie tyskiego Pilsnera - wczoraj w Żabce widziałem puszkę za 3 zł z terminem ważności do 3.05 i puszką Dębowego 0,33 dodawaną w gratisie.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
              Hehe - to tłumaczy wyprzedawanie tyskiego Pilsnera - wczoraj w Żabce widziałem puszkę za 3 zł z terminem ważności do 3.05 i puszką Dębowego 0,33 dodawaną w gratisie.
              Niczego to nie tłumaczy poza tym, że akurat w tej Żabce kończył się termin paru puszek PU. Dębowe 0,33L rozdają do różnych piw.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • LeoxxX
                Senior
                • 03-2010
                • 224

                #8
                Jest gorsze? Myślałam, że te z Czech będzie lepsze...

                Comment

                • lynx_lynx
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 119

                  #9
                  Też miałem taką nadzieję, ale nie dałem rady skończyć szklanki 0,5l. Nie wiem, być może to wina lokalu lub jakaś trefna beczka. Delatego ciekaw jestem opinii innych, którzy już próbowali.
                  Last edited by lynx_lynx; 02-05-2011, 18:59.

                  Comment

                  • baania
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 317

                    #10
                    Może trafiłeś kiepską warkę? Ja w listopadzie porównywałem polskiego i czeskiego Pilsnera (w butelkach) i czeski był o niebo lepszy.
                    Podcast o piwie
                    Podcast o piwie | Facebook

                    Comment

                    • LeoxxX
                      Senior
                      • 03-2010
                      • 224

                      #11
                      Pije tylko butelkowanego. u nas na Barce jest za 6,5zł w butelce, a normalne piwo z kija za 6zł, więc zawsze jak tam oglądamy mecz pije Pilsnera. Butelki nigdy nie oglądałem, bo przelewają do pokala. Podejrzewam jednak, że to produkcja polska. Niestety nie mam porównania tym z czeskim.

                      Jednak raz piłem Pilsnera z beczki i był gorszy od tego z butelki.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Już widać efekty zakończenia produkcji. W hurtowni sporo podrożało. Znajomy knajpiarz kupował ostatnio po 4zł w hurcie.

                        Ciekawe czy importowane utrzyma nową cenę?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • suchy3
                          Member
                          • 07-2010
                          • 30

                          #13
                          Mam nadzieję ,że to będzie ten sam Pilsner Urquell, którego można była kupić(oczywiście czeski) jakieś 10 lat temu.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13951

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika suchy3 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mam nadzieję ,że to będzie ten sam Pilsner Urquell, którego można była kupić(oczywiście czeski) jakieś 10 lat temu.
                            Przecież przez te wszystkie lata mogłeś kupić sobie PU w butelce 0.33. Ten był oryginalny, więc można stwierdzić czy to to samo co 10 lat temu. Zapewniam cię, że nie

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • LeoxxX
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 224

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Już widać efekty zakończenia produkcji. W hurtowni sporo podrożało. Znajomy knajpiarz kupował ostatnio po 4zł w hurcie.

                              Ciekawe czy importowane utrzyma nową cenę?
                              No chyba podrożało, bo w pubie gdzie było po 6,5 jest teraz po 8

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎