Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w bagażu lotniczym.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #16
    Niestety przewóz w bagażu lotniczym skończył się dla mnie stratą połowy piw oraz do dzisiaj znajdowaniem kawałków szkła w plecaku.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      #17
      Oprócz wyżej wymienionych zabezpieczeń "odzieżowych" dodatkowo butelki z krachlą oklejam taśmą klejącą ( oczywiście nie całe, a samo zamknięcie - porcelankę i te wszystkie druty ), ale nie wiem po co bo i bez tego nic przykrego mi się w tym temacie nie przydarzyło
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • Szalona
        Junior
        • 03-2011
        • 3

        #18
        Wiozłem w bagażu lotniczym kiedyś podpiwek z Estonii do PL, z międzylądowaniem - nic się nie stało. Zawiniety w 2 siatki foliowe i w kilka koszulek.

        Comment

        • PiwoFann
          Junior
          • 07-2011
          • 11

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Primo:
          Nie przewozimy piwa w bagażu podręcznym. (..)
          Przewozimy i to bardzo, bardzo dużo zakupione na bezcłówce.
          Piwo w bagażu rejestrowanym, pomimo zdecydowanie niższego ciśnienia - bez problemu. Latam dużo, piwo mam zazwyczaj w obu bagażach. Zero problemów.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10847

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwoFann Wyświetlenie odpowiedzi
            Przewozimy i to bardzo, bardzo dużo zakupione na bezcłówce.
            (...).
            Cały problem polega na tym, że mało kiedy można coś na bezcłówce godnego kupić.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • pijaczyna
              Junior
              • 08-2011
              • 2

              #21
              Często też są droższe na bezcłówce...

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                A czy ktoś z Was orientuje się, ile alkoholu można bez żadnych problemów wywieźć z Ameryki Południowej, konkretnie z Ekwadoru? Wszędzie znajduję jedynie informację, że tamtejsze "przepisy celne odpowiadają standardom międzynarodowym" a wolałbym konkretniejszą wykładnię
                Kluczowe chyba jest ile możesz tego wwieźć do Polski. Standardowe limity wwozu alkoholu spoza Unii to:
                1 litr spirytusu lub
                2 litry wina lub
                16 litrów piwa
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #23
                  Ostatnio trochę przewoziłem piwa w samolocie, więc mogę się podzielić doświadczeniami

                  Na dno jedna-dwie warstwy ubrań, to samo po bokach i na górze. Każda butelka osobno zawinięta i całość tak upchana, żeby butelki nie miały możliwości ruchu. To zadziałało w zwykłej torbie podróżnej, która nie miała żadnych wzmocnień i mimo tego 10 butelek przetrwało bez uszczerbku
                  Za drugim razem wziąłem dwie walizki na kółkach (limit 2x20kg), którą wyścieliłem folią bąbelkową, a butelki zawinąłem w ubrania, ponownie bez możliwości ruchu. 17 butelek dotarło w idealnym stanie
                  Myślę, że najważniejsze jest aby butelki nie miały możliwości poruszania się w bagażu, torba/walizka powinna być upchana na maksa. Jak miałem luzy w torbie to dorzuciłem kilka pustych butelek PET - są lekkie i świetnie się nadają do amortyzacji uderzeń, jakich nie szczędzi obsługa lotniska...
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19179

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kluczowe chyba jest ile możesz tego wwieźć do Polski. Standardowe limity wwozu alkoholu spoza Unii to:
                    1 litr spirytusu lub
                    2 litry wina lub
                    16 litrów piwa
                    Dokładnie tyle:
                    1 litr alkoholu pow. 22% i
                    4 litry wina niemusującego i
                    16 litrów piwa.

                    Comment

                    • Gienek89
                      Junior
                      • 10-2015
                      • 3

                      #25
                      Dobrym sposobem jest włożenie puszek do butów Zawsze tak robię, jak kupuje 2 puszki. Jak kupuje więcej puszek lub butelek to wkładam jest w siatki, oklejam w taśmą klejącą i zawijam w ciuchy. Jeszcze nigdy nic się z nimi nie stało.
                      Gienek

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎