Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sarna99
    Junior
    • 08-2011
    • 13

    Drożdże piwne

    Witam forumowiczów,
    mam nadzieje,że ktoś mi pomoże. Szukam drożdży piwnych ( suszonych i nie tych, które można kupić w aptece), ale nie do zrobienia piwa tylko do bezpośredniego spożycia ze wzgledu na dużą zawartość wit. z grupy B.
    Mam zapytanie: czy orientuje się ktoś, czy te drożdże które widnieją w sklepie browar.biz można użyć również do spożycia ( zalać wrzątkiem i "zabić" je) ?
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Do takiego celu nadają się każde drożdże. Piekarnicze są tańsze.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Po co jeść drożdże? Nie można jeść ryb, orzechów, przetworów mlecznych, grochu, fasoli?

      Ludzie już całkiem świrują.
      Last edited by jacer; 17-08-2011, 09:12.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • sarna99
        Junior
        • 08-2011
        • 13

        #4
        Wszędzie gdzie czytam, najlepsze są właśnie piwowarskie

        Comment

        • sarna99
          Junior
          • 08-2011
          • 13

          #5
          Może i świrują, ale w drożdżach piwowarskich jest ich najwięcej , a ja ze względów zdrowotnych potrzebuję szybko te wit. uzupełnić

          Comment

          • sarna99
            Junior
            • 08-2011
            • 13

            #6
            Czy nikt nie wie? Nikt mi nie udzieli informacji?

            Comment

            • sarna99
              Junior
              • 08-2011
              • 13

              #7
              ... czy nikt nie pomoże kobitce?

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Już ci udzielono. Kup sobie piekarnicze lub tabletki w aptece. A najlepiej zacząć się normalnie odrzywiać.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • sarna99
                  Junior
                  • 08-2011
                  • 13

                  #9
                  Szkoda, nie takie pytanie zadałam i nie o taka odpowiedź mi chodziło...

                  Comment

                  • Gabe
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 405

                    #10
                    To skoro z góry wiesz, jakiej odpowiedzi oczekujesz, to po co zadajesz pytanie?

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23815

                      #11
                      Spoko, Jacer jest mistrzem odpowiadania na nie zadane pytania.
                      Last edited by ART; 17-08-2011, 09:45.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23815

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sarna99 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witam forumowiczów,
                        mam nadzieje,że ktoś mi pomoże. Szukam drożdży piwnych ( suszonych i nie tych, które można kupić w aptece), ale nie do zrobienia piwa tylko do bezpośredniego spożycia ze wzgledu na dużą zawartość wit. z grupy B.
                        Mam zapytanie: czy orientuje się ktoś, czy te drożdże które widnieją w sklepie browar.biz można użyć również do spożycia ( zalać wrzątkiem i "zabić" je) ?
                        Jest kilka osób które zaopatrują się u nas w drożdże w opisanym celu, czynią to jednak na własną odpowiedzialność - nie polecam tego bo nie znam wpływu spożywania suchych drożdży piwowarskich na organizm. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem/lekarzem.
                        Last edited by ART; 17-08-2011, 09:57.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • sarna99
                          Junior
                          • 08-2011
                          • 13

                          #13
                          Jestem "świeża" na forum i właściwie dopiero uczę się klikania tutaj. Niestety nie znam jeszcze "Was" i nie wiem kto odpowiada bez zadania mu pytania ;-)

                          jednak dziękuję za ostatnią odpowiedź. mam jednak nadzieje, ze znajdzie sie jeszcze ktoś kto da mi odpowiedź na moje pytanie.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Drożdże tzw. piwowarskie i drożdże tzw. piekarnicze to ten sam gatunek organizmów: Sacharomyces cerevisiae ssp. Nie ma żadnej różnicy w ich składzie (nawet jeśli jest, to pomijalnie mała). Obojętnie, jakie będziesz spożywać, efekt będzie taki sam. Mogą być z apteki, piekarni czy ze sklepu, nie ma to znaczenia.

                            Jeśli chcesz mieć tanio i dużo, to dogadaj się z jakimś piwowarem, który robi dużo piwa i zbywa mu gęstwa. Takie drożdże są wzbogacone dodatkowo o śmieci z fermentacji brzeczki.

                            Comment

                            • sarna99
                              Junior
                              • 08-2011
                              • 13

                              #15
                              "Krzysiu" dziękuję za odpowiedź, przemawia to do mnie chociaż zawsze uważałam, ze te z apteki maja jakieś dodatki, "otoczki-chemiczne" i nie do końca mnie przekonują. Nie ukrywam, że chciałabym jak najbardziej "czyste" drożdże jeśli tak można to nazwać. Aż tak dużo nie potrzebuje bo garściami się ich nie pije. i nie mam zielonego pojęcia co to są "śmieci z fermentacji brzeczki" - przepraszam . Gdzie się tu włącza emotikony bo raczkuje?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎