Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawidłowa temperatura dla piw ciemnych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Zgłosiłeś się z tym problemem do osób odpowiedzialnych za sprzedaż piwa w browarach, czy postanowiłeś bić pianę wyłącznie tutaj?

    Czy masz do nich namiary ? I co, mam pisać czy wydzwaniać do dziesiątek browarów ? Co, każdy kto ma jakieś uwagi na temat konkretnego piwa, to kontaktuje się z browarem ? Śmiechu warte.
    Po to jest forum by tu podyskutować i wymienić swoje uwagi. Myślę, że co niektórzy producenci zaglądają na to forum, i jeśli dbają o klientów, to korzystają z dobrych porad.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy masz do nich namiary ? I co, mam pisać czy wydzwaniać do dziesiątek browarów ? Co, każdy kto ma jakieś uwagi na temat konkretnego piwa, to kontaktuje się z browarem ? Śmiechu warte.
      Po to jest forum by tu podyskutować i wymienić swoje uwagi. Myślę, że co niektórzy producenci zaglądają na to forum, i jeśli dbają o klientów, to korzystają z dobrych porad.
      Ja rozumiem, że niektórym się Caps Lock zacina, ale jak to zrobić żeby się "Bold" zaciął?
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy masz do nich namiary ?
        A co, nie potrafisz znaleźć w internecie stron browarów?

        I co, mam pisać czy wydzwaniać do dziesiątek browarów ? Co, każdy kto ma jakieś uwagi na temat konkretnego piwa, to kontaktuje się z browarem ? Śmiechu warte.
        No jasne, lepiej się produkować na forum. Równie dobrze możesz pisać do pamiętniczka i trzymać go pod poduszką

        Po to jest forum by tu podyskutować i wymienić swoje uwagi. Myślę, że co niektórzy producenci zaglądają na to forum, i jeśli dbają o klientów, to korzystają z dobrych porad.
        Oczywiście, bo szefowie browarów nie mają nic lepszego do roboty, niż wchodzenie na forum i wprowadzanie w życie "dobrych rad".

        Zdradzę Ci pewien sekret - 99% (jak nie więcej) polskich konsumentów piwa ma gdzieś odpowiednią temperaturę jego serwowania - ma być zimne i tyle w tym temacie. Jak kogoś interesuje prawidłowa temperatura piwa to potrafi sam do tego dojść.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi

          Zdradzę Ci pewien sekret - 99% (jak nie więcej) polskich konsumentów piwa ma gdzieś odpowiednią temperaturę jego serwowania - ma być zimne i tyle w tym temacie. Jak kogoś interesuje prawidłowa temperatura piwa to potrafi sam do tego dojść.
          A tu się z Tobą nie zgodzę, dla sporej części z tych 99% może być i ciepłe, byle potelepało :] niektórzy nawet ciepłe wolą, bo "po zimnym to gardło boli"
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎