Sulimara / Kipera / Corneliusa nowe potworki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg
    "Banderole"? Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
    Wiele piwnych "mozgotrzepow" ma dolewany spirytus, choc oficjalnie nikt sie do tego nie przyzna. Wystarczy miec znajomych w browarze, zeby wiedziec. Czasem tego typu "rewelacje" tez wychodza w mediach, kiedy jakis piwowar wylatuje z pracy. Dowiadujemy sie o spirytusie, chemicznych dodatkach czy zolci bydlecej. Wiara w "banderole" jest nieco naiwna. Zreszta cydry tez je maja - mimo, ze zadnego alkoholu do nich sie nie dolewa.
    Cydry mają banderolę dlatego, że są przez ustawodawcę traktowane jak wina, a nie jak piwa.

    Co do żółci, spirytusu i chemii to powiem Ci tylko, że jesteś w błędzie. Aż przykro, że ktoś z ponad rocznym stażem na forum powtarza takie dyrdymały. Podaj mi jedną relację wyrzuconego z pracy piwowara, który dolewał spirytus i żółć bydlęcą. Na pewnym znanym blogu możesz poczytać dlaczego nie ma to sensu.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • chemmobile
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2009.03
      • 2168

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
      Tu nie potrzeba żadnych argumentów, wystarczy zdrowy rozsądek
      Kierując się Twoim "zdrowym rozsądkiem" należy wyrzucić z listy piw Redds'y, Magnusy, a nawet piwa miodowe, jeśli miód nie był użyty na etapie produkcji piwa.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • wrednyhawran
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2010.07
        • 1784

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
        Kierując się Twoim "zdrowym rozsądkiem" należy wyrzucić z listy piw Redds'y, Magnusy, a nawet piwa miodowe, jeśli miód nie był użyty na etapie produkcji piwa.
        Nie będę wnikał w poszczególne etapy produkcji tego czy tamtego piwa lub jabola, bo się na tym nie znam.
        Wyrażam swoją opinię na temat granicy dobrego smaku (dosłownie jak i w przenośni), która w tym momencie przez Sulimar została przekroczona.
        Ja nie chcę opisywać i oceniać na forum piwnym jaboli. Jeśli zapadnie decyzja, żeby je dodać - mam to gdzieś. Kto zechce wypije, oceni, może nawet fotkę trzaśnie. Ja do tego ręki nie przyłożę.
        Producenci robią sobie z nas kpiny, a my z łatwością dajemy się wciągnąć w ich marketingowe zagrywki zamiast położyć na nich lachę.
        Ta dyskusja prawdopodobnie nie będzie mieć końca. Ja już nie mam tu nic do dodania.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2009.03
          • 2168

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
          Nie będę wnikał w poszczególne etapy produkcji tego czy tamtego piwa lub jabola, bo się na tym nie znam.
          Wyrażam swoją opinię na temat granicy dobrego smaku (dosłownie jak i w przenośni), która w tym momencie przez Sulimar została przekroczona.
          Ja nie chcę opisywać i oceniać na forum piwnym jaboli. Jeśli zapadnie decyzja, żeby je dodać - mam to gdzieś. Kto zechce wypije, oceni, może nawet fotkę trzaśnie. Ja do tego ręki nie przyłożę.
          Producenci robią sobie z nas kpiny, a my z łatwością dajemy się wciągnąć w ich marketingowe zagrywki zamiast położyć na nich lachę.
          Mając nawet pobieżną wiedzę na temat produkcji można odróżnić piwo od wina czy nalewki.
          Nie dyskutujemy tu o dobrym smaku Sulimaru, ale o tym, czy jego nowe wyroby są piwami. I nie panikuj, jak dotąd nikt nikogo nie zmuszał do oceniania czegokolwiek na tym forum, więc nie wiem skąd Twoje obawy.

          Zastanawiam się jedynie w jaki sposób "producenci" kpią sobie ze mnie i w jaki sposób zostałem "wciągnięty" w ich "marketingowe zagrywki"?
          I na pewno nie zamierzam kłaść na nich swojej "lachy", bo to moja "lacha" i wara komukolwiek od niej.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
          Ta dyskusja prawdopodobnie nie będzie mieć końca.
          Ta dyskusja skończy się, gdy będą znane jasne zasady dodawania produktów do browar.bizowej listy piw.
          Last edited by chemmobile; 2011-09-27, 14:18.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.01
            • 4628

            #50
            Przecież nie ma obowiązku opisywania i oceniania piw czy czegokolwiek, co się w bazie znajdzie.
            Masowe rejestrowanie się fanów "jaboli" przed plebiscytem na Piwo Roku też raczej nam nie grozi. Ale faktycznie, najlepiej znaleźć jakiś haczyk, żeby nie dodawać tych "piw"...

            Np. jako "piwo bazowe" upłynniane są warki "zwykłych" piw, które nie trzymają parametrów... Albo "piwo bazowe" nie pochodzi z Sulimara, tylko z – powiedzmy – Jabłonowa...

            (Swoją drogą miałem nosa, proponując Piotrków jako miejsce przyszłorocznego Zlotu )
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Pendragon
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛
              • 2006.03
              • 13952

              #51
              Aby zakończyć temat dodałem te produkty do bazy.
              Pragnę wszystkich poinformować i uspokoić, że mają one osoba kategorię (istniejącą od dawna) pt. "napój na bazie piwa/brzeczki".
              Jak już tu kilkukrotnie zauważono - przymusu opisywania nie ma

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • wrednyhawran
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2010.07
                • 1784

                #52
                Wiem doskonale, że przymusu opisywania nie ma, dlatego napisałem wyraźnie, że tego nie zrobię, więc o co wam chodzi?

                A tak przy okazji, to życzę smacznego
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Gringo
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2007.07
                  • 2156

                  #53
                  Według interpretacji podatkowych jest to jednak (cholera) piwo !

                  Link

                  To chyba dotyczyło tych mózgotrzepów z Olsztyna.

                  Dołączam do Pendragona i z ignoruję wszystkie produkty Sulimaru

                  Comment

                  • chemmobile
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2009.03
                    • 2168

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo
                    Dołączam do Pendragona i z ignoruję wszystkie produkty Sulimaru
                    Wpisujcie miasta, które ignorują produkty Sulimaru:

                    1. Wrocław
                    .
                    .
                    .
                    .
                    .
                    .
                    .
                    .
                    Sorki chłopaki, ale uległem chwilowej pokusie trollowania
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • Pendragon
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛
                      • 2006.03
                      • 13952

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                      Wpisujcie miasta, które ignorują produkty Sulimaru:

                      1. Wrocław

                      Sorki chłopaki, ale uległem chwilowej pokusie trollowania
                      A jakąś siekierkę dziś już spaliłeś??

                      Sorry chłopaki, ale nie zaśmiecajcie mi tematu, bo się potem nie połapię i przegapię jakieś zgłoszenie piwa. Kobiet płci przeciwnej też to dotyczy.
                      Last edited by Pendragon; 2011-09-27, 15:52.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2001.02
                        • 23860

                        #56
                        Temat wydzieliłem, ten koszmar zasługuje na oddzielny wątek.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • cororo
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2003.04
                          • 766

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                          Aby zakończyć temat dodałem te produkty do bazy.
                          Pragnę wszystkich poinformować i uspokoić, że mają one osoba kategorię (istniejącą od dawna) pt. "napój na bazie piwa/brzeczki".
                          Jak już tu kilkukrotnie zauważono - przymusu opisywania nie ma
                          Czy podesłać wykaz produtków jakie wytwarzał Winmar na bazie piwa? Je również dodasz? W kolekcji mam około 40-60 etykiet sprzed 3-4 lat kiedy był wysyp różnych potworków z dodatkiem piwa słodowego. Dziwię się że dopiero teraz rozgorzała dyskusja na ten temat. Myślę że w ostatnich kilku latach pojawiło się najmniej 20 różnych pozycji z wytwórni Winmar z dodatkiem piwa w takiej czy innej postaci. Nie gonię za etykietami z tych wstrętnych napitków bo to najzwyklejsze wina proste. Co jakiś czas trafiam na butelki z winek i często napotykam w składzie piwo słodowe, brzeczę piwną. Tak więc proceder trwa już długo.

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2010.04
                            • 594

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
                            Tu nie potrzeba żadnych argumentów, wystarczy zdrowy rozsądek
                            Dokladnie! Jestem tego samego zdania
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • Marusia
                              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                              🍼🍼
                              • 2001.02
                              • 20221

                              #59
                              A ja tylko tak sobie dodam, że najwyraźniej Sulimar jednak woli być Sulimarem niż Corneliusem. Krzyżyk mu na drogę - próbowaliśmy ze Slavem "grejfruta" - taki soczek, ale piwo - nie.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • CyboRKg
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2010.04
                                • 594

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                                Podaj mi jedną relację wyrzuconego z pracy piwowara, który dolewał spirytus i żółć bydlęcą.
                                Nie zapisywalem, ani nie nagrywalem naszej rozmowy. Powiem tylko, ze chodzi o jeden z najwiekszych koncernowych browarow. A skoro oni to robia, wiec pewnie jest to powszechnie stosowane.
                                Btw, Twoj blog nie rozwial zadnych watpliwosci. Potwierdzil jedynie, ze oficjalnie "ida w zaparte".
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...