Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszyfrujmy schemat produkcji w browarze "Poziomka"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #16
    @Pankracy - teraz już zaczyna to wyglądać na browar
    @kopyr - wiem, że wszystko potrafisz jakoś zgrabnie wytłumaczyć, ale chodziło mi o "sprawny, logicznie działający browar"

    Dwa, trzy a nawet cztery rodzaje piwa można będzie serwować jednocześnie bo fermentor też będzie mógł spełniać rolę tanku leżakowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie np. przy piwie pszenicznym.
    Last edited by fidoangel; 29-09-2011, 14:17.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
      @kopyr - wiem, że wszystko potrafisz jakoś zgrabnie wytłumaczyć, ale chodziło mi o "sprawny, logicznie działający browar"

      Dwa, trzy a nawet cztery rodzaje piwa można będzie serwować jednocześnie bo fermentor też będzie mógł spełniać rolę tanku leżakowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie np. przy piwie pszenicznym.
      Really? A kiedy przefermentujesz następne piwo?

      EDIT: i jeszcze jedno, w którym miejscu wyjaśnienie Pankracego, obala moje wyjaśnienia, bo nie łapię. W tym, że tank leżakowy nie powinien mieć stożka?
      EDIT2: a teraz widzę, że Ciebie bolał ten stożek, ja myślałem, że nie daje Ci spać liczba tych tanków leżakowych.
      Last edited by kopyr; 29-09-2011, 14:48.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #18
        To po co fermentor ma mieć możliwości takie same jak leżaki czyli możliwość wyszynku? Pszenicy w takim browarze wystarczy jak ma kilka dni, tu nie chodzi o jakość tylko o "inność" takiego piwa.

        Nie pisałem, że leżak nie może mieć stożka tylko mnie zastanowiło po co?
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • hasintus
          Senior
          • 07-2006
          • 850

          #19
          A może to miało być o jedno zero więcej? 100-200 litrów wydaje się śmiesznie mało, niektórzy mają większe browary w domu.

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
            A trzeci kocioł po co?

            Edit: to nie do tematu bo widać, że są dwa ale do Tomka
            No tak, nie pamietałem, że Oni oba Tomki

            A co do tematu to zbiorowym wysiłkiem doszliśmy do takiego schematu produkcji w "Poziomce":

            Warzelnia: Dwie kadzie po 100 litrów. Domyślnie jedna zacierno - filtracyjna a druga warzelna. Układ ten pozwala na warzenie "po angielsku", infuzyjnie (kila półek temperaturowych) oraz dekokcyjnie.

            Fermentownia: Fermentor stożkowy 200 litrów.

            Leżakownia: Trzy zwykłe leżaki po 200 litrów każdy(stojące lub leżące) z których piwo jest dystrybuowane bezpośredni do dwóch barów na dwóch piętrach.

            Dodatkowo można w jakiejś konkretnej sytuacji (jakiej?) podpiąć, bezpośrednio pod nalewaki w barach, tank fermentacyjny

            Jakieś dodatkowe informacje/przemyślenia?

            Edit: Hasintus, wyobrażenia ludzi o "małym browarze sa czasem bardzo śmieszne.
            Last edited by fidoangel; 29-09-2011, 20:24.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10847

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
              A może to miało być o jedno zero więcej? 100-200 litrów wydaje się śmiesznie mało, niektórzy mają większe browary w domu.
              10 dni temu gościłem w browarach komercyjnych gdzie warki wynoszą od 30 do 50 litrów.
              Last edited by abernacka; 29-09-2011, 20:23.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎