Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

10 słów których nie należy używać promując piwo.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    W niektórych przypadkach słowo "piwo" jest jawnym nadużyciem.

    Na razie w moim prywatnym rankingu prowadzi propozycja Coopera.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Co złego jest w jasnym pełnym? To jest bardzo precyzyjne określenie tego, co jest w środku butelki - jasny lager od 5,4 do 6,2% alko objętościowo
      No właśnie. A "pełne" ? Normalnie nalewają "do etykiety" a tu trafiła się okazja bo "aż pod szyjkę" ?
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Hedin
        Senior
        • 02-2011
        • 370

        #18
        Mason: ale nie dolnej fermentacji, sam zresztą dobrze wiesz. Ale o tym już było, a temat jest inny.
        Mnie też wkurza słowo "pyszne", sugerujące że produkt taki musi być.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #19
          Nieutrwalone.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Hedin
            Senior
            • 02-2011
            • 370

            #20
            Nieklarowne.

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              No właśnie. A "pełne" ? Normalnie nalewają "do etykiety" a tu trafiła się okazja bo "aż pod szyjkę" ?
              A zastanawiałeś się, jaki może być źródłosłów tego wyrażenia? Pełne jest przeciwieństwem piwa lekkiego -patrz na etykiety np. tutaj. Albo dla piwa ciemnego. Niech inni mnie uzupełnią, ale wydaje mi się, że ma to związek z tym, że w okresach niedoborów surowców piwo można było produkować tylko do określonej ilości ekstraktu - stąd konieczność podkreślenia, że piwo jest "pełne". Zresztą funkcjonuje odpowiednik w języku niemieckim - vollbier. To jest tradycja - czy jeszcze Tobie to przeszkadza, Cooperze?
              Last edited by zgroza; 12-02-2012, 17:35.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Jeśli to tłumaczenie z niemieckiego vollbier (nigdy nie próbowałem tłumaczyć tego zwrotu na polski) to miało by to faktycznie jakiś uzasadniony odpowiednik bo do tej pory uważałem to za nasz rodzimy "słowotwór" nie istniejący ani w najbliższym nam chyba piwno-kulturowo Czechach/Słowacji (pivo plné ?) ani w innych krajach np anglojęzycznych ażeby używały na etykietach słowa Full.
                Sam zwrot mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi zwrot ktory podałem w tym temacie wcześniej
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #23
                  Aha, polskie browary nie powinny używać określeń "bock" ani "koźlak", bo nikt tam nie wie o co chodzi.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    To jest tradycja
                    Przegiąłeś!
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #25
                      część II

                      Punkt 9. kieruję do wszystkich browarbizowiczów.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #26
                        Bzdura. Od piwa z Belgii oczekuję więcej niż od piwa z Senegalu. Dobre na lato piwo, nie jest dobre na zimę i odwrotnie.
                        Się Panu nie podoba, niech tak nie ocenia, ja się z nim nie zgadzam.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dobre na lato piwo, nie jest dobre na zimę i odwrotnie.
                          Oj tam, dobre piwo będzie dobre o każdej porze roku. Aż mnie naszła ochota na witbiera
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎