Brytyjczyk wypił 35000 różnych piw!!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼🍼
    • 2009.05
    • 689

    #16
    Aha, zobaczcie jaki facet ma haczykowaty nos, jakby mu sam się zagiął od wsadzania go do szklanki. W sumie bardzo dobry zwyczaj, ale zobaczcie jak jego nos wodzi za szklanką
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • Grothesk
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2005.11
      • 811

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W
      Aha, zobaczcie jaki facet ma haczykowaty nos, jakby mu sam się zagiął od wsadzania go do szklanki. W sumie bardzo dobry zwyczaj, ale zobaczcie jak jego nos wodzi za szklanką
      W momencie gdy napisałeś o tym nosie i jeszcze raz (po raz enty) obejrzałem to wideo, to odniosłem wrażenie, że facet na siłę próbuje się powstrzymać aby nie wsadzić nosa do szklanki i wypić zawartości haustem, niekoniecznie ustami!

      A co do tego co napisałeś wiadomość wyżej, w którym miejscu tego wideo jest mowa o UNIQUE BEERS? Ja słyszałem jedynie "UNIQUE PERSONALITY" i chwilę potem samo "UNIQE" w odniesieniu do dziadka, o czym powiedział jeden z siedzących za stołem jego znajomych... Nie padło ani razu stwierdzenie "unique beers" - a może coś przeoczyłem? To, że edytor napisał potem na prompterze "różne piwa" to widać, ale w samym nagraniu tego nie słychać. Przynajmniej ja tego nie słyszę. Napisz proszę w której minucie/sekundzie te słowa padają, chętnie się dosłucham.

      Idę o zakład, że w roku 1975 w dowolnej knajpie było średnio więcej różnych (gatunkowo i markowo) piw niż 30 lat później w czasach wszechobecnej globalizacji. W samym tylko Londynie kilka lat temu zwiedziłem naście różnych knajp i niestety, ale 75% z nich miała tą samą ofertę piw. Globalizacja jak widać nie służy piwu...

      Ja.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23860

        #18
        30 lat temu zdecydowanie musiało być gorzej. Camra w końcu powstała po to by umierający ongiś real ale nie zniknął zupełnie z rynku.
        Last edited by ART; 2012-03-05, 11:51.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Kazimierz_W
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼🍼
          • 2009.05
          • 689

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
          A co do tego co napisałeś wiadomość wyżej, w którym miejscu tego wideo jest mowa o UNIQUE BEERS? Ja słyszałem jedynie "UNIQUE PERSONALITY" i chwilę potem samo "UNIQE" w odniesieniu do dziadka, o czym powiedział jeden z siedzących za stołem jego znajomych... Nie padło ani razu stwierdzenie "unique beers" - a może coś przeoczyłem? To, że edytor napisał potem na prompterze "różne piwa" to widać, ale w samym nagraniu tego nie słychać. Przynajmniej ja tego nie słyszę. Napisz proszę w której minucie/sekundzie te słowa padają, chętnie się dosłucham.
          Masz racje takie stwierdzenie tam nie pada. Nie chodziło mi o dokładne tłumaczenie, bardziej o przekazanie sensu. Użyłem słowa unikatowe, by podkreślić, że nie liczył jak pił po raz drugi to samo piwo. Każde na liście jest unikatowe i nie pojawia się na niej więcej niż raz.
          Ten Pan to jakby ikona piwnego turysty.
          Pytanie brzmi, czy pił tylko brytyjskie ejle z wysp, czy może z całego Królestwa, a może z całego świata, byle by były podawane w Brytanii.
          Browar Bociana smaczny od rana
          Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

          http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

          Comment

          • Grothesk
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.11
            • 811

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            30 lat temu zdecydowanie musiało być gorzej. Camra w końcu powstała po to by umierający ongiś real ale nie zniknął zupełnie z rynku.
            Czyli co, na wyspach od '71 roku działa CAMRA i liczba różnych piw gatunku Ale u nich... rośnie? Nie wiem jak to się przedłożyło na faktyczne stany zaopatrzenia londyńskich knajp sześć lat temu, w większości których to, widziałem na własne oczy prawie te same gatunki/marki piwa. Kompletnie mnie to zaskoczyło, bo myślałem, że Wielka Brytania jako kraina piwem i miodem płynąca, nie będzie przypominała mi obrazów nadwiślańskich, gdzie prowadzone są takie gwiezdne wojny między małymi a dużymi browarami o wyłączność sprzedaży na dany lokal. Może po prostu miałem pecha, że zaglądałem w złe miejsca i trafiałem na to co u nas można by nazwać "nie ma piwa, bo wszędzie żywiec, lech i okocim". Stąd mój wniosek i obserwacja.

            Podejrzewam, że powinienem był przejść się do porządnie zaopatrzonego sklepu z piwem, wtedy na pewno zmieniłbym zdanie.


            Ja.

            Comment

            • Swaroga
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2011.10
              • 115

              #21
              Doslownie szczeka by mi opadla jezeli naprawde na wyspach jest 35000 roznych labeli Ale ....
              Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
              https://www.facebook.com/hipester
              Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
              www.ratebeer.com/user/137460/

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Swaroga
                Doslownie szczeka by mi opadla jezeli naprawde na wyspach jest 35000 roznych labeli Ale ....
                Mając na uwadze ile obecnie działa browarów na Wyspach i ile oferują gatunków, to nie dziwi mnie ten wynik.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Makaron
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.08
                  • 2107

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
                  Czyli co, na wyspach od '71 roku działa CAMRA i liczba różnych piw gatunku Ale u nich... rośnie? Nie wiem jak to się przedłożyło na faktyczne stany zaopatrzenia londyńskich knajp sześć lat temu, w większości których to, widziałem na własne oczy prawie te same gatunki/marki piwa. Kompletnie mnie to zaskoczyło, bo myślałem, że Wielka Brytania jako kraina piwem i miodem płynąca, nie będzie przypominała mi obrazów nadwiślańskich, gdzie prowadzone są takie gwiezdne wojny między małymi a dużymi browarami o wyłączność sprzedaży na dany lokal. Może po prostu miałem pecha, że zaglądałem w złe miejsca i trafiałem na to co u nas można by nazwać "nie ma piwa, bo wszędzie żywiec, lech i okocim". Stąd mój wniosek i obserwacja.

                  Podejrzewam, że powinienem był przejść się do porządnie zaopatrzonego sklepu z piwem, wtedy na pewno zmieniłbym zdanie.


                  Ja.
                  Tak rosnie, a najszybciej od poczatku lat 90. Tradycyjnie knajpy sa wlasnoscia browarow w takim pubie nie znajdziesz zbyt zroznicowanej ofery. Tak samo w klubach, podaja glownie lagery i popularne marki. Trzeba wygrzebac liste pubow niezaleznych tzw Free House. Tutaj z pomoca przychodzi CAMRA. Co ciekawe czesto w takim pubie maja kilka piw w stalej ofercie z lokalnych browarow i do tego tak z 3 Guest Ale. Za kazdym razem cos innego. Konkurencja na rynku jest straszna, bo niezaleznych pubow jest relatywnie malo.
                  Generalnie spozycie piwa na wyspach maleje, najbardziej spozycie w knajpach. Ale za to w tym samym czasie rosnie spozycie piw Real Ale.
                  Duze sieci pubow taki jak J D Wetherspoon czesto prowadza sprzedaz roznych Real Ale za rozsadna cene (w moim lokalnym J D Wetherspoon pinta kosztuje 1.95 GBP, albo 99p w zestawie z posilkiem).
                  Do tego dochodza festiwale. W Edinburghu na relatywnie malym festiwalu co roku wystawianych jest powyzej 120 roznych piwz calej Szkocji.
                  Czyli ejl na wyspach ma sie dobrze, nawet w czasie kryzysu.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  Przetwarzanie...