Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan vs butelki "Okocim"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vietnam
    Senior
    • 05-2011
    • 117

    Ciechan vs butelki "Okocim"

    Wróble ćwierkają, że Ciechan pilnie potrzebuje/skupuje butelki.
    Otrzymał "list miłosny" w sprawie zaprzestania wykorzystywania butelek "Okocim" :-)
    Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć ?
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19184

    #2
    I to ma być informacja dla piwowarów domowych, aby oddali swoje zapasy butelek ŻGB? Wyluzuj!

    Comment

    • vietnam
      Senior
      • 05-2011
      • 117

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      (...)informacja dla piwowarów domowych, (...)
      Wow! Niezły refleks. Czuję że wiesz coś więcej.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Stary odgrzewany kotlet.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • ksy
          Kur Domowy
          • 07-2011
          • 280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Stary odgrzewany kotlet.
          Kotlet nowy, a że ten sam nudny schaboszczak co półtora roku temu to już druga sprawa.
          Ja swoich butelek nie oddam
          --------------------
          --------------------
          "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            #6
            Też słyszałem taką informację od dostawcy przy ostatniej wizycie - "żadnych carlsbergów"
            Chyba że to jakaś akcja spekulacyjna na butelkach, bo biorą 50 groszy kaucji za swoje
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vietnam Wyświetlenie odpowiedzi
              Wróble ćwierkają, że Ciechan pilnie potrzebuje/skupuje butelki.
              Otrzymał "list miłosny" w sprawie zaprzestania wykorzystywania butelek "Okocim" :-)
              Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć ?
              Afery w tym nie widzę Carlsberg jest właścicielem formy i nie chce by ktoś inny jej używał tok myślenia prawidłowy, ale jest drugie dno sprawy. Dziwię się wiceprezesowi do spraw marketingu który podpisał to pismo, że nie sprawdził w co czasami leje Carlsberg.

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                Też słyszałem taką informację od dostawcy przy ostatniej wizycie - "żadnych carlsbergów"
                Chyba że to jakaś akcja spekulacyjna na butelkach, bo biorą 50 groszy kaucji za swoje
                Butelka Amber kosztuje 48 gr +Vat

                Comment

                • ucho
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 500

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                  Afery w tym nie widzę Carlsberg jest właścicielem formy i nie chce by ktoś inny jej używał tok myślenia prawidłowy, ale jest drugie dno sprawy. Dziwię się wiceprezesowi do spraw marketingu który podpisał to pismo, że nie sprawdził w co czasami leje Carlsberg.
                  Dręczy mnie to niemiłosiernie. Próbowałem się powstrzymać, ale muszę zapytać.

                  Carlsberg jest właścicilem formy. Czy to oznacza, że kształt okocimskiej butelki jest zastrzeżony? Jeśli tak, to w jakiej instytucji i na podstawie jakiego prawa? A może sam kształt nie jest zastrzeżony, jedynie napis "OKOCIM" na butelkach powoduje, że nie można ich wykorzystywać bez zgody Carslberga?
                  To samo odnośnie butelki "amber". Kto jest właścicielem formy? Czy kształt jest chroniony? Jeśli tak, to na podstawie jakiego prawa i w jakiej instytucji?
                  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dręczy mnie to niemiłosiernie. Próbowałem się powstrzymać, ale muszę zapytać.

                    Carlsberg jest właścicilem formy. Czy to oznacza, że kształt okocimskiej butelki jest zastrzeżony? Jeśli tak, to w jakiej instytucji i na podstawie jakiego prawa? A może sam kształt nie jest zastrzeżony, jedynie napis "OKOCIM" na butelkach powoduje, że nie można ich wykorzystywać bez zgody Carslberga?
                    To samo odnośnie butelki "amber". Kto jest właścicielem formy? Czy kształt jest chroniony? Jeśli tak, to na podstawie jakiego prawa i w jakiej instytucji?
                    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
                    Amber jest własnością huty szkła .Kupuję ją więc jest moja.Trzeci raz do nich wysłałem pismo wzywające do odebrania tzw ich butelek i nic .Wiem ,że tłuką nasze butelki (amber) i robią to świadomie.Dlaczego niech każdy sobie sam odpowie jaki cel im przyświeca.Myślę ,że sprawa jest skomplikowana prawnie.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dręczy mnie to niemiłosiernie. Próbowałem się powstrzymać, ale muszę zapytać.

                      Carlsberg jest właścicilem formy. Czy to oznacza, że kształt okocimskiej butelki jest zastrzeżony? Jeśli tak, to w jakiej instytucji i na podstawie jakiego prawa?
                      Na podstawie przepisów ustawy "Prawo własności przemysłowej" z 30.06.2000 r.

                      Mnie dręczy niemiłosiernie, dlaczego nie spytasz u źródła, czyli w Grupie Carlsberg Polska, tylko na jakimś forum?

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        Może po prostu chodzi o to, że Carlsberg jest właścicielem tych butelek i nie życzy sobie, by ktokolwiek inny ich używał?
                        Z zasłyszanych plotek od dostawcy Ciechana ponoć Carlsberg miał wytoczyć Konstancinowi proces za używanie butelek, stąd popłoch w Ciechanie (co oczywiście nie przeszkadza im dostarczać części piw rozlanych jeszcze w butelki CO).
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • concerto
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 859

                          #13
                          Jak się ma do tego fakt, że tak ciężko w Polsce oddać butelki. Sklepy które przyjmują nie na wymianę, ale do skupu i płacą normalna cenę ( a nie np. 20 gr ) można policzyć na palcach jednej ręki. Widocznie sklepom się to nie opłaca, ciężko im to później opchnąć dalej.

                          A co chwilę pojawiają się też ogłoszenia o chęci kupna większej ilości butelek. A nie wszystkie browary tak ściśle chyba zakazują innym korzystanie ze swoich.

                          W Czechach problemu nie butelkowego nie ma.
                          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                          Comment


                          • #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na podstawie przepisów ustawy "Prawo własności przemysłowej" z 30.06.2000 r.

                            Mnie dręczy niemiłosiernie, dlaczego nie spytasz u źródła, czyli w Grupie Carlsberg Polska, tylko na jakimś forum?
                            Do poczytania dla wszystkich, truchę nudnaw na początku (bez politycznych podtekstów) - do czego doprowadza durne prawo:

                            4 CZERWCAOpublikowany 04 czerwca 2013 | 0 komentarzyGwiazdowski,Robert Gwiazdowski,Gwiazdowski-Consulting,Gwiazdowski Capital Investments,blog,doradztwo,doradztwo podatkowe,doradztwo prawne,Centrum Adama Smitha,Adam Smith,podatki,prawo,prawo gospodarcze var name=”index” var edit=”yes”; MENU: STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIARCHIWUM BLOGÓWKANAŁ RSS ZOBACZ OSTATNIE BLOGI: 4 CZERWCA2013-06-04 20:07FUCKING HUCKER & FACEBOOK2013-05-29 11:57MAŁŻEŃSKA KŁÓTNIA 2013-05-26 15:27 NASZ KANAŁ RSS 4 CZERWCA 2013-06-04 20:07:47 4 czerwca 1989 roku jest ważny w historii politycznej […]


                            Czes na zmiany! Czas na EB! ))

                            Comment

                            • ksy
                              Kur Domowy
                              • 07-2011
                              • 280

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak się ma do tego fakt, że tak ciężko w Polsce oddać butelki. Sklepy które przyjmują nie na wymianę, ale do skupu i płacą normalna cenę ( a nie np. 20 gr ) można policzyć na palcach jednej ręki. .
                              Temat rzeka mający już 3 wydzielone wątki na forum. W skrócie : klienci oddają butelki, sklepy mogą je tylko zwracać. Celem sklepu jest więc przyjąć z powrotem możliwie jak najwięcej butelek, ale nie więcej niż wydał. Sytuacją idealną byłoby gdyby klienci zwracali butelki - ale to raczej nie realne.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Czechach problemu nie butelkowego nie ma.
                              A ja bym nie chciał, by u nas tak było jak w Czechach czy Niemczech. Czemu? Bo piwo już jest drogie (mimo połowę niższych marż handlowych), a kosztem wynikłym z "bezproblemowego oddawania opakowań zwrotnych" obciążone zostały by hurtownie lub sklepy - czyli klient, lub budżet państwa - czyli podatnik.
                              --------------------
                              --------------------
                              "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎