Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan vs butelki "Okocim"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12278

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Niemcy.
    chyba nie

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #32
      No ze trzy, ale nie 30
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • marekj
        Senior
        • 03-2010
        • 508

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        I jeden rodzaj piwa, życie stałoby się prostsze W epoce, gdy funkcjonował jeden wzór
        butelki w naszym kraju też był problem z jej zbytem.
        Zbędna złośliwośc - rozumiem ,że spowodowana uczciwością rynku czeskiego .Chodzi Panie Darku o ekologię i uproszczenie życia konsumenta w tym moje.Wkurzam się jak dowiaduję się ,że moje butelki w tysiącach bezkarnie są tłuczone w koncernach.

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12278

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
          Zbędna złośliwośc - rozumiem ,że spowodowana uczciwością rynku czeskiego .Chodzi Panie Darku o ekologię i uproszczenie życia konsumenta w tym moje.Wkurzam się jak dowiaduję się ,że moje butelki w tysiącach bezkarnie są tłuczone w koncernach.
          Nie jest to żadna złośliwość. W Polsce od Gierka był problem ze zwrotem butelek i nie ważne czy był ich jeden rodzaj czy 100. W przypadku szklanych butelek trudno mówić generalnie o ekologii. Jej wyprodukowanie jest bardziej ekologiczne niż zużycie CO2 przy ich transporcie.
          U nas po prostu nie ma automatów do przyjmowania butelek.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Niemcy? Tam funkcjonuje bardzo dużo wzorów, aczkolwiek ich system opakowań można określić jako wzorcowy - przynajmniej z punktu widzenia klientów. Nie wiem jak to wygląda od strony producenta.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie jest to żadna złośliwość. W Polsce od Gierka był problem ze zwrotem butelek i nie ważne czy był ich jeden rodzaj czy 100. W przypadku szklanych butelek trudno mówić generalnie o ekologii. Jej wyprodukowanie jest bardziej ekologiczne niż zużycie CO2 przy ich transporcie.
              U nas po prostu nie ma automatów do przyjmowania butelek.
              Prawdą jest Darku ,że w 1976 roku Pietrzak mówił ,że ze skupem butelek nikt sobie nie poradzi - i miał rację. Ale trzeba choc trochę pomysleć pozytywnie jedna butelka mniej problemów.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19195

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie jest to żadna złośliwość. W Polsce od Gierka był problem ze zwrotem butelek i nie ważne czy był ich jeden rodzaj czy 100. W przypadku szklanych butelek trudno mówić generalnie o ekologii. Jej wyprodukowanie jest bardziej ekologiczne niż zużycie CO2 przy ich transporcie.
                U nas po prostu nie ma automatów do przyjmowania butelek.
                Zapominasz o tym, iż czy zwrotne czy nie trafiają na wysypisko gdzie może nie stanowią jakiegoś poważnego zagrożenia jak w przypadku innych odpadów, ale zapewniają masą wysypisko. Świadomość ludzi w temacie recyklingu odpadów jest nadal mierna. Uważam, że lepiej jak jest to butelka zwrotna, bo stanowi jakiś materialny walor. System ich odzysku przez browary to już inna bajka. Wydaje mi się, że dawniej % odzysku był większy niż dziś.

                Comment

                • wsaczuk
                  Senior
                  • 09-2009
                  • 182

                  #38
                  akurat w Polsce jest duży % odzysku butelek po piwie i puszek aluminiowych. W dużych miastach wystarczy się przejść i popatrzeć - na ziemi leżą tylko puszki stalowe i butelki bezzwrotne - reszta jest skrzętnie zbierana i oddawana do skupów. W dużych ośrodkach opakowania wtórne bardzo szybko są skupowane. 5-6 butelek i zbieracze mają na kolejne piwo.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19195

                    #39
                    Zeszliśmy trochę z tematu, ale jeszcze jedna dygresja... u nas w ogóle zrezygnowano z kontenerów na metal co mnie rozsierdziło. Zbieracze jednak szukają po śmietnikach puszek.

                    Comment

                    • darekd
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 12278

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zapominasz o tym, iż czy zwrotne czy nie trafiają na wysypisko gdzie może nie stanowią jakiegoś poważnego zagrożenia jak w przypadku innych odpadów, ale zapewniają masą wysypisko. Świadomość ludzi w temacie recyklingu odpadów jest nadal mierna.
                      Oczywiście świadomość jest mierna. Czytałem kiedyś naukowy artykuł na temat butelek.
                      Wzięli pod uwagę koszty transportu i mycia butelek /energia/ i porównali z kosztami produkcji i praktycznie niewyczerpalnymi złożami materiałów. To całkiem ciekawe, a problem okazuje się bardzo złożony.

                      Comment

                      • wsaczuk
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 182

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zeszliśmy trochę z tematu, ale jeszcze jedna dygresja... u nas w ogóle zrezygnowano z kontenerów na metal co mnie rozsierdziło. Zbieracze jednak szukają po śmietnikach puszek.
                        metale są zbierane razem z tworzywami sztucznymi w zółtych pojemnikach. Tylko o tym się nie mówi nie wiedzieć czemu.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10743

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                          metale są zbierane razem z tworzywami sztucznymi w zółtych pojemnikach. Tylko o tym się nie mówi nie wiedzieć czemu.
                          U mnie jest system workowy i na worku(żółtym) jest napisane co by wrzucać drobny złom
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #43
                            Najlepiej znam system holenderski i uważam,że działa to tam idealnie. Tam się zarabia na tym. Każdy kto ma domek posiada dwa kubły, jeden na odpadki organiczne, drugi na resztę. Papier, gazety, reklamy itp, wiąże się w paczki i ustawia przed domem w odpowiednie dni.
                            Na ulicach są estetyczne, zagłebione w ziemi kontenery na szkło, dla każdego koloru osobne, butelki oddaje się w automatach podobnie do petów. Nie ma petów jednorazowych.

                            Z odpadków organicznych produkowany jest kompost. Panowie odbierający odpadki sprawdzają co się wysypało, jeżeli w śmietniku na "zielone" było cos niedozwolonego dostaje się wyższy rachunek. Skoszoną trawę, przycięty żywopłot itp. wszystko to nie pali się tylko zostaje przerobione.
                            Last edited by jacer; 16-09-2012, 23:08.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zeszliśmy trochę z tematu, ale jeszcze jedna dygresja... u nas w ogóle zrezygnowano z kontenerów na metal co mnie rozsierdziło. Zbieracze jednak szukają po śmietnikach puszek.
                              U mnie z kolei nie nie ma wydzielonego (są 3 różne) ale alupuszki można wrzucać do zółtego kontenera na plastiki. Póki co nie zauważyłem by był przewracany i patroszony przez alukolekcjonerów. Nie wiem jednak czy jest w znacznym stopniu napełniany aluminium gdyż chyba poprzez informację o puszkach alu napisaną na dole naklejki małymi literami jest postrzegany jako kontener jedynie na plastik.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Birkerod
                                PremiumUżytkownik
                                • 10-2011
                                • 46

                                #45
                                Już od dłuższego czasu zaobserwowałem, w produktach Carlsberga przychodzących do naszego sklepu
                                że 5-20 % Harnasia w skrzynce jest napełnione do butelek ŻGB.
                                Regularnie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎